Uz ķīmisko vielu un maisījumu etiķetēm ir grafiskas zīmes jeb piktogrammas, kas sniedz informāciju par bīstamību, tos lietojot. Portāls "Aprinķis.lv" skaidro ko šīs zīmes nozīmē.

Ropažu novadu veido daudzi ciemi, tāpēc tradicionālie svētki tiek rīkoti nevis centrā, bet tiem vispiemērotākajā vietā. „Jāņu svinēšanai tāds ir "Sapņu līcis" Zaķumuižā," saka Ropažu kultūras centra vadītāja Sanita Megere-Klevinska un aicina ciemos.

Novadnieki carnikavieti Jāni Tomsonu sauc par staigājošo enciklopēdiju. Pats viņš smaidot sevi dēvē par pēdējo mohikāni, jo aprīlī nosvinēja 90. gadu jubileju. Kopā ar pieredzē bagāto vīru dodamies pastaigā pa leģendārām vietām, kas viņam saistās gan ar bērnības atmiņām, gan vēlākiem laikiem.

Gan mājoklī, gan pagalmā un dārzā mēdz iemitināties nelūgti viesi. Puķēm, dārzeņiem un augļiem piemetas kaites. Nelūgtu viesu atgaiņāšanai un slimību novēršanai saimniecības preču un dārzkopības veikalos varam iegādāties ķīmisko vielu maisījumus – biocīdus un augu aizsardzības līdzekļus. Kā tos pareizi lietot, lai nenodarītu pāri sev, mājdzīvniekiem, augiem un videi, kurā dzīvojam?

"Atslābinošā Rebozo lakatu masāža ir vienkārša metode jeb tehnika, ko var iemācīties katrs un pielietot ikdienā, lai ģimenes locekļus atbrīvotu no fiziska un garīga saspringuma, ļaujot izjust mieru un labsajūtu," pieredzē dalās biedrības "Ģimenes šūpulis" pārstāve Ilze Kuduliņa.

"Bērnu aizsardzības dienu uzlūkojam kā svētkus, kuros cenšamies viņiem sagādāt patīkamus mirkļus, bet mums rūpes par bērnu likteņiem ir ikdiena," saka Allažu bērnu un ģimenes rehabilitācijas centra vadītāja Aelita Ziemele, kurai ik dienu sāp sirds par vecāku vardarbībā cietušiem bērniem.

"Ir jāaktualizē ģimenes vērtības, lai bērni saprot, kas dzīve ir derīgs un kas – nav," sākot sarunu, saka Latvijas Sociālo pedagogu federācijas padomes priekšsēdētājs Kristaps Keišs.

Sabiedrībā ir dažādi viedokļi par savstarpējo attiecību veidošanu. Kāds ir bibliskais skata punkts, stāsta Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs.

Skolēnu formas pamazām kļūst arvien populārākas. Bērniem speciāli izstrādāti lietišķā stila apģērbi nodrošina akurātu izskatu, izlīdzina sociālo statusu un rada vienotības sajūtu ar klasi un skolu.

Pierīgas novadu kultūras un tautas namos atsākas deju kolektīvu mēģinājumi, un uz tiem, kā allaž mācību gada sākumā, tiek aicināti jauni dalībnieki.

Mācību gada sākums ir saspringts laiks ne tikai skolām, bet arī grāmatnīcām. Kā to no sava skatpunkta redz grāmatu tirgotāji, jautājām Salaspils privātās grāmatnīcas "Virza" pārdevējai Baibai Ziediņai.

Sestdien, 13. septembrī, pulksten 20 visi tiek gaidīti Dzejas dienās Inčukalnā.

Krievijas noteikto piena produktu eksporta embargo izjūt arī mūsu piena lopkopji.

"Visi ārsti pūlas, lai glābtu cilvēka dzīvību, vienīgi ginekologam dota izvēle – palīdzēt nākt šajā pasaulē jaunai dzīvībai vai arī to nogalināt... Viņš var veikt abortu, un viņam ir arī tiesības to nedarīt."

Jau vairākas dienas Daugmales iedzīvotāji ap dīķi pagasta centrā vēro strādājām neparastu, amfībijai līdzīgu, agregātu, kas pārvietojas gan pa krastu, gan ūdenī.

"Kad piedzimst mazulis, mainās vecāku uztvere par to, kas ir svarīgs, kas mazāk nozīmīgs. Mūsu meitiņai bija neizskaidrojamas alerģijas, un tas lika pievērst uzmanību videi mums visapkārt," stāsta Kristīne Ozoliņa no Mārupes.

Sestdien Saulkrastos notiks folkloras festivāls "Pa saulei" un seno ugunskuru nakts. Ikvienam būs iespēja iemācīties latvju danču soļus, vērot uguns skulptūru iedegšanu un dancot zaļumballē kapelas "Labi, ka tā" mūziķu pavadījumā.

Baložu ģimenes dārzniecības "Neslinko" siltumnīcā tomāti pārsteidz ar milzīgo krāsu un formu daudzveidību. Un kā nu ne, ja saimnieku kolekcijā ir aptuveni 250 šķirņu.

Ļoti īpašs notikums visas šīs nedēļas garumā ir Katlakalna baznīcas 220 gadu jubilejas svinības. Katru dienu mēs esam aicināti uz kādu no svētku programmas pasākumiem.

Ķekavā, tirdzniecības kompleksā "Liiba", gan vietējie ķekavieši, gan pilsētas viesi var iegriezties "Skykebab" un nobaudīt kebabu, ko gatavo īsts turks Fatihs Kiličs.

"Kad domājām par jaunas izrādes iestudēšanu mazuļiem no divu gadu vecuma, jautājām vecākiem, ko viņi gribētu, lai viņu bērniem parādām.

Pirms 15 gadiem, kad Nacionālajā teātrī tapa kārtējā izrāde par teātra žurku Kornēliju, milzīgas skatītāju simpātijas izpelnījās aktieru parodijas par populārām dziesmām un izpildītājiem.

"Septiņpadsmit gadu vecumā es aizbraucu uz Ameriku mūzikas dēļ. Es gribēju rakstīt un izpildīt dziesmas pati, jo šī vēlme manī ir, laužas ārā, vēlas izpausties un sagādā laimes sajūtu.

"Ksenija Sidorova spēj atklāt daudzas līdz šim nepamanītas akordeona krāsu paletes nokrāsas un sajūtas," par jauno, talantīgo mūziķi atzinīgi saka diriģents Normunds Šnē.

"Turaidas bibliotēka atrodas novada nomalē, toties ar zelta maliņu – muzejrezervāta teritorijā.

"Man ļoti garšo ērkšķogas! Es tās varētu ēst no rīta līdz vakaram!" ar prieku saka pieredzējusī pavāre Mārīte Spriņģe no Siguldas.

"Projekts "Dabas koncertzāle" ir jauns veids, kā runāt par dzīvniekiem, putniem un augiem, kas mums ir līdzās un ko bieži uztveram kā kaut ko atšķirīgu no mums," saka viens no šīs neparastās idejas autoriem mūziķis un komponists Ingus Ulmanis.

Tik karstā laikā, kāds Latvijā valda patlaban, ikviens pēc iespējas vairāk grib pabūt pie jūras vai upes, kas arī tek uz jūru.

"Blūzs ir saknes – mūsdienu modernās mūzikas pamats," saka piekto Blūza svētku rīkotājs Normunds Kalniņš un aicina uz blūza festivāla koncertiem Siguldas pilsdrupu estrādē sestdien, 26. jūlijā.

Sēņu un ogu laiks Latvijas mežos rit pilnā sparā, taču tas var sagādāt arī kādu nepatīkamu pārsteigumu...

Mācoties skolā, Katrīna Gukalova sapņoja par savu zirgu un brīvos brīžus vislabprātāk pavadīja, dodoties izjādēs. Pirms septiņiem gadiem sapnis piepildījās, radikāli izmainot visu viņas dzīvi.

Vidzemes reģiona konkursā "Saldā siera torte", kas notika Smiltenē, no 24 tortēm par trešo visgaršīgāko žūrijas komisija atzina siguldietes Mārītes Spriņģes torti "Siguldas spieķītis."

Arvien vairāk tiek runāts gan par cigarešu un alkohola, gan "zālītes" un citu tamlīdzīgu apreibinošo vielu kaitīgumu, bet šīs zināšanas ne vienmēr pasargā no šo vielu lietošanas.

Laurenču sākumskola ir visjaunākā mācību iestāde Siguldas pilsētā, kur nupat noslēdzās pirmais mācību gads.

"Mūsu senči dzīvoja saskaņā ar dabu. Tā kā vasaras saulgriežu laikā jaunās labības, kartupeļu un citu dārzeņu vēl nebija, Jāņu vakara mielastā goda vietā bija siers.

Mēs esam vienīgā tauta, kurai ir tik daudz dziesmu, kas veltītas tikai šai vienai – Jāņu naktij.

Izcept gardu torti un skaisti to noformēt – tā ir māksla. Tā ir daļa no mūsu tautas galda kultūras, kas, tuvojoties izlaidumu un kāzu sezonai, atkal kļūst aktuāla.

"Sākušās skolēnu vasaras brīvdienas. Bērniem prieks par to, ka varēs atvilkt elpu pēc saspringtā mācību gada, savukārt vecākiem – rūpes.

Ja vasaras saulgriežu laiku gribat pavadīt kopā ar ģimeni brīvā dabā, skaistā un sakoptā vietā Gaujas krastā, jābrauc uz atpūtas kompleksu "Brūveri" Siguldas novadā.

"Acu zīlīte ir pārāk maza, lai tajā iegleznotu Latviju, tāpēc es skatienu esmu notvērusi saulesbrillēs," par savu jauno darbu ciklu "Latvija – gadalaiki" saka māksliniece Ieva Muzikante no Baldones.