Būdama slavena ar reibinoši rūgto ievziedu smaržu, Sigulda vēlas savā smaržu buķetē iepludināt saldāku aromātu.

Siguldas pastniece Brigita Matisāne, veicot darba pienākumus, izglābusi dzīvību kādam pavecākam siguldietim, kurš viens pats mitinās dzīvoklī Lakstīgalas ielas 6. namā un slimības dēļ bija nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī.

Lai nenotiktu haotiska un nepārdomāta pilsētas satiksmes infrastruktūras attīstība, veikti vairāki pētījumi par satiksmes intensitāti pilsētas ielās.

Sabiedrības pastiprinātas intereses rezultātā pagarināts termiņš, kurā siguldieši var iepazīties ar būvniecības Ausekļa ielā 4 un 4a (blakus dzelzceļa stacijai) iecerēm.

Siguldiešu mieru gan lielākoties izraisījusi nezināšana par to – kas un kad teritorijā blakus dzelzceļa stacijas ēkai uz Rīgas pusi tiks būvēts.

1. janvārī beigs pastāvēt Siguldas novada vidusskola, kurā mācās vairāk nekā 100 skolēnu vakara un dienas apmācības programmās.

Lai gan valdības vadītājs Valdis Dombrovskis ("Vienotība") apgalvo, ka krīze Latvijā ir pārvarēta, to joprojām vēl nejūt daudzi valsts iedzīvotāji, tostarp 376 Valsts probācijas dienesta (VPD) darbinieki.

Zupas virtuves izmanto bezdarbnieki, invalīdi, veci un vientuļi cilvēki, daudzbērnu ģimenes, nereti paņemot līdzi siltu ēdienu arī mājās palikušajiem piederīgajiem.

Laurenčos izveidota vairāk nekā 300 metru gara apļveida trase, uz vēl nesasalušās zemes uzklājot kopš pērnās ziemas saglabāto sniegu.

Jaunizveidotajā Dienas nodarbinātības centrā Siguldā, A. Kronvalda ielā 4, nelielajā, pirms vairāk nekā 30 gadiem celtnieku pagaidu dzīvošanai celtajā ēkā saimnieko biedrība "Aicinājums Tev".

Viskrievijas Skolēnu komandu informātikas un programmēšanas olimpiādes finālsacensībās piedalījās trīs Latvijas skolēni, kuru vidū bija arī siguldietis Ojārs Vilmārs Ratnieks (18).

Nule izveidotā Siguldas novada Kultūras centra kodola, pilsētas kultūras nama, paplukušais ārējais izskats piedzīvos pārmaiņas.

Otrdien, 13. novembrī, Siguldas Sporta skolas zālē notika Siguldas novada atklātās skolu komandu sacensības tautasbumbā.

Spēkavīru sacensības Siguldā valsts svētku laikā notiek jau septīto gadu. Tajās piedalās sporta klubi no visas Latvijas.

Latvijas pensionāru federācija (LPF) izsludinājusi vēstuļu akciju, kuras mērķis ir panākt, lai mazās pensijas tiktu indeksētas jau nākamgad.

02.11.2012 15:41

Vīzija ir, skola būs

Siguldas novada dome ir nolēmusi veidot jaunu sākumskolu 1.–6. klašu skolēniem Laurenčos, telpās, kurās šobrīd atrodas Siguldas novada vidusskola.

Siguldas novads sācis kultūras namu darbības modeļa maiņu, apvienojot Siguldas pilsētas, Siguldas un Mores pagastu kultūras namus, Allažu pagasta Tautas namu, Jūdažu Sabiedrisko centru un koncertzāli "Baltais flīģelis".

Zinot to, ka Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku prēmijām nesen atvēlēti divi miljoni latu, piketēt pie Saeimas un lūgt deputātiem visu Latvijas Sporta skolu treneru algām papildus piešķirt 1,2 miljonus latu šķita nedaudz nožēlojami un pazemojoši.

22. oktobrī deputātus, kas dosies skatīt 2013. gada valsts budžetu, pie Saeimas sagaidīs Latvijas sporta skolu treneri, kurus neapmierina bērnu un jauniešu treneru algām paredzētais skopais finansējums.

Par to, ka, tikai apvienojot spēkus, veidojot kompleksu tūrisma pakalpojumu piedāvājumu, izdosies attīstīt tūrisma nozari, Siguldas novadā un apkārtējās pašvaldības spriedušas jau sen. Beidzot sākti pētījumi, un top jauns zīmols.

Jau 35 gadus Siguldā darbojas Pierīgas novados šobrīd vienīgā pašvaldības dibināta interešu izglītības iestāde.

No 23.septembra Itālijā risinās 24. Vispasaules informātikas olimpiāde, kurā piedalās 324 jaunieši vecumā līdz 20 gadiem no 81 pasaules valsts.

11. septembrī Siguldas novada Jaunrades centra divās telpās atklāts Siguldas Rotari kluba izlolotais "Tehnoloģiju tornis".

Siguldā sporta dzīves organizatori neguļ uz lauriem, lai Siguldai piesaistītu ne tikai dabas un kultūras pasākumu tūristus, bet radītu interesi turp doties arī sporta tūristiem.

2. septembrī Sigulda atkal kļuva par Latvijas riteņbraukšanas galvaspilsētu. Ikgadējais Vienības velobrauciens pulcēja gan profesionālus sportistus, gan iesācējus.

Siguldā augusta beigās reizē atklāti divi privātie bērnudārzi. Pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas atzīst – par pieprasījumu jāsūdzas nav. 

25. augustā Siguldā ar BMX sacensībām atklāts rekonstruētais skeitparks Raiņa parkā, kuru rekonstruēja kopš jūnija beigām.

1. septembrī Siguldā notiks Siguldas dzelzceļa stacijas rekonstruētās ēkas un "Laimas" pulksteņa atklāšana.

Siguldas novadā izglītības iestādes piedzīvo virkni reformu jau kopš 2009. gada, kuru vidū ir arī pašvaldības pēdējais lēmums par Siguldas novada vidusskolas likvidēšanu un jaunas sākumskolas izveidošanu.

Latvijas BMX komandu līdzjutēji sveica, ne vien sagaidot Rīgas lidostā, bet arī pa ceļam uz dzimto Valmieru.

Redakcija saņēma ziņu no Siguldas, ka joprojām invalīdiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem ir grūti vai pat nav iespējams iekļūt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pierīgas filiāles ēkā, kas atrodas Šveices ielā 12.

Aizkavējusies jauno skeitrampu uzstādīšana Raiņa parkā. Sākotnēji bija paredzēts, ka tās varēs izmantot jau jūlijā, taču nodošanas termiņš pārcelts uz 25. augustu.

Šogad vērienīgākie būvdarbi Siguldā notiek dzelzceļa stacijas apkaimē – tiek rekonstruēta pati stacijas ēka, kā arī top konceptuāli jauns, paplašināts laukums.

Siguldas pašvaldība radusi iespēju dotēt jaunu reģionālā autobusa maršrutu, kurā bez maksas varēs braukt novadā deklarētie iedzīvotāji, biļetes vietā uzrādot savu ID karti.

Svētdien, 5. augustā, Turaidas muzejrezervāts svinēja tradicionālo Pils dienu, kuras laikā tika noskaidrots ātrākais bīskapa ziņnesis.

Siguldas novada „Brūveros" no 31. jūlija līdz 3. augustam notika plašs pirtnieku saiets – starptautiskais pirtnieku meistarības čempionāts un festivāls "Latvijas pirts".

Divas dienas Siguldas pievārtē, uz vecā Lorupes ceļa, notika starptautiska mēroga skrituļslaloma sacensības.

RAA saņēma ziņu no Mores pagasta iedzīvotājiem, ka pie grants karjera "Kaļļi" vietā, kur Siguldas novada pašvaldība atļāvusi izgāzt zaļos atkritumus, sazaļojuši latvāņi, kas iepriekš tur nebija manīti.

Ministru kabinets pagājušajā nedēļā neatbalstīja finansējuma piešķiršanu Siguldas sporta kompleksa projektēšanai, ko iepriekš bija solījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

Agrākais Allažu pagasta padomes vadītājs, tagad Siguldas novada domes deputāts Verners Bērziņš atzīst, ka apvienošanās ar Siguldas novadu Allažu pagastu paglābusi no finanšu krīzes, kurā to noveda bēdīgā Latvijas ekonomiskā situācija 2009. gadā.