Veidu, kā nejauši sabojāt naudaszīmi, ir daudz un dažādi. Ko darīt, konstatējot skādi? "Ogres Vēstīm Visiem" bija iespēja paviesoties Latvijas Bankā, kur cita starpā tika pārrunāts jautājums, kā rīkoties, ja naudaszīme nejauši sabojāta, piemēram, izmazgāta veļasmašīnā kopā ar biksēm...

Jau izsenis, tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, ierasts apsveikt sev tuvos un mīļos. Ja tas nav iespējams klātienē, mūsdienās šim mērķim lielākoties izmanto elektroniskos sakaru līdzekļus, bet vēl pavisam nesen sūtījām apsveikumu kartiņas.

Gandrīz katra meitene ir sapņojusi par savu vienreizējo, neatkārtojamo kāzu kleitu. Modes māksliniece un dizainere, ogrēniete Ilze Patmalniece spējusi šos sapņus īstenot. 1. decembrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) tika atklāta viņas pirmā personālizstāde "... no zīmuļa līdz tērpam".

Tēlnieka, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera, Sibīrijas ceļus izgājušā ikšķilieša Jāņa Karlova vārds ir neizdzēšami ierakstīts Latvijas vēstures lappusēs. Viņa monumentālie tēlniecības darbi jau pusgadsimtu uzrunā iedzīvotājus gan Latvijā, gan tālu aiz tās robežām.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki aizturējuši kādu jaunieti, kurš interneta vidē apkrāpis vismaz 30 personu, piedāvājot iegādāties grāmatas, kuras tā arī nav piegādājis un par kurām naudu nav atdevis.

Ikšķilietis, traumatologs – ortopēds Kaspars Ūdris nešaubīgi savu dzīves ceļu ir atradis. Par to liecina arī titula "Latvijas lepnums 2016" iegūšana nominācijā "Vairāk nekā prasa pienākums". Latvijā ir daudz labu un talantīgu ārstu, bet Kaspars citu vidū izceļas ar vēlmi palīdzēt nesavtīgi.

Pirms diviem gadiem Ogrē, Druvas ielā 8, durvis vēra muzejs "Tehnika no pagātnes", kur var aplūkot Jāņa Bukas aptuveni desmit gadu laikā izveidoto kolekciju – 42 padomju laiku un arī senākus ārzemju auto, motociklus, velosipēdus – katru ar savu stāstu – kopumā aptuveni 100 tehnikas vienību.

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" nominanti bērnu un jauniešu kategorijā "Rabarbers". Uz laureāta titulu pretendē pieci jaunieši, tostarp ogrēnietis Kārlis Berkolds. Apbalvojuma ieguvēju paziņos cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošana komerciālām vajadzībām vai hobijam ik dienu pieaug, tādēļ Eiropas Savienības (ES) līmenī tiek spriests, kā nodrošināt to, lai šie lidaparāti neradītu draudus sabiedrības drošībai un personu privātumam.

Pēc trim satraukuma un pārdzīvojumu pilnām diennaktīm Urgas upe, kas 14. oktobrī izgāja no krastiem un appludināja aptuveni 120 īpašumus Pārogrē, aizvadītajā piektdienā atgriezās ierastajā gultnē.

Jau aptuveni divus gadus SIA "Ogres Autobuss" galvassāpes un materiālos zaudējumus sagādā nelegālie pasažieru pārvadātāji.

Ogres novada domē jūnijā aktualizēts jautājums par to, vai pagastu pārvaldes drīkst nodrošināt ģimenes ārsta praksi ar pašvaldības transportu.

Reģionālās vizītes laikā Ogrē viesojās kultūras ministre Dace Melbārde, ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols un ES Fondu departamenta direktora pienākumu izpildītāja Laura Turlaja.

Apritējis tikai aptuveni pusmēnesis, kopš Ogres novada domes vadību uzņēmies Artūrs Mangulis.

Jau esam rakstījuši par nelaimi, kura 4. janvārī piemeklēja taurupieti Guntu Jirgenu.

Dažkārt tikai viens mirklis spēj izmainīt visu. Tāds mirklis 4. janvārī diemžēl pienāca arī taurupietes Guntas Jirgenas dzīvē.

"Domāju, ka vienīgais, ko šobrīd varu darīt, ir civiltiesiskā kārtā vērsties tiesā pret saviem kaimiņiem. Tas ir smags solis, taču citu risinājumu, kā atgūt daudzdzīvokļu mājā avārijas situācijas novēršanā ieguldītos personīgos līdzekļus, es neredzu.

Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas puiši, kā arī viņu draugi un atbalstītāji krietni pabojāja vienu no pēdējām spaisa brīvās tirdzniecības dienām Ogrē.

Ogres novada domes deputāti skatījuši lēmumprojektu saistībā ar SIA "Joker.Ltd" lūgumu atļaut jaunas spēļu zāles atvēršanu tirdzniecības centrā Mālkalnes prospektā 3.

Aptuveni pirms nedēļas Mazozolu pagasta pārvaldē notika sapulce, kuras noslēgumā mazozolieši saņēma sen gaidīto ziņu – viņiem joprojām būs sava pagasta pārvalde.

Februāra pēdējā dienā Mazozolu pagasta pārvaldē notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvju tikšanās ar Ogres novada domes administrāciju un deputātiem.

Pagājušā gada maijā, apvienojoties 14 daudzdzīvokļu namu vecākajiem, tika izveidota Ogres novada dzīvokļu īpašnieku asociācija, kas par savu galveno uzdevumu uzskata dzīvokļu īpašnieku interesēm atbilstošas politikas realizēšanu sadarbībā ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī citām organizācijām un institūcijām.

Svētdien, 23. februārī, Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzes vikārs Ivars Babris pārkāpa 50 gadu slieksni.

Dzīvojamo māju apsaimniekošanas sfēra Latvijā pamazām attīstās, un cilvēki sāk tajā vairāk iedziļināties, jo šis pakalpojums tiešā veidā skar viņu naudas maciņus.

Ir pieņemtas izmaiņas likumdošanā, daudzus augu maisījumus jeb tā sauktās legālās narkotikas var aizliegt izplatīt, bet par to glabāšanu un tirdzniecību pie atbildības saukt nevar tā, kā par narkotisko vielu tirdzniecību.

Arī Ogres policija gatavojas tam, ka no šā gada 1. aprīļa stāsies spēkā izmaiņas Civilprocesa likumā, to papildinot ar jaunu nodaļu par pagaidu aizsardzību pret varmāku.

Ogrēnieši ir varen naudīgi ļaudis – tā nākas secināt, jo pāris mēnešu laikā Ogres pašvaldībā saņemts jau otrais iesniegums par atļaujas izsniegšanu spēļu zāles atvēršanai.

Janvāra nogalē Ogres novada domē notika Parka ielas rekonstrukcijas ieceres publiskās apspriešanas sapulce, kurā piedalījās vairāki desmiti iedzīvotāju, uzņēmēji, domes amatpersonas un deputāti, kam nav vienaldzīgs Parka ielas tālākais liktenis.

"Nesen iegādājos datorkomplektu – procesoru, monitoru, klaviatūru utt. Atvedu mājās, izpakoju un konstatēju, ka nevienā no piecām klāt pievienotajām instrukcijām nav skaidrojuma valsts valodā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirknī vērsies kāds vīrietis, kurš, vēlēdamies rīkoties godīgi, ja tā var teikt, palicis ar garu degunu.

Mēdz teikt, ka vecmāmiņas savus mazbērnus dažkārt mīl vairāk nekā pašu bērnus. Diemžēl ne vienmēr šī aklā mīlestība un uzticēšanās sevi attaisno.

Tuvojoties valsts svētkiem, pie strūklakas pretim Ogres novada domei plānots uzstādīt sen gaidīto skulptūru "Baltā Cielava", kuru radījis tēlnieks Jānis Karlovs, dodot tai nosaukumu "Sargātāja".

SIA "Ogres piens" jauno piena ražošanas kompleksu Ogresgala pagasta "Silavās" svinīgi atklāja pagājušā gada oktobrī, taču šogad, 15. oktobrī, šeit atkal valdīja neierasta rosība – iepazīties ar kompleksu, tajā izmantotajām firmas "DeLaval" slaukšanas iekārtām un smelties idejas savām saimniecībām bija ieradušies aptuveni 400 piensaimnieki no visas Latvijas, tostarp arī tuvākās apkārtnes.

Sadarbībā ar kolēģiem no laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" (OVV) pārpublicējam situācijas aprakstu par aktuālo uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārzemniekiem par īpašuma iegādi, kā tā skar Pierīgai tuvējos novadus Ogres pusē.

Sākoties rudens lietavām, "OVV" redakcijā atskan vairāku satrauktu iedzīvotāju zvani: "Kuram gan radās doma nojaukt autobusa pieturvietas nojumi pie Ogres HES, virzienā uz centra pusi? Tagad lietū un vējā vairs nav kur patverties! Kad plānots atjaunot šo nojumi?" vaicā zvanītāji.

Jautājums par sabiedrisko tualešu nepieejamību Ogres centrā, it īpaši vakara stundās, aktualizējās pēc vairākām publikācijām, kā arī Ogres novada domes deputātu Egila Helmaņa, Dzintras Mozules un Ilgas Vecziediņas atklātās vēstules.