"Šveices iela ir piemērs tam, kas notiek ar arhitektūru un kultūras mantojumu, ja par to nerūpējas un visu atstāj pašplūsmā," saka Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists vēsturē Edgars Ceske.

Pludmales glābēju uzdevums karstajās vasaras dienās ir uzmanīt atpūtniekus, kuri savas nezināšanas vai pārgalvības dēļ sevi un apkārtējos pakļauj riskam.

Jaunievēlētais Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP) neslēpj, ka darāmo darbu saraksts nākamajiem četriem gadiem ir garš. 

Katru gadu Latvijā ieceļo vairāki desmiti, aizvadītajos gados pat simti cilvēku, kuri spiesti meklēt drošu patvērumu ārpus savas valsts.

Vispasaules skolēnu informātikas olimpiādē, kas jūlijā norisinājās Austrālijā, Siguldas Valsts ģimnāzijas (SVĢ) 12. klases skolnieks Ojārs Vilmārs Ratnieks ieguva bronzas medaļu.

Klasiskās mūzikas cienītāju aprindās mecosoprāna Ievas Paršas vārds ir labi zināms. Tiem, kam pagaidām tas ir svešs, ir iespēja sestdien Daugavas muzejā Salaspils novada Doles salā baudīt izcilās mākslinieces uzstāšanos kamermūzikas koncertā.

Grupā "Dāmu pops" notikušas izmaiņas – dziedātājas Maijas Lūsēnas vietā mūžam jaunajā dāmu četrotnē ienāca aktrise Raimonda Vazdika.

Jūnija sākumā valdība atbalstīja lēmumu veselības nozarei piešķirt papildu septiņus miljonus latu, novirzot tos rindu mazināšanai, diagnostikai un izmeklējumiem, valsts zāļu kompensācijas sistēmai, reto slimību ārstēšanai un citiem tēriņiem.

"To tik vien daru kā strādāju. Ar vienu darbu nekad neesmu iztikusi," saka Ropažu ģimenes ārste Kristīne Birzniece-Bērziņa (46).

"Man un ļoti daudziem tūkstošiem un miljoniem cilvēku citur pasaulē sapulces ir vienīgais ceļš uz atveseļošanos. Man nevajag tableti, šprici vai operāciju. Man vajag sapulci," saka Ieva no Siguldas.

Jau no 1. jūnija uz laiku līdz 2014. gada rudenim apmeklētājiem ir iespēja vēsturiskos auto apskatīt Pierīgā.

Ķekavas novada Klanģu kalnā šajā nedēļas nogalē notiks vienīgais Latvijas mēroga rokmūzikas festivāls "Klang".

Turpinot aizsākto interviju ciklu ar jaunievēlētajiem Pierīgas pašvaldību vadītājiem, uz sarunu aicinājām Ropažu novada domes priekšsēdētāju Zigurdu Blauu (Vidzemes partija).

Godprātīgai un caurskatāmai pārējai uz eiro uzņēmēji izveidojuši iniciatīvu "Godīgs eiro ieviesējs", kurā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas uzņēmums.

Tūristi pārpilda Pierīgas naktsmītnes un stāvlaukumus, bet sabiedriskais transports ceļošanai joprojām neērts.

"Tas ir dzīvesveids un hobijs. Nav viegls, bet patīkams. Galvenais, ka zinu – mūsu ģimenē visi ēd tīru pārtiku un neslimo," saka bioloģiskās zemnieku saim­niecības "Pakalni" Baldones novadā saimniece Ina Nereta.

Radošo apvienību "Seasidefeeling"* var saukt par Saulkrastu vietējo lepnumu.

05.07.2013 11:26

Siguldā leks pa pliko

Visus tos, kuri vēlas kaili izlēkt no Siguldas gaisa trošu ceļa vagoniņa ar gumiju, uz pasākumu "Plikie lec par brīvu" 5. jūlijā Siguldā pulcēs Latvijas Gumijlēcēju klubs.

"Ir ļoti daudz labu mammu, bet maz – labu tēvu. Un tieši tāpēc, ka mums viņš ir labs, varam būt tik liela un stipra ģimene," saka septiņu bērnu mamma Baiba Ozolinkēviča.

Partiju programmas tiek sagatavotas komandā un reizēm pat ar utopisku noskaņu, bet tiem, kuri amatu pašvaldībā iegūst, par solījumiem nākas atbildēt arī pēc vēlēšanām.

Viena no lielākajām lauksaimnieku rūpēm ik gadu ir cīņa ar savvaļas zvēriem. Tie izposta sējumus tiktāl, ka rudenī vairs nav, ko novākt.

Carnikavas novada Garciemā dzīvojošais ķirurgs Jānis Zaržeckis Līgo svētkus pieradis svinēt tradicionāli. Dzerot alu, ēdot sieru, lecot pāri ugunskuram un pa brīdim uzdziedot kādu latviešu Līgo dziesmu.

"Garlaicīgi mums šeit nav," saka "Briežu" mājas saimniece Signe Utāne Stopiņu novadā, kas kopā ar vīru Edgaru un trim bērniem savā piemājas teritorijā ierīkojuši nelielu zoodārzu.

Lai gan vārdiem "muižnieks" un "bruņinieks" piemīt senatnīga noskaņa, savās aprindās šie tituli turpina dzīvot arī mūsdienās.

Zemnieku saimniecība "Lielgrodes" Allažos ir viens no Siguldas novada lepnumiem – iekļauts novada tūrisma ceļvedī kā objekts, kur vērts paviesoties.

Rihards vectēvam vienmēr iet pie labās rokas, tā jūtas drošāk.

Pieminot un godinot genocīda upurus, inčukalnieši 14.jūnija pēcpusdienā pulcējās pie pieminekļa blakus dzelzceļa stacijai, kur kavējās atmiņas un nolika ziedus.

Sigulda jau izsenis ir Dailes teātra aktieru un izrāžu iemīļota vieta – tur rīkoti vairāki teātra festivāli, bet šajā nedēļas nogalē 15. jūnijā ar vērienu tiks svinēts sezonas noslēgums.

Ūdeļu fermas būvniecība Baldonē pašlaik ir uz jautājuma zīmes. Galīgo lēmumu 26. jūnijā pieņems jaunais deputātu sasaukums.

Vispārējos latviešu XXV Dziesmu svētkos, kas norisināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, nelielā kora "Sēja" mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons būs jaunākais virsdiriģents.

Jau 70 gadus četri somu lidotāji atdusas karavīru kapsētās Somijā, bet tieši Saulkrastos, netālu no Pabažiem, 1943. gadā apstājās viņu sirdspuksti.

Aizvadītajā nedēļā Mārupītē vides aktīvisti, biedrības "Par zaļu Pierīgu" pārstāvji konstatēja, ka no kanalizācijas caurulēm upītē plūst aizdomīgi, iespējams, ar kanalizāciju piesārņoti ūdeņi no tuvējām mājām.

1. jūnijā, kad pieaugušo prāti koncentrēsies uz pašvaldību vēlēšanu norisi un rezultātiem, jaunieši Ķekavā ļausies rokmūzikas nepieradināmajai dabai. Pēc gada atkal klāt jauno, topošo rokmūziķu festivāls un konkurss "Bliez no bedres".

Izskanējis ierosinājums ļaut iegādāties bezrecepšu medikamentus ārpus aptiekas telpām, piemēram, lielveikalos vai degvielas uzpildes stacijās.

Toms Meisītis, SIA "Lattelecom" Juridiskās daļas direktors uz pašreizējo situāciju mediju tirgū raugās reālistiski. Viņš zina, kāda mediju vide izskatās no aizkulisēm un kas Latvijas televīzijas skatītāju, radio klausītāju un preses lasītāju sagaida pēc vairākiem gadiem.

"Man līdzi būs baloni, esmu iemācījusies no tiem uztaisīt dažādus priekšmetus, piemēram, sunīti vai zobenu. Paņemšu arī ziepju burbuļus. Būšu krāsaina – galvā cepure un vēl sarkans deguns. Apmēram 16 gadus veca. Man garšos viss, kas garšo bērniem, un mīļākais ēdiens, protams, būs saldējums. Bet varbūt pirmajā reizē izrādīsies, ka šis tēls nestrādā un būs jādomā kaut kas pilnīgi cits," stāsta Signija Roze no Ādažiem.

Maija pēdējā svētdienā uz Saulkrastu estrādes kāps mūziķi un dejotāji, lai kopīgi svinētu gadskārtējos joku karaļa Edgara Liepiņa svētkus "Uz redzēšanos atkal maijā".

Par Baldones novada Ziemeļos plānoto ūdeļu fermas būvniecību skaļi protestē tuvējo māju iedzīvotāji. Viņi ir pārliecināti, ka smaka būs neciešama un traucēs dzīvošanai, tāpēc ir gatavi cīnīties pret zvēraudzētavas izveidi.

Žurnāla "Svētdienas Rīts" galvenā redaktore Inga Reča žurnālistikā darbojas kopš Latvijas neatkarības laikiem. Strādājusi izdevumā "Nakts", "Vakara Ziņas", kā arī veidojusi Salaspils pašvaldības avīzi "Salaspils Vēstis". Viņa redz, kā laika gaitā mainījusies mediju vide, informācijas pieejamība un vērtības, kas nosaka saturu.

Lielākā daļa iedzīvotāju savas pašvaldības darbu vērtē skeptiski un drīzāk negatīvi. Pierādījums tam meklējams Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas vienotajā ziņu portālā "Zinas.ltv.lv", kur ikviens iedzīvotājs aicināts izteikties par pēdējo četru gadu laikā savā novadā piedzīvoto.