Latvijas Mākslinieku savienības galerijā no 18. jūlija līdz 16. augustam skatāma baldoniešu Ievas un Tālivalža Muzikantu, kā arī Ances Gricmanes darbu izstāde ar lakonisku nosaukumu "Mana".

Tuvojas brīdis, kad Latvijai vairs nebūs nacionālās valūtas, dodot vietu eiro. Par to, kāda nākotne gaida mūs un eiro, Aprinķis.lv sarunājās ar ekonomistu Jāni Ošleju.

Pirms vairāk nekā 30 gadiem Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere dziedāja dziesmu par nātrēm uz tēva nama sliekšņa. Tagad graustu Latvijā, tostarp Pierīgā, nav mazāk.

Jāņu diena šogad Latvijas sportistu saimei atnesa sēru vēsti – miris sportists un Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneris Andrejs Iecelnieks (1953. – 2012.).

Garciema pludmalē ik rītu pulksten 7.00 ziemas peldēšanas entuziaste Līga Saulīte aicina sākt dienu ar krietnu izvingrošanos.

Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, apmeklējot Mārupi, izteicis atbalstu iecerei veidot katoļu draudzi un vēlējis realizēt ieceri par baznīcas būvniecību.

"No visām sociālajām institūcijām, kurās esam piedzimuši, kuras mūs virza un uz kurām tiekam programmēti, šķiet, ka nav otras tādas sistēmas, kura tiktu tik ļoti pieņemta par pašsaprotamu un reizē pārprasta kā monetārā sistēma," teikts Pītera Jozefa dokumentālajā filmā "Laika gars".

Nereti uzņēmumu nosaukumi liek pasmaidīt, taču reizēm gadās arī, ka uzņēmumu vadītāju humora izjūta ir apšaubāma un centieni izcelties radījuši pretēju efektu.

Eiropas Savienība (ES) 6. jūnijā prezentēja jaunus plānus grūtībās nonākušo banku likvidācijai kā pirmo soli tuvāk eirozonas banku savienībai.

Mēdz sacīt, ka cilvēks mirst divreiz – pirmo reizi, kad gars pamet miesu, un otrreiz, kad viņa kaps tiek pamests novārtā. Pirms tam viņš vēl dzīvo savu mīļo atmiņās.

Vai globālā ekonomiskā krīze ir nejaušība? Kāpēc valstis ar līdzīgu ekonomisko un politisko starta situāciju neattīstās aptuveni vienlīdz strauji?

"Cilvēki briesmīgi atgādina pērtiķu baru, kas dzenas pēc tukša rieksta," pirms vairāk nekā 2000 gadiem teicis Zaratustra. Laiks iet, bet vai kaut kas ir mainījies?

Mīts, ka karsējas ar uzmundrinošiem saukļiem izskrien uz laukuma, noplivina krāsainus pušķus un aizskrien, neiztur kritiku.

Jau 24. reizi Baldonē norisinājās Mākslas diena, kuras iniciators ir Baldones Mākslas skolas direktors Tālivaldis Muzikants. 

Ģenētiskā modificēšana dod iespēju iegūt tādas dzīvo organismu izmaiņas, kādas selekcijas ceļā panākt nevar.

"Mani mīļie! Nespēju noskatīties, kā mēs grimstam aizvien dziļāk parādos. Es aizeju, lai jums būtu vieglāk," savā pirmsnāves vēstulē raksta Aivars no Salaspils (vārds mainīts).

Salaspils, Saulkrastu un Mārupes novadu pašvaldības nav pateikušas stingru "nē" ģenētiski modificētiem organismu (ĢMO) audzēšanai.

Baldones Mākslas skolas direktors tēlnieks un gleznotājs Tālivaldis Muzikants un skolotāja gleznotāja Ieva Muzikante kopā ar dēlu Emīlu Kristiānu "Rīgas Apriņķa Avīzi" uzņem ģimenes mājā Berģos.

Terminu "gēns" 1909. gadā radīja dāņu zinātnieks Vilhelms Johansens. Tolaik ģenētiķim pat ļaunākajos murgos nerādījās, ko drīzumā zinātne izdarīs ar šo atklājumu.

77 gadu vecumā no dzīves šķīrusies dzejniece, tulkotāja un dzejnieka Ojāra Vācieša dzīvesbiedre Ludmila Azarova-Vāciete.

12. maijā Rīgā, Vērmanes dārzā Eiropas Savienības Dārza svētku laikā bija iespēja skatīt Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas audzēkņu veidoto izstādi "Draudzīgs senioram".

Dzīva rosība 12. maijā valdīja Saslaspilī Nacionālajā Botāniskajā dārzā, kur uz kārtējo gadatirgu pulcējās stādaudzētāji.

Šonedēļ pēc ilga gatavošanās procesa Līgatnes lāčupuiši Puika un Mikus ieradušies savās pagaidu mājās Ķekavā, dzīvnieku patversmē "Mežavairogi".

Sestdien, 5. maijā, Vangažos notika ikgadējāis, nu jau piektais, konkurss "Vangažos dzied". Šīgada konkursa vadmotīvs – "No ausmas līdz rietam".

Berģu motoklubs "Nekādi labie" Lielās talkas dienā sakopa veloceliņu un tā apkārtni no veikala Depo līdz Rīgas robežai.

Mazuļa piedzimšana ģimenei sagādā daudz prieka, taču arī rūpju netrūkst – vajag bērnam ratiņus, gultiņu un daudz citu svarīgu lietu. Uzņemot savā vidū jaunus novadniekus, nelielu palīdzību jaunajiem vecākiem sniedz pašvaldības.

Latvijā plašu popularitāti guvuši iepazīšanās portāli – tā ir iespēja izvēlēties partneri ilgākam vai īsākam laika posmam, pat neizejot no mājām.

Lieldienas ievada Klusā nedēļa, kas sākas ar Pūpolu Svētdienu, kam seko Zaļā Ceturtdiena, Lielā piektdiena, Klusā Sestdiena un Lieldienas.

Ieradušies lauksaimnieki un tirgotāji ir ļoti apmierināti – izstāde gūst plašu atsaucību, un tirdzniecība iet no rokas.

Dažkārt pensionāram pietrūkst pat to pāris latu, lai aizietu pie ārsta un rezultāts tad var būt visai bēdīgs.

Lai atgūtu veselību, cilvēki nereti izmanto neparastas un pat dīvainas metodes – gan tādas, kas pazīstamas gadu simteņiem un iemantojušas atzinību, gan pavisam jaunas.

«Vairākas slimības raksturīgas tikai smēķētājiem. Ar plaušu vēzi slimo gandrīz tikai smēķētāji, un tā ir viena no galvenajām slimībām, no kā mirst,» skaidro Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams.

Zemei tuvojas liela planēta, saukta Nibiru, kuras magnētiskais lauks mainīs zemes polarizāciju, un viss dzīvais ies bojā – līdzīgi ziņojumi lasāmi daudzos plašsaziņas līdzekļos. Vai patiesi šā gada decembrī esam nolemti iznīcībai?

Leļļu teātra aktieris Anrijs Sirmais ir izaudzis ar «Čučumuižas» rūķiem, mammas pasakām un tēta dziesmām, tāpēc puisim likās pašsaprotami iet vecāku pēdās.

Iespējams, vecāki, izvēloties vārdu, cenšas būt oriģināli, bet ne vienmēr rēķinās ar bērna interesēm.

Traģisks ir bijis kucītes Loras liktenis, kas tagad mitinās Stopiņu novada Līču dzīvnieku patversmē "Ulubele".

Ceturtdien Rīgas rajona slimnīcā tika pārtraukta elektroenerģijas padeve.

Novembra sākumā Ķīnā notika 42. Pasaules skolu mākslas izstādes laureātu apbalvošana, kurā tika godināti audzēkņi no Ādažiem, Baldones un Ķekavas.