Politika

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi.

Aicinot pildīt pilsoņa pienākumu un piedalīties vēlēšanās, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs mudina pilsoņus vēlēšanās svītrot visus tos, par kuru godprātību ir kaut mazākā šaubu ēna.

Igaunijas vēlme veidot vienotu dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu ar Latviju ir skaidrojama ar to, ka daļa Latvijā pirkto pudeļu nonāk Igaunijas pudeļu nodošanas automātos, tādējādi radot zaudējumus sistēmas uzturētājiem, aģentūrai LETA sacīja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas SIA "Eco Baltia" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kādas aktivitātes uzskatāmas par priekšvēlēšanu aģitāciju, un kuras no tām rada vislielākās bažas?

Nākamā gada budžetā pieaugums varētu būt par 150–200 miljoniem eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Izskatīšanai valdībā virza Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par attiekšanos no obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājuma triju gadu laikā.
Ministru kabineta komiteja pirmdien uzklausīja EM sagatavoto informatīvo ziņojumu par scenārijiem OIK maksājuma atcelšanai.

Pēc pasaules čempionāta futbolā fināla, kurā spēlēja Francija un Horvātija, pasaules mediju uzmanības redzeslokā nonāca Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča, kura sirsnīgi atbalstīja savas valsts futbolistus. Kas ir sieviete, kura tikusi dēvēta pat par skaistāko prezidenti pasaulē?

Ar pirmo numuru 13. Saeimas vēlēšanās startēs Latvijas Krievu savienība, šodien tika noskaidrots Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) notikušajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē parlamenta Sarkanajā zālē.

Otrdien noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām. Savus kandidātu sarakstus kopā iesniegušas 16 partijas un partiju apvienības, kas ir par trim vairāk nekā 2014. gada Saeimas vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.

13. Saeimas vēlēšanās nekandidēs deviņi pašreizējā parlamenta sasaukuma deputāti. Vēlēšanās nebalotēsies Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), Andris Buiķis (VL-TB/LNNK), Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Lolita Čigāne, Askolds Kļaviņš (ZZS), Ilmārs Latkovskis, Andris Siliņš (ZZS), Laimdota Straujuma (V), kā arī Dzintars Zaķis.

1 lapa no 146