Pēc pasaules čempionāta futbolā fināla, kurā spēlēja Francija un Horvātija, pasaules mediju uzmanības redzeslokā nonāca Horvātijas prezidente Kolinda Grabara-Kitaroviča, kura sirsnīgi atbalstīja savas valsts futbolistus. Kas ir sieviete, kura tikusi dēvēta pat par skaistāko prezidenti pasaulē?

Pirmais klajā ar lielā sprādziena teoriju nāca Džordžs Lemaitrē 1927. gadā. Tiesa, tikai 20. gadsimta 50. gados to sāka saukt par lielā sprādziena teoriju. Šis nosaukums ļauj iztēloties Visuma pirmsākumus kā milzīgu sprādzienu, gluži tāpat kā supernovu gadījumā (ar šo terminu apzīmē lielu, senu zvaigžņu sprādzienus).

Kā nodzīvot ilgu mūžu? Tas ir mūžīgais jautājums, kas radījis milzīgu anti-age jeb pretnovecošanas industriju, kuras budžets tiek lēsts aptuveni 200 miljardu dolāru apmērā. Iespējams, ka ilga mūža noslēpums meklējams Japānā. Japānā ir vairāk nekā divi miljoni iedzīvotāju, kas pārkāpuši 90 gadu slieksni.

"Mana galvenā stratēģija, kā izdzīvot 21. gadsimtā, ir nemirt," saka futurologs un "Google" inženieris Rejs Kurcvels. Bet, ja plāns A neizdotos, viņš vēlas, lai viņa ķermenis tiktu sasaldēts pasaules lielākajā krionikas uzņēmumā "Alcor" Arizonas štatā ASV.

Internetam jeb globālajam tīmeklim šā gada 20. decembrī apritēs 27 gadi. Šajā datumā pirms gandrīz trīs desmitgadēm britu inženieris un zinātnieks Tims Bērnerss Lī uz NeXT datora, kas atradās Eiropas Kodolenerģijas izpētes organizācijā Šveicē, radīja pasaulē pirmo interneta mājaslapu.

"Tesla" ir ASV bāzēts uzņēmums, kas projektē, ražo un pārdod elektromobiļus. Vārds "elektromobilis" neizklausās diez ko moderni, un nešķiet, ka "vidējā" latvieša sapnis būtu kļūt par elektromobiļa īpašnieku. Bet – lēnāk pār tiltu!

Klavierēm ir liela loma klasiskajā mūzikā, uz tām var nospēlēt teju jebko. Garajos rudens un ziemas vakaros klaviermūzika lieliski iederas katrā mājā. Lai atvieglotu izvēli, kurus izpildītājus klausīties, piedāvājam iepazīties ar pasaulē augstu novērtētiem klavierspēles meistariem, kuri veiksmīgi izveidojuši starptautisku karjeru klasiskajā mūzikā.

Viljamam Okamam noteikti būtu riebušās konspirācijas teorijas. 14. gadsimta filosofs un franciskāņu mūks izveidoja teoriju izvērtēšanas principu, ko mūsdienās pazīst ar nosaukumu "Okama asmens". Tā pamatā ir atziņa, ka vienkāršākām teorijām, ja tās atbilst empīriskiem novērojumiem, salīdzinājumā ar sarežģītākām ir dodama priekšroka.

Jūs noteikti esat dzirdējuši brīdinājumus: neatstājiet mobilo tālruni uzlādējamies pārāk ilgi! Atvienojiet lādētāju no elektrības, kad baterija uzlādējusies par 100 procentiem! Neatstājiet mobilo tālruni lādēties pa nakti!

Hilarija Frīmena ir Londonā dzīvojoša jaunā māmiņa un žurnāliste, un viņa saņēmusi nāves draudus. Iemesls? Izrādās, savā rakstā avīzē "Daily Mail" viņa atklāti atzinusi, ka nav laidusi savu divus gadus veco meitu kādā konkrētā bērnudārzā audzinātājas lielā svara dēļ.

Netīri dvieļi var kļūt par mājvietu lielam daudzumam dažādu mikrobu, kas spēj izplatīt arī infekcijas slimības. Nav iespējams uzturēt dvieļus pilnīgi tīrus, taču var atbrīvoties no lielākās daļas mikrobu, dvieļus regulāri mazgājot, taču tas jādara daudz biežāk, nekā jūs to, visticamāk, darāt.

Gandrīz visas pārtikas pirmsākums ir sēkla. Pat ja cilvēki ēd gaļu vai citus dzīvnieku izcelsmes produktus, šie dzīvnieki, visticamāk, barojušies ar sienu vai graudiem, kuru aizsākums ir sēkla. Bez sēklām cilvēci piemeklētu bads.

Zinātnieki nesen apkopojuši un izanalizējuši vairāk nekā 116 pētījumu par videospēlēm, lai noskaidrotu, kā tās ietekmē mūsu smadzenes un uzvedību. Pētījums, ko vadīja Marks Palauss, publicēts žurnālā "Human Neuroscience".

Pat ja pilnībā tiktu apturēta siltumnīcas efekta gāzu emisiju izplatība atmosfērā, Zeme joprojām turpinātu sasilt un nākamajā gadsimtu mijā vidējā temperatūra paaugstinātos aptuveni par 1,3 grādiem pēc Celsija skalas. Savukārt, ja esošais emisiju daudzums saglabātos līdzšinējā līmenī vēl 15 gadus, 2100. gadā planēta sasiltu par 1,5 grādiem.

Pētījumā, ko vadīja pārstāvji no Britu Kolumbijas Universitātes un Hārvarda Biznesa skolas, atklāts, ka cilvēki, kas nopērk sev brīvo laiku, ir laimīgāki nekā tie, kas to nedara. "Cilvēki, kas noalgo mājas uzkopējas vai samaksā kaimiņu puikam, lai nopļauj viņu mauriņu, reizēm jūtas tā, it kā viņi slinkotu," stāsta pētījuma vadītājs Hārvarda Biznesa skolas profesors Ešlijs Vilanss.

Japānis Naoki Higašida ir grāmatu "Iemesls, kāpēc es lecu" ("The Reason I Jump") un "Nokrīti septiņas reizes, piecelies astoņas" ("Fall Down 7 Times, Get Up 8") autors. Šajā intervijā viņš atklāj to, kā ir būt cilvēkam ar neverbālu autismu.

Nesen notikusī vagoniņu sadursme amerikāņu kalniņos Spānijā, kurā cieta 33 cilvēki, to skaitā bērni, ir kārtējais atgādinājums tam, ka atrakciju parka apmeklējums var būt bīstams.

Pēdējā laikā šķiet, ka rozā Himalaju sāls ir visur: sāls dzirnaviņās, sāls lampās, plāksnēs, kas paredzētas gaļas cepšanai, un pat sāls istabās dažādos veselības salonos. Bet vai tiešām Himalaju sāls ir visas šīs uzmanības vērta? Nolēmām pārbaudīt šā fenomena zinātnisko pusi.

Ja jums nav bērnu, nav interneta un jūs nepievēršat uzmanību tam, ko dara apkārtējie, tikai tad ir iespējams, ka nebūsiet pamanījis apkārt valdošo spineru trakumu. Šī rotaļlieta iemantojusi plašu popularitāti visā pasaulē, arī Latvijā.

Pēdējās desmitgadēs dzimumu lomas sabiedrībā piedzīvojušas pamatīgas pārmaiņas, taču tradicionālos priekšstatus par tām nav tik viegli lauzt. Nesen veiktā pētījumā, ko īstenoja Dženifera Maskaro un viņas kolēģi no Emorijas universitātes, galvenā uzmanība tika pievērsta tēviem un tam, kā viņi komunicē ar saviem bērniem.

Dienas kļūst aizvien garākas, un daudzi cilvēki satraucas par to, vai ir labi atrasties tiešos saules staros. Pēdējā laikā bieži dzirdēts viedoklis, ka sauļošanās kaitē veselībai. Par to bieži tiek stāstīts televīzijā un radio, rakstīts žurnālu lappusēs, un ir taisnība, ka pārmērīga sauļošanās saistīta ar zināmiem riskiem.

Daudzi ieteikumi veselības uzlabošanai visiem ir labi zināmi, piemēram, mazāk ēst, vairāk kustēties, labi izgulēties. Taču ir arī tādi, kas iesākumā var šķist mazliet dīvaini, tomēr uzlabot veselību palīdz. Lai nu kā, eksperti ir pārliecināti par to iedarbīgumu.

Mūsdienās viena no pasaulē visizplatītākajām veselības problēmām ir hroniska neizgulēšanās. Tajā pašā laikā ārsti aizvien vairāk sāk apzināties to, cik svarīga nozīme veselības saglabāšanā ir miegam.

Par pēckara paaudzes pārstāvjiem dēvē cilvēkus, kuri dzimuši no 1946. līdz 1964. gadam. Termins "pēckara paaudze" galvenokārt attiecas uz ASV un Rietumvalstu iedzīvotājiem, jo bijušās Padomu Savienības teritorijā dzimušie savās īpašībās krietni atšķiras no rietumniekiem.

Turpinot aizsākto tēmu par paaudžu atšķirībām, šoreiz noskaidrosim, kas ir tā dēvētā X paaudze. Par X paaudzi dēvē cilvēkus, kuri dzimuši no 1965. līdz 1980. gadam.

Naktī no sestdienas uz svētdienu, 26. martā plkst. 3.00, notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Lai gan pavasari gaidām ar prieku, jo laiks kļūst siltāks un dienas garākas, pāreja uz vasaras laiku daudzus mēdz izsist no līdzsvara. Veselības portāls "Health.com" apkopojis ieteikumus, kā veiksmīgāk sagatavoties laika maiņai.

Pirms aptuveni 150 gadiem Čārlzs Darvins raksturoja asaras kā "bezjēdzīgas". Vēl šodien raudāšana ir viena no noslēpumainākajām mūsu ķermeņa parādībām. Ar zīdaiņiem viss ir vairāk vai mazāk skaidrs – viņi raud, lai pievērstu uzmanību un signalizētu par savām vajadzībām, ko pieaugušajiem vajadzētu apmierināt. Bet kāpēc raud pieaugušie?