24.11.2011 22:48

Jaunie Pierīgas talanti gūst atzinību pasaulē

Autors  Karina Bērziņa
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Novembra sākumā Ķīnā notika 42. Pasaules skolu mākslas izstādes laureātu apbalvošana, kurā tika godināti audzēkņi no Ādažiem, Baldones un Ķekavas.

Konkursā tika piešķirti 21 zelta un 34 sudraba sertifikāti, tāpat arī 1080 atzinības sertifikāti. Šodien ar lielu prieku varu pavēstīt, ka viens zelta, divi sudraba un 44 atzinības sertifikāti ir atceļojuši uz Latviju,” ceremonijas dalībniekus uzrunā Taipejas misijas vēstnieks Latvijā Deivids Vangs.

Divus sudraba sertifikātus saņēma Ādažu mākslas un mūzikas skolas audzēknes – Nellija Ķelle, kas pavasarī absolvēja mākslas skolu, un Laura Madara Kūlīte, atzinības sertifikātus ieguva Gabriela Milberga-Zuza un Katrīna Podoļska. Lielu pārsteigumu visiem sagādāja Baldones mākslas skolas audzēknis Kristiāns Muzikants, kas saņēma pat divus atzinības sertifikātus. K. Muzikants allaž izpelnās augstus novērtējumus pasaules mērogā, puisis ir saņēmis balvas, gan no Japānas, gan Polijas, gan Francijas, gan citām valstīm. Atzinības rakstus izpelnījās arī baldonieši Rūdis Liepiņš, Rēzija Krūze, Krista Zane Suķe un Samanta Žagare. Piecus atzinības sertifikātus saņēma arī Ķekavas mākslas skolas audzēknes Linda Skuja, Līva Oto, Dārta Berkmane, Jeļizaveta Anžela Kozlova un Kristiāna Bruže. “Šie apbalvojumi bērniem ir ļoti svarīgi, tas ir stimuls turpināt darboties, bērni alkst uzslavas. Domāju, ka viņiem ļoti daudz ko nozīmē arī tas, ka balvu pasniedz Jānis Anmanis, Jāzeps Pīgoznis un citi izcili Latvijas mākslinieki,” uzskata Ādažu mākslas skolotāja Agnese Augstkalna.

Konkursā  piedalījās 30 000 bērni no 53 pasaules valstīm.