Drēgnais rudens un rokas stiepiena attālumā esošā ziema jau biedē ar iespējamām iesnām, klepu, galvassāpēm, vārdu sakot – vitamīnu un imunitātes trūkuma dēļ izraisītām kaitēm. Var sākt intensīvi lietot vitamīnus, bet var arī pieradināt savu ķermeni pie laikapstākļiem.

Pagājušajā nedēļā Rīgā, VEF radošajā kvartālā, durvis vēra radošās apvienības "Skudras Metropole" neparastā un pieprasītā "Kafejnīca ar noteikumiem". Šī ir jau trešā šā projekta daļa, tāpēc iemantojusi atpazīstamību un ir tik pieprasīta, ka ne visi, kas vēlējās, tika uz iepriekšējām divām projekta daļām.

25. augustā aprit 140 gadi, kopš dzimis latviešu rakstnieks, gleznotājs un kaislīgais makšķernieks Jānis Jaunsudrabiņš. Pat daudz nedomājot, tūdaļ prātā nāk viņa "Baltajā grāmatā" aprakstītās ainas, "Zaļā grāmata", romāni "Jaunsaimnieks un velns", "Nauda", "Aija"; garstāsti "Vēja ziedi" un "Uršulīte", eseja "Piemini Latviju!", stāstu krājums "Ar makšķeri" un daudz kas cits.

Ja šovasar sanāk būt Cēsīs – Mākslas festivālā, novada svētkos vai vienkārši tāpat –, iesaku pusdienas vai vakariņas baudīt nupat atvērtajā ēstuvē-kulinārijā "Jāņoga" Valmieras ielā 21A.

Kad jūs pēdējo reizi bijāt Alūksnē? Vai Gulbenē? Vai Rēzeknē? Iespējams, bērnībā, jaunībā vai caurbraucot uz kādu "svarīgāku objektu". Tad nu mēs ar vīru nolēmām: kamēr vasara piedāvā siltumu un garo vakaru priekšrocības, laiks apceļot pilsētas un vietas, kur sen nav būts un par kurām no seniem laikiem saglabājies priekšstats "nu, tur jau nekā nav!".

Ja šajā skaistajā pavasarī pietrūkst romantikas, prieka, nebēdnības un pārsteigumu, iesaku doties uz Botānisko dārzu Rīgā, kur Gundegas Skudriņas komanda līdz nepazīšanai pārvērtusi senu siltumnīcu, radot zaļojošu oāzi pulsējošas pilsētas sirdī – "Kafejnīcu ar noteikumiem".

Mans šīs nedēļas atklājums ir lieliskais vietējo mākslinieku darinājumu veikals "Mūsmāja". To netīšam atradu lielveikalā "Riga Plaza", bet tas ir arī Vecrīgā, Kalēju ielā 7. Brīdinu: veikaliņš ierauj uz vismaz pusstundu, jo lietas, kas tur pieejamas, nav tikai preces – katrs priekšmets un apģērba gabals ir gluži kā mākslas darbs.

Oksfordas pētnieki esot secinājuši, ka nākamo 25 gadu laikā 47 % pašreizējo darbavietu vairs nepastāvēšot. Jau 2016. gadā uzņēmumā "Amazon" strādāja 45 000 robotu, bet mums tik pazīstamajā cilvēku apkalpošanas sfēras uzņēmumā "Mc Donalds" – 40 000 robotu.

Sinoptiņi sola, ka nedēļas nogalē atkal atgriezīsies sals un sniegs, un kāds, iespējams, beidzot saņemsies piepulcēties tiem daudzajiem ziemas prieku baudītājiem, kuri brīvdienas pavada uz slēpēm. Bet ko darīt, ja nekad iepriekš nav slēpots?

No 2018. gada septembra Latvijas skolās tiks īstenots projekts "Latvijas skolas soma". Tā ir sen lolota iecere, kas valsts simtgades kontekstā sakustējusies un pārtop reālā darbībā. Projekta mērķis ir dāvināt izzinošas ekskursijas un kultūras pieredzi 200 tūkstošiem skolēnu.

Nebūšu oriģināla, ja teikšu, ka laiks ir skrējis vēja spārniem un aiznesis līdzi 2016. gadu, tā īsti nemaz neizbaudītu. Tā katra gada noslēgumā parasti sakām: atkal jau paskrēja...

Nopirkt divriteni pašam par savu naudu vai jaunu datorspēli, ko vecāki atsakās dāvināt, vai savu pirmo kosmētikas komplektu, kam mamma sakās neesot naudas, – sapņi, ko var īstenot, ja vien pašam bērnam ir vēlme vasaras brīvlaikā veltīt laiku darbam.

Nedēļas nogalē sarunu festivāla „LAMPA" ietvaros biju uzaicināta piedalīties publiskā diskusijā „Ko nozīmē būt patriotam?"

Vairākām Pierīgas pašvaldībām pašlaik aktuālākais jautājums ir valdības pieņemtais lēmums pārtraukt līdzfinansēt privāto bērnudārzu un auklīšu pakalpojumus. Lēmums pašvaldībām pats par sevi nav pārsteigums, jo to jau pirms diviem gadiem paredzēja Ministru kabineta (MK) noteikumi.

Kamēr dārzi, veikali un tirgi pilni svaigu tomātu, jāsteidz tos apēst pēc iespējas vairāk. Bet, ja apnikušas jau ierastās tomātu maizītes un tomāti ar krējumu, mēs, "Rīgas Apriņķa Avīzes" žurnālisti, piedāvājam izmēģināt pagatavot interesantus tomātu ēdienus, kurus bieži gatavojam paši savās mājās.

Iespējams, nav tādu "Darba Balss" un "Rīgas Apriņķa Avīzes" lasītāju un darbinieku, kuri nepazītu Silvijas Veckalnes vārdu. Viņu var droši dēvēt par avīzes "mammu", jo Silvija tai bijusi klāt gan tālajos stagnācijas gados, gan Atmodas laikā.

Pēc paša iniciatīvas ceturtdien Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds iesniedza domes deputātiem dokumentu par atkāpšanos no amata un beidza pildīt novada vadītāja pienākumus.

Jūrmala ir viena no pašvaldībām, kas, piedāvājot finansiālu atbalstu, ļauj iedzīvotājiem īstenot savas ieceres un paveikt ko paliekošu gan savā, gan citu labā. Tā Jūrmalā atdzīvinātas un iekārtotas atpūtas vietas, kas pašu iedzīvotāju līdzekļiem nebūtu bijis iespējams.

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā noslēgusies distanču slēpošanas sezona – aizvadīts "Ziemas Siguldas apļu 2015" pēdējais posms un noslēdzies "S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionāts".

Garkalnes novada teritorijas plānojuma mērķis nav likvidēt meža aizsargjoslu ap Rīgas pilsētu, jo likumdošana aizliedz meža platības izcirst pavisam vai tās samazināt.

Lai gan pašvaldību domes sēdes ir atklātas un tajās var piedalīties ikviens, šo iespēju izmanto visai maz ļaužu. Visticamāk, tādēļ, ka sēdes parasti notiek darba laikā, un kurš gan var atļauties kavēt darbu. Daudziem mazsvarīgi nav arī ceļa izdevumi.

Šonedēļ tika publiskoti pirmie "Latvijas e-indeksa" mērījumu rezultāti, kas raksturo pašvaldību un valsts iestāžu e-vides attīstības līmeni. No Pierīgas pašvaldībām visaugstāko kopējo e-indeksa novērtējumu ieguvis Ķekavas novads (6. vieta lielo novadu grupā) un Carnikavas novads (9. vieta mazo novadu grupā).

Jau esam informējuši par Baldones komandas dalību LTV1 raidījumā "Ciemos", kas TV ekrānos vērojams katru ceturtdienu. "Latvijas Mobilā Telefona" un "VFS Films" kopdarbā – viedspēlē, kas notiek dažādos Latvijas novados, – Latvijas ciemu iedzīvotāji tiek provocēti vienoties draudzīgā azartā, lai atrisinātu spēles organizatoru dotos uzdevumus.

Otrdien ar atraktīvu sporta stundu Siguldas pilsētas vidusskolā tika atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu.

Garākā Latvijas upe Gauja it visos laikos vilinājusi gan piedzīvojumu meklētājus, gan laiskus atpūtniekus. Pavasaros to metas izbaudīt gan asu izjūtu cienītāji, gan vienkārši dabas svaiguma mīļotāji.

23. augustā apritēs 25 gadi, kopš triju Baltijas valstu iedzīvotāji, sadodoties rokās, izveidoja aptuveni 600 km garu cilvēku ķēdi, paužot nelokāmu vēlmi atjaunot Baltijas valstu neatkarību un vienotību cīņā par šo mērķi.

12. Saeimas vēlēšanās 13 politisko spēku iesniegto kandidātu sarakstos kopumā pieteikti 1156 deputātu kandidāti, no kuriem 152 kā savu dzīvesvietu norādījuši Pierīgas novadus, un vēl 45 ir no Jūrmalas.

Vasaras vidū divi Gaujas nacionālā parka jaunie reindžeri Māris Maikls Mitrevics no Siguldas un Sabīne Siljāne no Allažiem, kā arī viņu mentore Ivita Ģērmane no Dabas aizsardzības pārvaldes piedalījās 13. starptautiskajā jauno reindžeru nometnē Čehijas nacionālajā Krkonošē (Krkonose) parkā.

Aizvadītās nedēļas nogalē ar grandiozu Galā koncertu izskanēja ikgadējie, nu jau 22. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki.

Iestājoties karstam laikam, cilvēki arvien biežāk dodas atpūsties dabā un jo īpaši kāda ezera vai upes tuvumā.

Jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jau 44. reizi notiks Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, noritēs dažādi Novadu dienu un Jāņu ielīgošanas pasākumi.

No šā gada maija Siguldā ikviens var pārbaudīt pats savu drosmi pārliecināties par savu kolēģu, pārinieka, kolektīva vai jebkuras citas komandas spējām pārvarēt vienu kopēju izaicinājumu – deviņstāvu nama augstuma torni.

Vai esat sev jautājuši: kas es esmu, kas ir mani vecvecāki, kur ir viņu saknes?

Vai divu cilvēku laulība ir tikai zīmogs pasē, kā to bravūrīgi pauž tie, kuri nav precējušies? Vai laulība joprojām ir ģimenes pamatā? Kāpēc mūsdienās tomēr ir tik daudz jauniešu, kas laulību neuzskata par vecmodīgu tradīciju un nolemj saistīt savas dzīves ar laulības saitēm?

Augustā Sigulda kļūs par visas pasaules opermūzikas galvaspilsētu – tā sola Siguldas Opermūzikas svētku mākslinieciskais producents Dainis Kalns.

Siguldā, autoceļa Sigulda–Turaida nomalēs, vērojama neparasta aina – izcirsti koki un krūmāji, kas ļauj skatam pavērties līdz šim mūža mežos ieaugušajai Siguldas Jaunajai pilij un Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupām.

Krimuldas novadam izstrādāts jauns tūrisma koncepts "Teiksmainā Krimulda", kas paredz, ka turpmāk viesus ciemos vilinās raganiņas.

Tradicionāli līdz ar pavasara tuvošanos arī šogad 22. martā Sējas novada dome savus novada ļaudis ielūdz uz Gada balli.

Pagājušajā piektdienā Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" notika unikāls koncerts "Mirdzot šķēpiem", kad uz skatuves kāpa mūzikas un sporta zvaigznes, bet skatītāju zāli pārpildīja olimpiskie čempioni, sporta fani, atbalstītāji, federāciju pārstāvji un arī politiķi.

Ēnu dienas ietvaros Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes iniciatīvu centru pagājušajā piektdienā rīkoja improvizētu Ķekavas novada domes sēdi, kurā deputātu lomās iejutās skolēnu un jauniešu padomju pārstāvji.