Ģimene

Otrdien, 14. augustā, Ministru kabinets apstiprināja Satiksmes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz, ka Latvijas Goda ģimenes apliecības "3+ ģimenes karte" lietotāji varēs iegādāties autobusu biļetes par puscenu, bet skolēni un studenti no daudzbērnu ģimenēm – pat ar 90% atlaidi.

"Ģimene ar bērniem ir kļuvusi par vērtību. Ir radusies izpratne, ka ģimene ir galvenais motivējošais spēks veidot rītdienu arvien labāku. Demogrāfiskās situācijas uzlabošana un atbalsts ģimenēm – tas ir Latvijas uzdevums nākamajiem 100 gadiem, jo tikai tā mēs redzam savu nākotni."

Bērni un vecāki, dodoties uz bērnudārzu "Pasaciņa", noteikti būs pamanījuši ēku iepretī dārziņam Skolas ielā, kas izceļas ar vairākām lietām. Pirmkārt, pie vārtiem novietots humorpilns Siguldas akmens barometrs. Otrkārt, uz Ziemassvētkiem un Lieldienām māja un dārzs vienmēr tiek saposti skaistā svētku rotā.

Vasaras vakariem piemīt īpaša burvība – iespējams ne tikai baudīt skaistus saulrietus un laiski pavadīt laiku kopā ar mīļajiem pie jūras vai piemājas dārzā, bet arī iepriecināt sevi un līdzcilvēkus ar gardām vakariņām un desertiem brīvā dabā. Ja vēlies pagatavot restorāna cienīgu un izsmalcinātu desertu, talkā nāks Francijas garšas.

12. augustā (nevis 9. augustā, kā bija plānots sākotnēji) Siguldā startēs jau otrās ratu orientēšanās sacensības jeb "Ratu rallijs", kura laikā, saņemot īpašu pilsētas karti, dalībnieki dosies meklēt kontrolpunktus – uzņēmumus un bērniem draudzīgas vietas. Pasākuma mērķis ir veicināt aktīvu dzīvesveidu māmiņām un tētiem ar mazuļiem, kā arī stiprināt ģimeņu kopības sajūtu.

Latvijā turpina samazināties mākslīgi veikto abortu skaits - pērn izdarīti 3917 šādi aborti, kas ir par 449 abortiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika.

Dodoties ārzemju braucienos, būtiski padomāt par savu un ģimenes aizsardzību gadījumos, ja notiek negaidītas ķibeles. Lai gan apdrošinātāju pieredze liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ceļo aizvien atbildīgāk, ceļojuma apdrošināšanu, dodoties ārzemju braucienos, iegādājas vien katrs piektais.

20. jūlijā Jūrmalas slimnīcā piedzimis šogad jau tūkstošais bērniņš. Šā gada pirmajā pusē Jūrmalas slimnīcā dzimis par 8 procentiem bērnu vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, liecina kūrortpilsētas pašvaldības informācija.

2017. gadā piedzima par 1140 bērniem mazāk nekā 2016. gadā. Arī 2018. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

2018. gada sākumā 18,5 % (358,8 tūkstoši personu) no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Vislielākais bērnu īpatsvars ir Pierīgā (21,0 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Salīdzinot ar 2017. gada sākumu, bērnu skaits ir palielinājies par 0,6 % jeb 2,2 tūkstošiem.

1 lapa no 49