Lai gan šajos XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalīsies tikai saujiņa Pierīgas iedzīvotāju, pārējie sola aktīvi sekot līdzi to norisei TV ekrānos vai klātienē.

Lai pasažieru nokļūšanu līdz Latvijas "gaisa vārtiem" padarītu ātrāku un ērtāku, Mārupes un Rīgas domju pārstāvji sākuši apspriest iespēju ierīkot sliežu ceļu uz lidostu "Rīga".

Valsts policijas (VP) darbinieku un ugunsdzēsēju algas pēckrīzes laikā tikpat kā nav paaugstinātas. Kārtības sargi un glābēji strādā godprātīgi, taču pārslodze papildu piepelnīšanās dēļ darba kvalitāti var ietekmēt – secina policijas un ugunsdzēsēju pārstāvji Pierīgā.

Domes priekšsēdētāja, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles vadītāja un uzņēmējs uzskata – uzņēmējdarbības vides uzlabošana viņu novados nav tikai vārdi.

Kur svinēt Jāņus, Jana Kalniņa, visdrīzāk, izlems pēdējā brīdī. Bet šā gada dziesmu svētki viņai būs vieni no daudzajiem, kuros piedalīsies kā dziedātāja – šoreiz Garkalnes kora "Pa saulei" sastāvā.

Pērn vispelnošākie mikrouzņēmumi Latvijā bijuši Rīgā un Pierīgā, liecina datubāzes "Lursoft" pētījums.

Aicinot uzlabot skaidras naudas izņemšanas iespējas novados, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā vienu no risinājumiem iesaka popularizēt pakalpojumu "Naudas izmaksa".

Lētāks nenozīmē – sliktāks, uzsver kampaņas "Ārstējies nepārmaksājot!" rīkotāji un dalībnieki, aicinot pievērst lielāku uzmanību tam, ka farmācijas tirgus piedāvā medikamentus ar līdzvērtīgu iedarbību, bet dažādu – reizēm pat ļoti atšķirīgu – cenu.

Pārrēķinot maksu no latiem uz eiro, valsts iestādes un pašvaldības Pierīgā sola stingri ievērot likuma burtu un jauno kārtību izmantot tikai patērētāju labā. Arī uzņēmēji iemeslu satraukumam neredz.

Veikalu darbinieki Pierīgā nav novērojuši, ka jaunieši alu iegādājas biežāk nekā citi grādīgo dzērienu pircēji.

Aptuveni piektdaļa no 250 tūkstošiem strauta foreļu mazuļu, ko projektā "Miljons foreļu atgriešanās" dabas draugi šogad izlaiž Latvijas upēs, apmetušies uz dzīvi Mergupē Mālpils novadā.

Saeima nobalsojusi par līdzšinējā Reformu partijas frakcijas vadītāja Vjačeslava Dombrovska apstiprināšanu izglītības un zinātnes ministra amatā.

Neatkarīgi no attieksmes pret iespēju naturalizēties, nelatviešu interese par valsts valodas kursiem nav apsīkusi.

Ja veselīga dzīvesveida popularizācijā neiesaistās ģimene, ar šim jautājumam veltītu mācībstundu skaita palielināšanu nebūs līdzēts, uzskata aptaujātie pedagogi.

Finanšu ministrijas (FM) priekšlikums par 25 latiem palielināt minimālo darba algu apliecina labo gribu, bet saimniecību un labklājību tas ietekmēs maz, vērtē uzņēmēji Pierīgā.

Ciems Ropažu novadā, pie Rīgas apvedceļa, 4. aprīlī apspriedīs koģenerācijas stacijas projektu.

"Ja mani bērni būtu pirmsskolas vecumā, labprāt laistu viņus šurp," par 1. vietas ieguvēju Latvijas Gada būves nominācijā "Rekonstrukcija" – pirmsskolas izglītības iestādes "Urdaviņa" filiāli Tīnūžos – teica Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis.

Pierīgas, Jelgavas un Rīgas rokkvartets ierakstījis skaņdarbu filmai un singlu, ko plāno izdot pavasarī.

Arī šogad E-prasmju nedēļa visā Latvijā iepazīstina ar jaunajām tehnoloģijām, informē par drošību internetā un māca, kā izmantot e-pakalpojumus, kas atvieglo ikdienu.

Rīgas plānošanas reģions (RPR) pasažieru pārvadātājiem parādā nav palicis.

Veselības nozares Stratēģiskā padome atbalstījusi Veselības ministrijas izstrādāto veselības apdrošināšanas koncepciju.

Mārai Upmanei-Holšteinai nav laika skumt par viņas "Jūras zilā kora" atvadīšanos no televīzijas "Koru kariem" un netrūkst steidzamu darbu kopā ar grupu "Astro'n'out" – šoreiz ar Baltijas mēroga vērienu.

Pirms pieciem gadiem vācietis Karstens Funke izlēma pārcelties uz dzīvi Latvijā, Pierīgā, un izvēli nenožēlo.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gatavojas iesniegt grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, nosakot kārtību, kā pašvaldības var apvienoties.

"Šādus gadījumus nezinām, tas bijis reti un sen," – uz jautājumu, vai esat piegādājuši zirga gaļu, atbild uzņēmumi Krimuldā un Ikšķilē.

"Sākums vienmēr ir grūts," par ģimenes jauno lolojumu – netālu no dzīvesvietas izveidoto mūzikas klubu "Pauze" – teic Pierīgā mītošais mūziķis.

"Darām visu, lai klienti varētu atgriezties dzīvē ārpus mūsu iestādes," uzsver Valsts sociālā aprūpes centra "Vidzemes" filiāles "Ropaži" darbinieces.

Pagājis gads kopš referenduma, kurā vairāk nekā 70 % vēlētāju balsoja pret otru valsts valodu.

Vērtējot Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas izstrādāto Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, politologs pauž bažas par referendumu nelietderīgu izmantošanu, Pierīgas mēri atzinīgi vērtē iespēju lēmumu pieņemšanā ciešāk iesaistīt sabiedrību.

Projekta "Pērle" attīstītāji un Ādažu būvvalde asi reaģējuši uz Baltezera aizsardzības biedrības (BAB) paziņojumu – dzīvokļu notekūdeņus esot plānots nopludināt tieši pie Mazā Baltezera.

Privātīpašumā nonākušās Buku muižas atjaunošana gausi rit gadiem. Nelielo lidlauku pašvaldība vēlas pārdot, taču līdz šim tas nav izdevies.

Lai celtu skandalozā dzīvokļu projekta korpusu virs Mazā Baltezera, būvniecība vēl būtu jāsaskaņo.

Noslēgumam tuvojas ekskluzīvo dzīvokļu māju karkasu montēšana Mazā Baltezera krastā Ādažu novadā. Projekta "Pērle" attīstītāji nolēmuši neīstenot to būves daļu, ko bija paredzēts celt virs ezera.

Ik reizi aizvien vairāk ceļotāju no austrumu kaimiņvalsts svin Jaungadu un pavada pareizticīgo Ziemassvētku brīvdienas pie mums – tā liecina gan vērotāji, kas vēsta par tūrisma tendencēm visā Latvijā, gan arī tie, kas rūpējas par viesu uzņemšanu Siguldā.

Pirmsskolas izglītību novadā pašlaik nodrošina divas pašvaldības un sešas privātās iestādes. Top vizualizācija un skiču projekts jaunai ēkai Upesciemā.

Dziesminieks Francis Dove* (viņš uzstāj uz šādu sava "skatuves uzvārda" rakstību arī mūsu mēlē, neiebilstot pret iespēju to fonētiski atveidot pēc latviešu izrunas principiem) audzis gleznainajos Taupo ezera krastos Ziemeļsalā Jaunzēlandē.

2012. gads Pierīgā nebija laiks, kurā jaundzimušajam būtu draudējusi iespēja tapt nosauktam par Traktoru, Tarzānu, Luciferu, Indi vai Gonoreju. Vārdi to īpašniekiem, visdrīzāk, nesola grūtības ar tiem sadzīvot, liecina aptaujātās dzimtsarakstu nodaļas.

Šā gada pēdējā plenārsēdē Saeima izlēma nodot komisijām divus Reformu partijas (RP) izstrādātus likumprojektus, kas paredz iespēju atkarībā no reliģiskās pārliecības izvēlēties vienu papildu svētku dienu.

Ietaupītu naudu un padarītu efektīvāku lēmumu pieņemšanu – tā vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministra Edmunda Sprūdža ("Reformu partija") neseno priekšlikumu samazināt tautas priekšstāvju skaitu pašvaldībās vērtē Andrejs Ence ("Reģionu alianse").

Valsts cenšas atrast īrniekus bijušās Vangažu arodskolas ēkai. Izglītības un zinātnes ministrija skolu slēdza 2009. gadā.