Izglītība

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledža (OMTK) panākušas vienošanos par apvienošanos, aģentūrai LETA pastāstīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Otrdien valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par papildu finansējuma sadalījumu pašvaldībām pedagogu darba samaksai no 2018. gada 1. septembra līdz 31. decembrim vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem. Šā mērķa īstenošanai šogad piešķirti vairāk nekā 1,4 miljoni eiro, kas tiks sadalīti 88 pašvaldībām.

Vismaz vienu pilnu slodzi šajā mācību gadā strādājuši tikai 39% skolotāju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati. IZM informēja, ka 2017./2018.mācību gadā Latvijas izglītības iestādēs kopumā strādāja 20 640 skolotāju.

Patlaban norit sarunas par vismaz diviem augstskolu reorganizācijas procesiem. Pašlaik netiek atklāts, kuras augstskolas ir iesaistītas šajās sarunās. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tās ir četras valsts dibinātas augstskolas.

Lai spertu nākamos soļus jautājumā par jaunas skolas būvniecību Katlakalnā vai Rāmavā, Ķekavas novada dome 26. jūlijā nolēma līdz šī gada 10. augustam izsludināt konkursu zemesgabala iegādei jaunas skolas būvniecībai.

Pagājušajā gadā no valsts izbraukušo bērnu vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem skaits sasniedzis 12 801, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017. gada publiskais pārskats.

Lielai daļai vecāku, kuru atvases rudenī sāks skolas gaitas, bažas rada jautājums – ko bērni darīs atlikušo dienas daļu pēc mācībām? Liela daļa vecāku strādā, un paši nevar pieskatīt bērnu visu dienu, tāpat ne visiem ir auklītes vai vecvecāku atbalsts.

Latvijas stipendijas studijām un pētniecībai 2018./2019.akadēmiskajā gadā saņems 118 ārvalstnieki, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).
Šogad VIAA saņēma 411 iesniegumus no 34 valstīm studiju un pētniecības stipendiju saņemšanai, no tiem 73 iesniegumi neizturēja administratīvo vērtēšanu.

No vecāku attieksmes ir atkarīgs tas, vai diasporā augoši bērni apgūs latviešu valodu un kultūru, kā arī tas, vai bērni mācīšanos sestdienās uztvers kā slogu vai kā iespēju, uzrunājot Diasporas izglītotāju foruma dalībniekus, pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Saeimas pieņemtie un Valsts prezidenta izsludinātie grozījumi Augstskolu likumā, kas tostarp liedz privātajām augstskolām īstenot studiju programmas krievu valodā, negatīvi ietekmēs Latvijas izglītības eksportspēju, otrdienas rītā intervijā Latvijas Radio prognozēja biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" attīstības prorektors Igors Graurs.

1 lapa no 126