"Melnie punkti" Latvijā ir kā spoki – par tiem daudz runā, bet neviens nav manījis.

Operatīvie dienesti visā Latvijā, tostarp Pierīgā, otrdien naktī ir strādājuši pastiprinātā režīmā, lai likvidētu vētras sekas.

Tikai ar nelielu balsu pārsvaru pirms mēneša Krimuldas novada domes priekšsēdētāja krēslā sēdās Guntars Grīnvalds ("Reģionu alianse").

Kamēr institūcijas domā, kā labāk un efektīvāk iznīdēt latvāni, Ķekavas zemniekam ir pavisam vienkāršs un praksē pārbaudīts risinājums – kopt zemi.

Lai gan pulkstenis ir tikai septiņi no rīta, Mārupes novada vidējās paaudzes deju kolektīva "Mārupieši" dalībnieki ir gatavi doties uz kārtējo mēģinājumu Daugavas stadionā galvaspilsētā. 

29.06.2013 19:55

Garlaicīgi nebūs!

Vēlētājs "parastais" ir pieradis, ka pēc vēlēšanām politiskās peripetijas rimstas, visi klusītēm sadala amatus un par saviem darba devējiem, proti, nodokļu maksātājiem, nedaudz piemirst. Taču ir daži Pierīgas novadi, kuros politiskās kaislības arī turpmāk varētu būt sakāpinātas ne mazāk kā īstenā meksikāņu seriālā.

Mārupes novada domes jaunā sasaukuma deputāti pirmajā domes sēdē 20. jūnijā par novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlējuši Mārtiņu Bojāru, kurš šajās vēlēšanās startēja no "Latvijas Zemnieku savienības" saraksta.

Pirmajā Krimuldas novada domes sēdē pēc šā gada pašvaldību vēlēšanām par priekšsēdētāju ar vienas balss pārsvaru ievēlēts Guntars Grīnvalds no "Reģionu alianses", bet par viņa vietnieci ar tādu pašu balsu pārsvaru (8:7) izvēlēta uzņēmēja Liene Jaundžeikare.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati par maiju liecina, ka Pierīgā bez darba bija 6,5 procenti no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, un tas ir nedaudz mazāk nekā pirms mēneša.

Tā saka pirmā barikāžu upura Roberta Mūrnieka māsa. 19. janvārī Mārupes kapos ziemas spelgoni kliedēs svecīšu liesmu siltums. Tās uz Roberta Mūrnieka kapa degs viņa piemiņai.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 5. decembrī pieprasījusi veselības ministres Ingunas Circenes ("Vienotība") demisiju. Uzrunātie Pierīgas mediķi uzskata, ka, nomainot ministru, kas ir politiska figūra, samilzušās problēmas netiks atrisinātas.

Par Mārtiņu Drustu (34) ir dzirdējuši tie, kuri seko līdzi sportam. Lai gan bērnībā nelaimes gadījumā zaudējis kreiso roku, ko tagad aizstāj protēze, pasaules līmenī Mārtiņš sevi labi parādījis paratriatlonā un riteņbraukšanā.

15. novembrī Saeimas sēdē noticis vēl nebijis precedents – no valdības sēdes tika izraidīti pašvaldību vadītāji, tostarp arī Pierīgas novadu mēri.

Salaspils novada Saulkalnes iedzīvotājiem, ja tie nevēlas maksāt arī par garām braucošo ikšķiliešu, ogrēniešu un citu izmestajiem atkritumiem viņu urnās, jākļūst par detektīviem, kas paslepus bildē auto numurus.

Saulkalnes iedzīvotāji neapmierināti, ka par apkuri jāmaksā daudz, lai gan dzīvokļos nebūt nav silti.

Skatu, kāds rudenī paveras no Krimuldas muižas, steidz vērot cilvēki no tuvām un tālām malām, taču vislabāk to baudīt, malkojot turpat muižā ražoto vīndara Jāņa Mikana vīnu.

25. oktobrī, klātesot Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājam Lāslo Kevēram (László Kövér), Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā vēlreiz tika uzsvērtas abu valstu ciešās saites, šoreiz uzmanības centrā bija latviskotā ungāru literatūra.

Lai gan dzimusi turpat, kur viņas slavenais sencis rakstnieks Ļevs Tolstojs, Jasnajas Poļanas apkaimē Krievijā, jau vairāk nekā trīs gadu desmitus par savām mājām Tatjana Dolbe (87) sauc Inčukalnu.

Aptaujātās Pierīgas dārziņu vadītājas par karstas diskusijas izraisījušo grāmatu "Diena, kad Rūta bija Rihards" ir dzirdējušas tikai no preses, tādēļ vismaz pagaidām šaubās, ka viņu pārraudzītajās mācību iestādēs tā tiks izmantota.

Mazajai siguldietei Alīnai, kura tika atņemta vecākiem jūlijā, Valmieras krīzes centrā nekāda saldā dzīve nav, mūsu veiktais slēptais audioieraksts liek noprast – meiteni tur sit.

"Palikt par kalpu vectēva mājās būtu pārāk pazemojoši un sāpīgi..." saka Ķekavas novada iedzīvotājs Olafs Selēns, kurš no saimnieka nu kļuvis par nabagmājas klientu.

Tiesībsargs Juris Jansons pirms jaunā mācību gada sākuma aktualizējis jautājumu par to, ka skolas nedrīkst uzspiest bērnu vecākiem pirkt mācību grāmatas.

Uz Jelgavas–Rīgas šosejas, pirms pagrieziena uz Olaines dzelzceļa staciju, sācis darboties luksofors ar ātruma sensoru. Tāds pats jau gadu ir arī Babītē.

Kāds sociāla portāla "Twitter.com" lietotājs publicējis foto, kurā redzams, ka pārvietojamo radaru izvietotāju izdomai nav robežu. 

Šajā nedēļā Carnikavas parka estrāde pulcēja dejotājus no visas Latvijas.

Ķekavas novada pašvaldība aicina līdz 19. augustam iedzīvotājus dalīties ar savām idejām un vīzijām par to, kādam jāizskatās izvēlētajam Ķekavas novada simbolam pīlādzim.

Ropažu novada pašvaldība sākusi darbus pie gājēju ceļa izbūves Silakrogā.

Par spīti tam, ka uz kūrortpilsētu Jūrmalu dodas daudz ārzemnieku, pērn tiem nebija iespēja par braucienu ar elektrovilcienu samaksāt ar maksājumu karti.

No 10. līdz 12.augustam ar plašu pasākumu programmu gan kultūras pasākumu, gan aktīvas atpūtas un sporta aktivitāšu cienītājiem jau desmito reizi tiks svinēti Ķemeru svētki.

Vēlme pavadīt pietiekamu ilgu laiku Latvijā, mudina meklēt ārvalstniekus īres mitekļus ne tikai galvaspilsētā, bet arī Pierīgā.

7. augustā pulksten 18 Mākslinieku namā Bulduros tiks atklāta jūrmalnieka Zigmunda Šņores personālizstāde.

 

Pēc vērienīgās renovācijas Jūrmalas slimnīcā 10. augustā tiks atklātas Dzemdību nodaļas jaunās telpas. Īpašais jaunums – dzemdību vanna.

Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā 11. augustā modernās tehnoloģijas savīsies ar gadsimtiem senām amatnieku tradīcijām.

Ķekavas novadā esošā mazumtirdzniecības uzņēmuma "Maxima Latvija" pārdošanas apjomi šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinājumā ar attiecīgu laika posmu pērn, palielinājušies par 11%, sasniedzot 215,2 miljonus latu.

Nacionālajā Botāniskajā dārzā tiek uzturētas daudzveidīgas ogulāju kolekcijas, kurās notiek selekcijas darbs.

Babītes novada domes deputāts Gatis Senkāns - Imantas mormoņu draudzes prezidents - neizslēdz iespēju, ka pēc pieciem vai desmit gadiem novadā varētu izveidoties mormoņu draudze.

Jaunajam mācību gadam tuvojoties platiem soļiem, daudzus Pierīgas mazuļu vecākus nodarbina jautājums par to, vai viņu atvasei būs vieta pašvaldības bērnudārzā.

No 26. jūlija līdz septembra vidum Ādažu militārajā poligonā karavīriem būs jauni kaimiņi – aptuveni 60 miljoni bišu. Tās vairāk nekā divus mēnešus čakli vāks viršu ziedu nektāru.

27. jūlijā Salaspilī tika sākta jaunas šķeldas katlu mājas būvniecība, kas ir solis pretim enerģētiskās atkarības mazināšanai no lielā austrumu kaimiņa.

Pierīgā, tāpat kā visā Latvijā, nekustamo īpašumu tirgus pēdējos gados piedzīvojis dramatiskas un straujas "svara izmaiņas". Vispirms "treknie gadi", tad pamatīgā krīzes diēta... Bet kas šajā jomā notiek tagad?