Cilvēki - mūsu lepnums

Raudāja visi! Tā varētu raksturot emocijas, kas pārņēma klātesošos, Dziesmu svētku noslēguma koncertā klausoties skaņdarbu "Mūsu tēvs", kura diriģēšana tika uzticēta goda virsdiriģentam Edgaram Račevskim. Maestro Račevskis šo dziesmu diriģēja arī Atmodas laikā – 1990. gada Dziesmu svētkos.

Šķiet, nav daudz aktieru vai raidošo mediju žurnālistu, kas nebūtu mācījušies pie leģendārās aktiermeistarības un skatuves runas pedagoģes Ainas Matīsas. Par saviem audzēkņiem viņa runā ar patiesu prieku un interesi – gluži tāpat, kā vērtējot šodienas latviešu teātrī notiekošo.

Ja kādreiz vasaras saulgriežu laiks LTV Kultūras redakcijas žurnālistei Līgai Gaigalai nozīmēja daudz ciemiņu un kņadu mājās, tagad viņa izvēlas mierīgāku svinēšanu. "Jau vairākus gadus ar vīru Jāni atzīmējam tieši saulgriežus. Līgas un Jāņus izvēlamies pavadīt kā vārdadienas svinēšanu kopā ar draugiem.

Latvijas simtgadē, maijā, kad daba atveras pilnbriedā, 88 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas un Siguldas patriots, Siguldas gaisa trošu vagoniņa idejas autors un realizētājs Aivars Janelsītis (22.11.1929.–11.05.2018.).

Pazīstamā latviskās kultūrtelpas pētniece, filoloģe Janīna Kursīte lielajā politikā ienāca no akadēmiskās vides. Nacionālās apvienības deputāte Saeimā arī cenšas ieviest akadēmiskās vides principus – izglītotību, dziļu izpratni par procesiem, pretēju viedokļu cienīšanu un augstas kultūras gaisotni.

"Sports spēj mūs visus vienot un nostādīt uz viena viļņa – mūs saliedē tas, ka mēs "turam īkšķus", un apziņa, ka latvieši ir visur, būs visur un tiks virsotnēs. Mēs esam sporta lielvalsts," pirmdien Saeimas namā sveicot Latvijas olimpisko komandu "Phjončhana 2018" un Latvijas paralimpiešus ar augstajiem sasniegumiem, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Apbalvojumu "Laiks Ziedonim" kategorijā "Bize" par ieguldījumu literatūrā saņēmušas ventspilnieces Aija Kaminska un Ārija Klēvere. Abas laureātes, viesojoties visapkārt Latvijai, ar izteiksmīgiem stāstiem ventiņu dialektā iedvesmojušas arī jaunos stāstniekus runāt dzimtās puses izloksnē.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza valsts augstākos apbalvojumus. Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotas 29 personas, ar Viestura ordeni un ordeņa goda zīmi – 14, savukārt ar Atzinības krustu – 38 personas. Apbalvoto vidū ir arī vairāki ar Pierīgas novadiem saistītie cilvēki.

3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks apbalvojuma "Laiks Ziedonim" ceremonija. Jau piekto reizi tiks pasniegts apbalvojums pasniegts piecās nominācijās – "Kedas", "Rabarbers", "Bize", "Taureņu uzbrukums" un "Zemi es mācos".

Rozes Stiebras devums latviešu animācijas žanrā ir iespaidīgs – viņa ir režisore vairāk nekā 30 filmām. Jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma "Saule brauca debesīs" pirmizrādi piedzīvos šā gada 18. novembrī. Šobrīd rit aktīvs darbs pie filmas tapšanas un Roze ir ļoti aizņemta, taču viņai izdodas izbrīvēt stundiņu sarunai ar "Kodolu".

1 lapa no 32