Veselība

Pēdējos gados onkoloģija kļuvusi par veselības aprūpes prioritāti – vēža ārstēšanai piešķirts lielāks finansējums, sācis darboties "zaļais koridors", tiek paplašināts valsts apmaksāto medikamentu klāsts.

Veselības ministrija (VM) lūgusi Aizsardzības ministrijai (AM) piešķirt 110 000 eiro, lai Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) varētu ārstēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un sabiedroto karavīrus.

Pieprasījums pēc dzeramā ūdens Latvijā karstā laika dēļ šā gada vasaras periodā mēdz pārsniegt piedāvājumu, atzina aptaujātie dzeramā ūdens ražotāji un tirgotāji.

Saules ultravioletā (UV) starojuma ietekmei ir kumulatīva daba – jo vairāk stundu savas dzīves laikā esam pavadījuši saulē, jo lielāks risks saslimt ar ādas vēzi. Tieši tāpēc ar nemelanomas ādas audzējiem visbiežāk slimo gados vecāki cilvēki, kamēr saslimstība ar ādas vēža retāk sastopamo, bet agresīvāko formu melanomu pieaug trīsdesmitgadnieku vidū.

Mediķi trešdien slimnīcās nogādājuši deviņus kukaiņu sadzeltus un piecus pārkarsušus cilvēkus. Pierīgā mediķi snieguši palīdzību un slimnīcā nogādājuši kādu 39 gadus vecu vīrieti, kuram, braucot ar velosipēdu, mutē ielidojusi un rīklē iedzēlusi lapsene. Trešdien Pierīgā draugi arī izglābuši kādu piemājas baseinā slīkstošu vīrieti alkohola reibumā.

Diez vai atradīsies kāds, kuru kaut reizi mūžā nav sadzēlusi bite vai lapsene. Lapsenes dzēliens krasi atšķiras no bites dzēliena. Entomologs Uģis Piterāns skaidro, ka atšķirība galvenokārt ir tīri anatomiska.

Otrdien mediķiem izdevies glābt dzīvību slīkstošam vīrietim, kurš bija iereibis, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte. Mediķi palīdzību sniedza 28 gadus vecam vīrietim Pierīgā.

Ministriju pieprasījumi pēc papildu finansējuma 2019.gada budžetā ir ļoti lieli, bet, izvērtējot prioritātes, ir skaidrs, ka ar veselības nozares reformēšanu nedrīkst apstāties, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Vairākām elpošanas sistēmas slimībām, kā arī retām saslimšanām jau šogad līdz 100% plānots palielināt zāļu kompensācijas apmēru, paredz Veselības ministrijas (VM) sagatavotie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība, kurus 7.augustā skatīs valdība.

Vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju dārzeņus ēd tikai reizi nedēļā vai pat vēl retāk, liecina "Snapshot" veiktā aptauja pēc "Maxima Latvija" pasūtījuma. Vitamīniem bagātos rāceņus, kolrābjus un kāļus vismaz vienu reizi nedēļā ēd vien 10% Latvijas iedzīvotāju.

1 lapa no 114