Ādažnieks Kristaps Lāss. Mantotais talants
Kristaps Lāss ir komponista Romualda Kalsona mazdēls, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēknis, vairākkārtējs šīs skolas organizētā mūzikas jaunrades konkursa "Skaņuraksti Ādažos", kā arī jaunrades dziesmu konkursa bērnu koriem "Kas mēs bijām, būsim, esam" laureāts. Mūzika un matemātika – šīs divas jomas vienpadsmitgadīgo Kristapu Lāsu sajūsmina visvairāk.
Ādažu labākais sportists grib skriet vēl ātrāk
Ādažnieks Kristiāns Upenieks mācās Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 10. klasē, un aizvadītā gada nogalē viņš "Ādažu sporta laureāta" svinīgajā ceremonijā saņēma apbalvojumu "Labākais sportists". Kristiāns ir Latvijas čempions krosā un piecu kilometru šosejas skrējienā, Latvijas Jaunatnes olimpiādes uzvarētājs, un viņam ir sezonas labākais rezultāts valstī 3000 metru skrējienā savā vecuma grupā (U18).
Klusums starp mums. Ādažnieku Ivetas un Kaspara stāsts
Mans skaistais dārzs. Velta Breidaka Ādažos
Ādažu vidusskolas absolvents mērķē augstu
Par ceturtdien sprādzienā Saulkrastu novadā bojā gājušo pirotehnikas speciālistu Ilmāru Āboliņu un viņa ģimeni 2015. gadā "Apriņķis.lv" pārpublicēja rakstu no "Ādažu Vēstīm". "Tā kā man bija iespēja iepazīt šo ģimeni – varu teikt, ka viņi biji patiesi brīnišķīgi," teic raksta autore Monika Griezne. Vēlreiz piedāvājam lasītājiem šo publikāciju.
Ādažu lidlauka direktors Anatolijs Perekrjostovs. Lido dziedot
Mirdza Dzirniece, Ādažu mazās gaismas pils vadītāja
Par Goda ādažnieku, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas "Par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas ierakstu attīstībā" laureātu, komponistu Gunāru Freidenfeldu rakstīts ļoti daudz. Ieguglējot viņa vārdu un uzvārdu, atradīsiet viņa biogrāfiju ne tikai Vikipēdijā, bet arī virtuālajā enciklopēdijā "Latvijas ļaudis".
Ādažu veterinārārste Inta Kokina: prāts un jūtīgums
"Tā ir mūsu dzīve. Mēs neesam kopa, kas satiekas tikai mēģinājumos un koncertos. Bija laiks, kad bagātinājāmies paši, bet tagad esam gatavi dot arī citiem. Organizējam gadskārtu svētkus, esam atvērti un aicinām darboties mums līdzi," atzīst Inese Krūze, viena no Ādažu tradīciju kopas "Ābols" dalībniecēm, šīs tradīciju kopas izveides idejas autore, kuras pasaules redzējums balstās latviskajā dzīvesziņā.
Andrejs Grimms: Vajag dzīvot
"Ja kāds saka, ka vajag tikai izglītoties un izglītoties, tad man liekas – vajag dzīvot," pārliecināts Ādažu Brīvās Valdorfa skolas orķestra vadītājs, filozofs, mūziķis, pasaku autors, tradicionālu un pavisam netradicionālu mūzikas instrumentu pārvaldītājs Andrejs Grimms.
Ādažu simtgadniece Velta Priedīte: Ārā, ārā! Iekšā nevar nosēdēt!
Sirds mūzika. Ādažniece Laura dzejā un dziesmā
"Klusums apkārt, dvēselē miers, bet nepārtraukti trako sirds," savā dzejā atzīst ādažniece, integratīvās mākslas festivāla "Nāc līdzās" laureāte Laura Žukova. Lai gan Laura nekad dzīvē pati bez pieturēšanās nav staigājusi, viņas gars veic tālus un plašus ceļojumus. Pat tādus, ka naktī jāmostas, lai pierakstītu pēkšņās domas, kas pārvēršas dzejā.
Ādažnieks Ingus Ulmanis par mūzikas mācību bērniem, dabas brīnumu un attīstību Ādažos
Ir tik daudz veidu, kā šajā pasaulē vairot labo. Populārajam mūziķim Ingum Ulmanim tas lieliski padodas ar to, kas pašam tuvs. Viņa veidotie projekti – bērnu mūzikas un dzejas koncertprojekts "Brīnumskapis" un zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākums "Dabas koncertzāle" – raduši stabilu vietu daudzu cilvēku sirdīs, tie kļuvuši par notikumiem, kurus gaida.
Ādažu mācītājs: Latvijas sabiedrībai katastrofāli trūkst veselīgas paškritikas un grēcīguma izjūtas
"Es vēlētu prieku. Nevis tādu, kas mākslīgi radīts, bet kas uzspīd kā saule, kas ienāk kā Dieva brīnums. Un svētu klusumu, jo aiz trokšņa var pazaudēt lēno Dieva pieskārienu," atzīst mācītājs Ivars Jēkabsons, kurš nupat uzsācis kalpošanu Ādažu draudzē, Baltezera baznīcā. Tas ir jauns sākums Ādažu draudzes un arī mācītāja dzīvē.
Ādažnieka Jāņa Baloža sētā ik dienu 100 baltu un raibu baložu
Ādažniece Kristīne Kalēja: Par naudu svarīgāks ir sirds darbs
Rakstnieks un programmētājs, ādažnieks Jānis Jakaitis, kurš kopā ar sievu, gleznotāju Annu Afanasjevu izveidojis pirmo interaktīvo, elektronisko pasaku latviešu valodā, ir pārliecināts, ka vismaz reizi dzīvē ikviens iedomājas par to, kas paliks pēc viņa.