Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi.

Aicinot pildīt pilsoņa pienākumu un piedalīties vēlēšanās, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs mudina pilsoņus vēlēšanās svītrot visus tos, par kuru godprātību ir kaut mazākā šaubu ēna.

Igaunijas vēlme veidot vienotu dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu ar Latviju ir skaidrojama ar to, ka daļa Latvijā pirkto pudeļu nonāk Igaunijas pudeļu nodošanas automātos, tādējādi radot zaudējumus sistēmas uzturētājiem, aģentūrai LETA sacīja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas SIA "Eco Baltia" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kādas aktivitātes uzskatāmas par priekšvēlēšanu aģitāciju, un kuras no tām rada vislielākās bažas?

Nākamā gada budžetā pieaugums varētu būt par 150–200 miljoniem eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Izskatīšanai valdībā virza Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par attiekšanos no obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājuma triju gadu laikā.
Ministru kabineta komiteja pirmdien uzklausīja EM sagatavoto informatīvo ziņojumu par scenārijiem OIK maksājuma atcelšanai.

Pēc pasaules čempionāta futbolā fināla, kurā spēlēja Francija un Horvātija, pasaules mediju uzmanības redzeslokā nonāca Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča, kura sirsnīgi atbalstīja savas valsts futbolistus. Kas ir sieviete, kura tikusi dēvēta pat par skaistāko prezidenti pasaulē?

Ar pirmo numuru 13. Saeimas vēlēšanās startēs Latvijas Krievu savienība, šodien tika noskaidrots Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) notikušajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē parlamenta Sarkanajā zālē.

Tīnūžos piektdien vakarā, kravas automašīnai pārraujot elektrības, vadus vietējiem iedzīvotājiem uz laiku tika traucēta elektroapgāde.

Svētdien, 19. augustā, laikā no plkst. 10.30 līdz 18.00 Olaines un Mārupes novados notiks Latvijas velo svētku sacensības. Lai nodrošinātu drošu satiksmi uz valsts autoceļiem, to velobraucienu laikā regulēs Valsts policija un pašvaldības policija.

Piektdien Ķekavas novada pašvaldībā uz tikšanos ar novada domes vadību ieradās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, lai pārrunātu turpmāko sadarbību starp ministriju un Ķekavas novada pašvaldību.

Ādažu novada Garkalnes sporta laukuma teritorijā ir tapis jauns rotaļu laukums. Ierīkots smilšu segums un rotaļu iekārtas komplekss, kas paredzēts lietotājiem no 5 līdz 14 gadu vecumam.

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, par 21% pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Jūrmala no visām Latvijas pilsētām joprojām bijusi otrs iecienītākais galamērķis ārvalstu tūristu un Latvijas tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas.

Pērn Latvijā veikto tiltu inspekciju dati liecina, ka 34,9 % tiltu tehniskais stāvoklis ir vērtējams kā slikts, bet 12,1 % tiltu – kā ļoti slikts. Dati liecina, ka sliktākā stāvoklī ir tilti uz valsts vietējiem un reģionālajiem autoceļiem, labākā – uz valsts galvenajiem autoceļiem, liecina VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) informācija.

Šogad Siguldas novada pašvaldība piešķīrusi septiņus līdzfinansējumus vairāk nekā 145 tūkstošu eiro apmērā daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu un privātmāju ūdens un kanalizācijas infrastruktūras sakārtošanai.

Rīgas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi 18. un 19. augustā sabiedrisko transportu (autobuss, tramvajs, trolejbuss, minibuss) varēs izmantot bez maksas, izņemot ekspresbusus, nakts satiksmes maršrutus un Retro tramvaju, vēsta "Rīgas satiksme".

10. augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī tika saņemts kāda vīrieša iesniegums par mēģinājumu aizdedzināt viņa automašīnu. Vīrietis likumsargiem izstāstījis, ka no rīta, pieejot pie savas automašīnas, pamanījis, ka tai ir atlauzts degvielas bākas vāciņš.

Trešdien plkst. 21.04 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma uz Jūrmalu, kur kādā no daudzdzīvokļu mājas dzīvokļiem bija jūtams sadūmojums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem deg dīvāns.

13. augustā Valsts policijas Jūrmalas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka sievietei vilcienā tika nozagta somiņa. Likumsargi noskaidroja, ka kāda sieviete braukusi vilcienā un aizmigusi.

Pēdējo divu dienu laikā Rīgas reģionā policija reģistrējusi 77 ceļu satiksmes negadījumus, kuros cietuši 17 cilvēki, tostarp trīs gājēji un divi velosipēdisti.

Otrdien plkst. 20.25 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Carnikavas novada Lilasti, kur ezerā bija apgāzušās divas laivas.

Dubultu Kultūras un izglītības centrā, kas patlaban tiek nodots ekspluatācijā, krītot no augstuma, gājis bojā objekta būvdarbiem piesaistītā apakšuzņēmuma SIA "Eigers Vertex" darbinieks.

Valsts policija (VP) sākusi skaidrot apstākļus par gadījumu, kad Piņķos rokā sašauts pusaudzis. Kāda sieviete sociālajā tīklā "Facebook" ievietojusi paziņojumu par to, ka kāds vīrietis Piņķos ar pneimatisko ieroci sašāvis viņas dēlam roku. Sieviete sociālajā tīklā ievietojusi fotogrāfiju, kurā redzama dēla sašautā roka.

Kopš pagājušās piektdienas pēcpusdienas līdz pirmdienas rītam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki cīnījušies ar ugunsgrēku Ķekavas novadā – meža zemsedze tur degusi deviņu hektāru platībā.

Pēdējos gados onkoloģija kļuvusi par veselības aprūpes prioritāti – vēža ārstēšanai piešķirts lielāks finansējums, sācis darboties "zaļais koridors", tiek paplašināts valsts apmaksāto medikamentu klāsts.

Veselības ministrija (VM) lūgusi Aizsardzības ministrijai (AM) piešķirt 110 000 eiro, lai Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) varētu ārstēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un sabiedroto karavīrus.

Pieprasījums pēc dzeramā ūdens Latvijā karstā laika dēļ šā gada vasaras periodā mēdz pārsniegt piedāvājumu, atzina aptaujātie dzeramā ūdens ražotāji un tirgotāji.

Saules ultravioletā (UV) starojuma ietekmei ir kumulatīva daba – jo vairāk stundu savas dzīves laikā esam pavadījuši saulē, jo lielāks risks saslimt ar ādas vēzi. Tieši tāpēc ar nemelanomas ādas audzējiem visbiežāk slimo gados vecāki cilvēki, kamēr saslimstība ar ādas vēža retāk sastopamo, bet agresīvāko formu melanomu pieaug trīsdesmitgadnieku vidū.

Mediķi trešdien slimnīcās nogādājuši deviņus kukaiņu sadzeltus un piecus pārkarsušus cilvēkus. Pierīgā mediķi snieguši palīdzību un slimnīcā nogādājuši kādu 39 gadus vecu vīrieti, kuram, braucot ar velosipēdu, mutē ielidojusi un rīklē iedzēlusi lapsene. Trešdien Pierīgā draugi arī izglābuši kādu piemājas baseinā slīkstošu vīrieti alkohola reibumā.

Diez vai atradīsies kāds, kuru kaut reizi mūžā nav sadzēlusi bite vai lapsene. Lapsenes dzēliens krasi atšķiras no bites dzēliena. Entomologs Uģis Piterāns skaidro, ka atšķirība galvenokārt ir tīri anatomiska.

Otrdien mediķiem izdevies glābt dzīvību slīkstošam vīrietim, kurš bija iereibis, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte. Mediķi palīdzību sniedza 28 gadus vecam vīrietim Pierīgā.

Ministriju pieprasījumi pēc papildu finansējuma 2019.gada budžetā ir ļoti lieli, bet, izvērtējot prioritātes, ir skaidrs, ka ar veselības nozares reformēšanu nedrīkst apstāties, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās šovasar konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Valsts kontrole (VK) nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildus līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, šorīt Latvijas Radio atzina Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa. Pēc Krūmiņas vārdiem, VK prasa vaitāk naudas, jo VK darbiniekiem jābūt ļoti augstas raudzes profesionāļiem.

Brīvo darba roku rezerves strauji izsīkst, aģentūrai LETA sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols.

17. augustā Latvijas Banka izlaidīs kuršu ķoniņiem veltītu sudraba kolekcijas monētu. Monēta ir veltījums kuršu ķoniņiem – latviešu tautas daļai, kas pratusi nosargāt savu personisko brīvību un neatkarību cauri gadsimtiem, vēsta Latvijas Banka.

Vēl nesen publiskajā telpā netrūka bažīgu pārdomu par to, kā tā dēvēto čekas maisu atvēršana ietekmēs Saeimas vēlēšanas. Nu nepamet sajūta, ka process ir kaut kur pamatīgi iestrēdzis. Māris Zanders sarunājas ar Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju Kārli Kangeri un komisijas pētnieku Ojāru Stepenu.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Valdība otrdien pieņēma dabas lieguma "Vidzemes akmeņainā jūrmala" izmantošanas noteikumus, kuros paredz ceļu būves iespējas šajā vietā.

Rīgas svētku laikā tiks slēgta satiksme 11. novembra krastmalā un būtiski ierobežos satiksmi arī citās pilsētas centra ielās, aģentūru LETA informē Rīgas dome.

Raudāja visi! Tā varētu raksturot emocijas, kas pārņēma klātesošos, Dziesmu svētku noslēguma koncertā klausoties skaņdarbu "Mūsu tēvs", kura diriģēšana tika uzticēta goda virsdiriģentam Edgaram Račevskim. Maestro Račevskis šo dziesmu diriģēja arī Atmodas laikā – 1990. gada Dziesmu svētkos.

Šķiet, nav daudz aktieru vai raidošo mediju žurnālistu, kas nebūtu mācījušies pie leģendārās aktiermeistarības un skatuves runas pedagoģes Ainas Matīsas. Par saviem audzēkņiem viņa runā ar patiesu prieku un interesi – gluži tāpat, kā vērtējot šodienas latviešu teātrī notiekošo.

Ja kādreiz vasaras saulgriežu laiks LTV Kultūras redakcijas žurnālistei Līgai Gaigalai nozīmēja daudz ciemiņu un kņadu mājās, tagad viņa izvēlas mierīgāku svinēšanu. "Jau vairākus gadus ar vīru Jāni atzīmējam tieši saulgriežus. Līgas un Jāņus izvēlamies pavadīt kā vārdadienas svinēšanu kopā ar draugiem.

Latvijas simtgadē, maijā, kad daba atveras pilnbriedā, 88 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas un Siguldas patriots, Siguldas gaisa trošu vagoniņa idejas autors un realizētājs Aivars Janelsītis (22.11.1929.–11.05.2018.).

Pazīstamā latviskās kultūrtelpas pētniece, filoloģe Janīna Kursīte lielajā politikā ienāca no akadēmiskās vides. Nacionālās apvienības deputāte Saeimā arī cenšas ieviest akadēmiskās vides principus – izglītotību, dziļu izpratni par procesiem, pretēju viedokļu cienīšanu un augstas kultūras gaisotni.

"Sports spēj mūs visus vienot un nostādīt uz viena viļņa – mūs saliedē tas, ka mēs "turam īkšķus", un apziņa, ka latvieši ir visur, būs visur un tiks virsotnēs. Mēs esam sporta lielvalsts," pirmdien Saeimas namā sveicot Latvijas olimpisko komandu "Phjončhana 2018" un Latvijas paralimpiešus ar augstajiem sasniegumiem, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Apbalvojumu "Laiks Ziedonim" kategorijā "Bize" par ieguldījumu literatūrā saņēmušas ventspilnieces Aija Kaminska un Ārija Klēvere. Abas laureātes, viesojoties visapkārt Latvijai, ar izteiksmīgiem stāstiem ventiņu dialektā iedvesmojušas arī jaunos stāstniekus runāt dzimtās puses izloksnē.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza valsts augstākos apbalvojumus. Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotas 29 personas, ar Viestura ordeni un ordeņa goda zīmi – 14, savukārt ar Atzinības krustu – 38 personas. Apbalvoto vidū ir arī vairāki ar Pierīgas novadiem saistītie cilvēki.