Piektdien Mārupes novada domes zālē varēja ziedot asinis Valsts asinsdonoru centram.

Pirmā skolas diena – tie ir svētki un rosība ne tikai ģimenēm, kurās ir bērni skolēni, bet arī pašvaldībām.

Mūsu cirkā, ko oficiāli dēvē par Ministru kabinetu jeb valdību, sākušās jaunas pirmizrādes. Pārsteidzoši gan, ka tieši pirms Saeimas vēlēšanām.

Saeimas vēlēšanās savu kandidatūru pieteikuši triju Pierīgas pašvaldību vadītāji. Viena no viņiem ir Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa.

Saeimas vēlēšanās savu kandidatūru pieteikuši arī vairāki Pierīgas pašvaldību deputāti, tostarp trīs pašvaldību vadītāji. Viens no viņiem ir Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Nopļauts mauriņš, iekoptas puķu dobes, akmens skulptūras, klusums un viegli, tikko dzirdami sirds puksti... Ja nezinātu vēsturi, varētu nodomāt, ka šeit ir kāds savdabīgs, meža ieskauts parks.

OTV raidījuma "Par un pret" studijā viesojas Ingūna Sudraba no partijas "No sirds Latvijai" un Imants Parādnieks no "Nacionālās apvienības", kuri pievēršas šābrīža aktuālajai tēmai – bankas "Citadele" pārdošanas lietai – un atklāj, kāpēc viņi ir pret to.

Pierīga ir bagāta ar vecām ēkām, tostarp ‒ pilīm un muižām.

Sējas novads – no Murjāņiem līdz Pabažiem – teritorijas ziņā ir liels, bet iedzīvotāju skaita ziņā visai mazs – tikai aptuveni 2500 iedzīvotāju.

Telekanāla OTV raidījumā "Par un pret" notikusi diskusija par jauno Satversmes papildinājumu – preambulu jeb ievadu, kurā tikās Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) un Valērijs Agešins ("Saskaņas centrs").

Vairāki plašsaziņas līdzekļi saņēmuši informāciju par to, ka Ķekavas novada domes deputāta Anda Adata īpašumos kratīšanu veikusi Finanšu policija, taču pats domnieks to noliedz.

Par kūrortu esam pieraduši dēvēt piejūras pilsētas, klinšu ieskautas ielejas vai kalnainus apvidus, taču kūrorts var būt arī neliela lauku pilsētiņa.

Piektdien Ādažu novada domes ārkārtas sēdē lēma par domes priekšsēdētāja Normunda Zviedra un viņa vietnieces Karīnas Sprūdes atstādināšanu no amata un jaunas vadības ievēlēšanu.

Olaines cietumā ieslodzītie izcieš sodu par visdažādākajiem pārkāpumiem, sākot no auto avārijām un beidzot ar slepkavībām, kā arī par narkotiku tirdzniecību.

Bērnu tiesību aizsardzības dienā, ko atzīmē 1. jūnijā, īpašs uzsvars tiek likts uz vardarbības problemātiku valstī, bērnu tiesību ievērošanu un drošības jautājumiem.

Laikā, kad pasaulē virmo tik neparasti uzskati par cilvēka dzimumu, attiecībām, ģimeni un bērniem, gribas atgriezties pie tūkstošiem gadu senas pieredzes un to atgādināt sabiedrībai.

Azartspēļu iestādes, ko mēdz dēvēt par spēļu ellēm, vieniem ir pilnīgi vienaldzīgas, citiem sniedz iespēju izklaidēties, bet vēl citiem tās ir posts un nelaime.

Šovasar Labklājības ministrija plāno īstenot skolēnu nodarbinātības pasākumu plānu, nodarbinot piecus ar pusi tūkstošus Latvijas skolēnu.

Nopietni nenopietnais aktieris Imants Vekmanis, ko plašāka sabiedrība pazīst kā komiķi, ikdienā strādā atbildīgā amatā pašvaldības iestādē, turot rokās Carnikavas novada kultūras dzīvi.

Pierīgas pašvaldību vadītāji vienbalsīgi vienojušies, lai atbalstītu kopēju projektu deklarēto iedzīvotāju skaita palielināšanai un demogrāfijas veicināšanai.

Salaspili mēs pazīstam kā padomju gados celtu pilsētiņu pašā Rīgas pievārtē ar galvaspilsētas cienīgām augstceltnēm, ražotnēm un urbanizāciju.

Viņam nekas nav par grūtu – vienā mirklī kļūt par deputātu un pieņemt svarīgus lēmumus, būt aktīvam mājas pārvaldniekam un noorganizēt mājas kāpņu telpas remontu un kopējas autostāvvietas izveidi pagalmā.

ASV un vairākās Eiropas valstīs jau sen ir spēkā likumi, kas aizsargā vardarbības upurus ģimenē.

Ministru kabineta rīkotajā reģionālās preses konferencē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ierosināja ministru prezidentei Laimdotai Straujumai izskatīt jautājumu par pašvaldību izdotajiem informatīvajiem izdevumiem jeb "vietējām avīzītēm".

Vakar, 20. martā, iestājās astronomiskais pavasaris. Par to liecina ne tikai datums kalendārā, bet arī spožā saule, strauji kūstošais sniegs un putnu balsis aiz loga.

Parādoties pirmajām ziņām par cilvēku inficēšanos ar HIV un saslimšanas gadījumiem ar AIDS arī Latvijā, sabiedrībā valdīja uzskats, ka tā ir narkomānu, prostitūtu un homoseksuāļu slimība.

Arvien vairāk Latvijā tiek siltinātas un renovētas daudzdzīvokļu mājas.

Inčukalna novada Gaujas ciems pēckara gados veidojās kā zvērsaimniecībā "Gauja" strādājošo ciemats. Veidojoties ciematam, padomju gados netika aizmirstas arī iedzīvotāju vajadzības pēc kultūras, tādēļ Gaujas ciemata centrā tika uzbūvēts milzīgs kultūras nams.

Anrijs Matīss – satiksmes ministrs un Pierīgas iedzīvotājs, garciemietis. Pietiekami ilgi strādājis dažādos atbildīgos amatos, lai kā ministram būtu savs redzējums gan par uzticēto pienākumu, gan problēmsituācijām Pierīgā.

Izbraucot no Rīgas, paveras biedējošs skats: izcirsts kārtējais mežs – celmi vien palikuši. Skeptiķi joko, ka drīz Latvija būšot kā liels golfa laukums, citi uztraucas, ka mazbērni mežus varēs skatīt vien bildēs.

Viens no pašvaldības galvenajiem uzdevumiem ir gādāt par saviem iedzīvotājiem, padarot viņu dzīvi ērtu, patīkamu un drošu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis sestdien viesojās vairākās Pierīgas pašvaldībās, tostarp ‒ Baldonē.

Latviešu trimdas rakstnieks Gunārs Janovskis 20. gadsimta 60. gados sarakstīja stāstu "Pār Trentu kāpj migla", kurā atspoguļoti pēckara trimdas gadi Anglijā.

Pagājušajā gadā visā Latvijā jaundzimušo skaits pieaudzis – dzimuši 20 340 bērni.

Ar vairāk nekā 15 tūkstošiem reģistrētu skolēnu un 5703 pieejamām vakancēm šonedēļ tika aizvadīta karjeras izglītības akcija "Ēnu diena".

Pagājuši jau vairāk nekā divi gadu desmiti pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, un aptuveni tikpat ilgs laiks pagājis kopš Latvijā par oficiālo valsts valodu atzīta latviešu valoda.

Carnikavā pāri Gaujai top jaunais gājēju tilts. Izmaksas aprēķinātas, lēmumi pieņemti, aizņēmumi saplānoti, termiņi noteikti – un būvniecība rit pilnā sparā.

Jau vairāk nekā mēnesi Latviju pārņēmis sals. Sniega trūkums gan neļauj baudīt īstus ziemas priekus ar ragaviņām un slēpēm, taču ir arī tādi "prieki", kam sniegu nemaz nevajag – pietiek ar ledu uz ezera vai upes.

Nesenās politiskās pārmaiņas Ādažu domes vadībā izsaukušas rezonansi arī citos politiskajos spēkos.

Šogad Carnikavas kapos plānots atklāt pieminekli un piemiņas vietu latviešu tautā mīlētiem un cienītiem dzejniekiem – Ojāram Vācietim un Ludmilai Azarovai.