Ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kādas aktivitātes uzskatāmas par priekšvēlēšanu aģitāciju, un kuras no tām rada vislielākās bažas?

Eiropiešiem pienācis laiks vai nu konsekventi pieturēties pie līdzšinējām vērtībām, vai arī radīt jaunas, 21. gadsimta realitātei atbilstošas, sarunā par sabiedrības integrācijas politikas, politkorektuma un multikulturālisma kļūdām pauž sociālantropologs Roberts Ķīlis.

Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas gala ziņojums sācis ceļu līdz valdībai, kurai būs jālemj par kārtību, kā tie publiskojami.

"Izdarīsim visu, ko varam izdarīt un kas mums ir jāizdara," saka vēsturnieks Kārlis Kangeris, kura vadītajai Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijai saskaņā ar likumu jau maijā jāsniedz ieteikumi valdībai tālākai rīcībai ar sabiedrības un politiķu uzmanības lokā nonākušajiem "čekas maisiem".

Arī nodevējs ir mans tautietis, brālis, kuram būtu jāpiedod, saka trīskārt represētā padomju režīma oponente Lidija Doroņina-Lasmane, aicinot nodot atklātībai čekas dokumentus un panākt izlīgumu, kas ļautu sabiedrībai valsts nākamajā simtgadē ieiet vienotākai un stiprākai.

Kādas juridiskas un morālas dilemmas rada genomikas sasniegumi? Kad vēzis būs apturams? Ko dotu dzīvības izcelsmes noslēpuma atminējums? Kā var attīstīties Latvijas zinātne?

"Tas ir darināts kā ar samta cimdiem rokās," uz Valsts prezidenta izveidotās sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ieteikumu ideālistisko raksturu norāda LU profesore, socioloģe Brigita Zepa. Viņa uzskata: tiem pietrūkst vadmotīva, kuru centrā nāktos būt pilsoniskajām un Latvijas kultūras vērtībām.

"Labdien! Lūdzu, uzrādiet savu autovadītāja apliecību..." Nav iespējams iepriekš zināt, kā beigsies ar šādiem vārdiem sākusies saruna, taču, lai viss tās ietvaros notiekošais noritētu korekti, vislabākā garantija ir zināt un ievērot abu iesaistīto pušu tiesības un pienākumus.