Profesors Harijs Tumans: "Nauda un bauda" – vērtības, kas iznīcinājušas veselas kultūras
Vēsturnieks Harijs Tumans ir antīkās vēstures speciālists, profesors un pasniedzējs Latvijas Universitātē, kurš nereti izteicies arī par globalizācijas procesiem un to ietekmi. Vai tuvojas Eiropas noriets? Ko ikviens no mums var darīt, lai neapjuktu informācijas gūzmā? Un vai cilvēki ņem vērā vēstures sniegtās mācības?
Pieredzes stāsts: "Mēs nogalinājām mūsu bērnu"
Ēst atbildīgi, neizlietoto pārtiku – ziedot
Būtisku pienesumu pārtikas aprites uzlabošanā un atkritumu samazināšanā varētu sniegt uzturā vēl lietojamas pārtikas ziedošana labdarībai, kas pasaulē ir ierasta prakse. ASV ir veikali, kuros bez maksas pieejami produkti ar konkrētajā dienā datētu derīguma termiņu. Turklāt nereti šo iespēju izmanto arī pārtikuši klienti.
Ēdot atbildīgi, saudzējam gan sevi, gan vidi
Dzintra Geka: Latviskums ir bagātība, ko neviens mums nevar atņemt
Režisore Dzintra Geka jau vairāk nekā 15 gadu veido filmas un grāmatas par deportācijās cietušajiem latviešiem. Fonds "Sibīrijas bērni" apzinājis daudzus simtus latviešu, kuri bijuši spiesti pamest dzimteni jau bērnībā. Šo cilvēku stāsti ir daļa no latviešu kolektīvās atmiņas un vēstures izpratnes. Pati režisore to sauc par savu sirdsdarbu.
Piecu bērnu vecāki: Bērni sagādā neaprakstāmu prieku
Komentārs: Izbaudīt bērnību
Tuvojoties vasaras noslēgumam, ar vairākām pazīstamām mammām pārrunājām, ko mūsu bērni darījuši un piedzīvojuši vasaras brīvlaikā. Kāda māte lepojās, ka viņas vecākā meita visu vasaru pavadījusi nometnēs. "Sākumā viņa raudāja, zvanīja man un teica, lai braucu pakaļ, bet vēlāk jau pierada, vismaz man nebija jādomā, kur viņu likt."
Inese ir viena no tiem vecākiem, kura audzina bērnu ar īpašām vajadzībām – jaunās sievietes dēlam ir iedzimti centrālās nervu sistēmas bojājumi un garīga atpalicība. Ikviens vecāks ir jutis bailes par sava bērna veselību, pārdzīvojis par iesnām, paaugstinātu temperatūru un klepu vai sēdējis pie slimības gultas, kad mazais cīnās ar gripu.
Mācītājs Ivo Pavlovičs : Esam uz lielas katastrofas robežas
FOTO: Ķekavas novada jaunieši piedalās nometnē "Miera balodis"
Riteņkrēsls nav šķērslis sapņu piepildīšanai
Arta Teivāne ir 24 gadus veca māksliniece, kura dzīvo Ķekavā. Meitene jau vairākus gadus pārvietojas riteņkrēslā, bet, par spīti veselības problēmām, bauda pilnvērtīgu dzīvi un laiku pavada kā ikviens viņas vecuma jaunietis. Šogad Arta neklātienē pabeidza universitāti ASV, iegūstot bakalaura grādu grafiskajā dizainā.
Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos notiks brīvdabas kino seansi
Leons Taivāns: Brīdis, kad varējām glābt Eiropu, ir nokavēts
Pēdējā laikā par teroristu izraisītām traģēdijām dzirdam gandrīz ik dienas. Uzbrukumi un sprādzieni diemžēl kļuvuši par ierastu parādību un nevienu vairs nepārsteidz. Kāda nākotne sagaida Eiropu? Un vai Latvijas iedzīvotāji var justies pasargāti – stāsta Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Āzijas studiju profesors Leons Taivāns.
FOTO: Kas notiek atkritumu pārstrādes rūpnīcā?
Baldones novadā norisinās konkurss "Sakoptākā sēta un nams"
Šogad Baldonē jau 13. reizi norisinās konkurss "Sakoptākā sēta un nams" – tajā aicināts piedalīties ikviens novada iedzīvotājs, kurš lepojas ar savu dārzu, pagalmu vai māju. Konkursa rīkotāji uzsver, ka iedzīvotāji ieguldījuši lielu darbu un līdzekļus īpašumu sakopšanā un uzturēšanā, veidojot novada kopējo ainavu.
Baldonē durvis vērs Kūku muzejs
Latvijā joprojām augsts pašnāvību līmenis
Labdarības biedrība Siguldā aicina: "Nāc gaismā"
Komentārs: Vai drošības var būt par daudz?
Pirms pāris nedēļām Latviju pāršalca ziņa, ka Engures pusē, Abragciema kempingā, pazudis nepilnus divus gadus vecs puisēns. Meklēšanā iesaistījās gan policija, gan brīvprātīgie. Paldies Dievam, Hugo tika atrasts. Tomēr šis baisais notikums sabiedrībā uzjundīja diskusijas par bērnu drošību un vecāku atbildību.
Sabiedriskais monitorings Latvijā uzsākts 2005. gadā, un, salīdzinot ar pasaules pieredzi, pie mums tā ir jauna sfēra. Tomēr ikviena iedzīvotāja iesaistīšanās dabas vērojumu procesā sniedz milzīgu ieguldījumu dabas saglabāšanā, dažādu teritoriju apsaimniekošanā un ilgtermiņā spēj būtiski ietekmēt vides kvalitāti un daudzveidību.
Ārsta labā roka – Dace Dābola
Pierīgas pašvaldības tiekas novadu vasaras sporta spēlēs
Piektdien Baldonē norisinājās Pierīgas novadu pašvaldību vasaras sporta spēles, kurām kopumā bija reģistrējušās 14 komandas. Novadu pašvaldību darbinieki sacentās tādās disciplīnās kā loka šaušana, volejbols, riepas mešana, stafetes ar basketbola un riteņbraukšanas elementiem. Īpaši tika gaidītas novadu pašvaldību priekšēdētāju sacensības ar makšķerēšanas elementiem.
Aizbildnis: Žēl, ka nav likuma, kas noteiktu, ka bērni ir jāmīl
Pirms pāris nedēļām ažiotāžu plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos izraisīja kāds gadījums Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, proti, kāda māmiņa, kura šajā ārstniecības iestādē atradās kopā ar savu bērniņu, pamanīja, ka mazulis no bērnunama slimnīcā ārstējas viens, bez pieaugušā pavadības.
Māra Upmane-Holšteina: Dziedāšu, kamēr pietiks spēka!
Dziedātāja Māra Upmane-Holšteina vienmēr spēj atbruņot ar savu neviltoto smaidu un skanīgajiem smiekliem. Šobrīd mūziķe ir otrā bērniņa gaidībās, bet radošās aktivitātes turpinās – norit darbs pie jauna albuma ierakstīšanas un pavasarī paredzēts doties koncerttūrē. Līdztekus dziedāšanai Māra strādā arī Radio5, bet atzīst – ar ģimeni kopā pavadītais laiks ir prioritāte.
Ingūna Rībena: Tiek kultivēts verga domāšanas veids
Otomeru ģimene: Bērni ir bagātība!
Viedoklis: Kāpēc cilvēkiem vajadzīgs skaistais?
Pirms pāris dienām, gatavojot rakstu par Pierīgas novadu sadancošanas svētkiem, aprunājos ar vairākiem cilvēkiem, kuri piedalās šā pasākuma organizēšanā. Šogad kopā sadejos 52 kolektīvi jeb gandrīz 1500 dalībnieku. Vaicāju sadancošanas svētku režisorei Intai Vidžei, kāpēc, viņasprāt, pasākumam pieteicies tik kupls dejotgribētāju pulks.
Pierīgas sadancošanas svētki Baldonē pulcēs visu bijušo Rīgas rajonu
Zinātnieks Ivars Kalviņš: Selekcionē mērkaķi kaut simt reižu, cilvēks no viņa nesanāks!
Ķīmiķis Ivars Kalviņš ir ne tikai viens no preparāta "Mildronāts" izgudrotājiem, bet arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs. Vai zinātne Latvijā šobrīd piedzīvo uzplaukumu? Kā profesors vērtē sabiedrībā un valstī notiekošos procesus? Un vai viegli būt zinātniekam, kurš tic tam, ka Dievs pastāv?