Likumdošana un nodokļi

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) piektdien informēs par priekšvēlēšanu solījumu ietekmi uz valsts budžetu, informēja FDP. Saistībā ar oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām FDP pirmo reizi veikusi politisko partiju aptauju, lai noskaidrotu partiju priekšvēlēšanu programmās iekļauto prioritāšu ietekmi uz valsts finansēm.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad septiņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, izpildot šā gada attiecīgajam periodam paredzēto plānu, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, ir pieaudzis par 5,1%, salīdzinot ar 2017. gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi 2018.gada pirmajā pusgadā palielinājās visās galvenajās ieņēmumu grupās un veidoja 5,41 miljardu eiro, attiecīgā perioda ieņēmumus pērn pārsniedzot par 12,2% jeb 588,8 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Lai Latvijā ieviestu dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aizvadītajā nedēļā Valsts kancelejā izvērtēšanai Ministru kabinetā iesniegusi papildinātus grozījumu projektus Iepakojuma likumā un Dabas aizsardzības likumā, informēja ministrijas pārstāvis Kaspars Rūklis.

Par valsts budžeta sastādīšanu interesējas katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, tomēr šai interesei ir tendence samazināties, secināts Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) un pētījumu centra SKDS iedzīvotāju aptaujā. Kopš 2016.gada interese ik gadu samazinās - no 25% 2016.gadā līdz 19% 2018.gadā.

Tuvojoties ogu un citu savvaļas velšu lasīšanas sezonai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina – par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Lai cik vilinoša šķiet dzīve Pierīgā, nekur un nevienam nekas netiek dots par velti. Par īpašumu – vai tā būtu vasarnīca Saulkrastos vai dzīvoklis Babītē – jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Ielūkojoties Pierīgas novados, redzams, ka nodokļu slogs iedzīvotājiem ir gana smags un daudzus dzen parādos.

Bankām būs jāziņo par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, paredz otrdien Ministru kabinetā atbalstītā kārtība, kādā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniedzama informācija par fiziskās personas kontu apgrozījumu un atlikumu.

1 lapa no 30