"Paši ražojam, audzējam un pārdodam. Sadarboties ar lielajiem tirdzniecības tīkliem negribam, jo tirgotāji vienmēr preces cenai uzliek lielus procentus.

Ieskandinot vides mākslas festivālu "Nature. Urban. Future" ("Daba. Pilsēta. Nākotne"), šonedēļ Siguldas pagasta kultūras namā atklāta Arno Marnica foto un Ilvara Veģa dizaina lampu izstāde "Koki un gaisma pilsētā".

Šomēnes aprit 45 gadu jubileja, kopš darbu sācis viens no unikālākajiem Pierīgas un visas Baltijas tūrisma objektiem – Siguldas gaisa tramvajs.

Nedēļas nogalē Garkalnē notiks jau trešais Latvijas dvīņu muzikālais salidojums – koncerts "Divu zvaigžņu mirdzumā". 16 radošie dvīņu pāri skatītājiem sagatavojuši krāšņu programmu, kurā būs baudāmi gan klasiskie dziedājumi, gan hiphopa deju ritmi.

Imanta Ziedoņa vasaras mājā "Dzirnakmeņi" Murjāņos tapis jau otrais fonda "Viegli" mūzikas albums "Vakars. Pietura. Jasmīns".

Decembrī jeb Vilku mēnesī dienas gaismu ieraudzījis "Dzelzs Vilka Jaunā Jāņu orķestra" albums "Kālabad".

Mūziķi Niks Matvejevs un dziedātāja Elizabete Zagorska ar savu akustisko koncertprogrammu "Debesis vaļā" aicina klausītājus izjust īpašo gaismas enerģiju svētku gaidīšanas laikā.

Šajā nedēļas nogalē gaidāms gadskārtējais eglīšu ciršanas bums.

Jau otro gadu pēc kārtas Skultē pie luterāņu baznīcas izveidots Latvijā lielākais Adventa vainags. Idejas autors ir saulkrastietis, Skultes un Pēterupes evaņģēliski luterisko draudžu mācītājs Ivo Pavlovičs.

Veselības ministrija rosina noteikt minimālo ģimenes ārsta un pacienta tikšanās biežumu – vismaz reizi trijos gados.

Elmārs Pļaviņš, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns kopš 2006. gada, nereti ir stiprākais un stabilākais karavīru atbalsta plecs brīžos, kad kopā pārvarētas nāves bailes kara misijās.

2013. gada pēdējā piektdiena iekritusi 13. decembrī. Piektdiena, kas iekrīt jebkura mēneša 13. datumā, daudzās kultūrās tiek uzskatīta par neveiksmīgu dienu jeb dēvēta par melno piektdienu.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajai atlasei "Dziesma 2014" ar saukli "Made in Latvia" iesniegtas 73 dziesmas, no kurām lielākā daļa dziesmu ir angļu valodā, taču 11 dziesmas ir latviešu valodā, pa vienai franču un krievu valodā.

""Trīs zvaigznes" caurstrāvo mīlestība pret savu dzimteni un piederības sajūta Latvijai. Tas ir dziļi personīgs patriotisms," pirms koncerta Siguldā stāsta komponists, leģendārās grupas "Zodiaks" dibinātājs Jānis Lūsēns.

Baldonē notikušas Pierīgā unikālas menedžeru sacensības "Atslēga". To organizators Baldones vidusskolas absolvents Jānis Ozoliņš cer, ka sacensības palīdzēs vidusskolēniem pēc mācībām spert pareizo soli profesijas izvēlē.

Neraugoties uz nemīlīgajiem laikapstākļiem, Pirmajā adventē vairākos novados svinīgi tika iedegtas Ziemassvētku eglītes. Tradicionāli svētku egles nu rotā arī Pierīgas novadu centrus.

"Mašīnas pie patversmes bija novietotas sešās rindās. Cilvēki brauca bez apstājas, gribēja palīdzēt, kā nu kurš var: ziedot, izvest pastaigā."

Pagarināts 51. autobusa maršruts Stopiņu novadā, izveidots Babītes novada ģerbonis, tapis grezns "Laimas" pulkstenis Siguldas centrā, izveidota peldvieta "Dambītis" Ķekavā – šie un vēl daudzi citi uzlabojumi Pierīgas novados veikti tieši iedzīvotāju un pašvaldību sadarbības rezultātā.

Tieši sportisti ir tie cilvēki, kuri ik gadu mazās Latvijas vārdu pasaulē nesuši visskaļāk, sasniedzot tādus panākumus, kādi nereti pa spēkam nav pat lielāko sporta lielvalstu censoņiem.

Atzīmējot pazīstamā latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša 80. gadadienu, Carnikavas novada dome jau vienpadsmito reizi pasniedza Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā.

Pagājis aptuveni pusmēnesis, kopš Saeima kultūras ministres amatā apstiprināja līdzšinējo Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi.

Godinot 1919. gadā Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, šodien, 11. novembrī, valstī norisināsies Lāčplēša dienas pasākumi.

"Esmu laimīga, ka varu būt kopā ar saviem bērniem. Daudzās ģimenēs vecākiem šādu iespēju nav – mammas un tēti strādā ārzemēs, vēlāk brauc prom no Latvijas kopā ar bērniem.

Pēdējo dienu laikā uz Pierīgas ceļiem dzīvību zaudējuši jau vairāki gājēji, un policija norāda, ka bojā gājušie diennakts tumšajā laikā nebija lietojuši atstarotājus.

Sabiedrībā vēl arvien tiek spriests par iespējamām biļešu cenām galvaspilsētā: kam sadārdzināt braucienu, kam tieši pretēji – samazināt cenu uz pusi.

Eiropas Komisija (EK) aizsargājamo produktu sarakstā iekļāvusi sklandrausi.

"Reizēm šķiet, ka paši sev esam kaimiņi un otrs tevi pazīst labāk nekā pats sevi. Brīžiem arī es sevi nepazīstu. Kādreiz kaut ko izdaru un domāju, vai tā esmu es."

Pērn siguldiešus satricināja ziņa par jauna tirdzniecības centra "Kropotkins" būvniecību.

"Cilvēki neuzticas pārdevējiem," norādot eiro cenas, kas gozējas blakus pašu audzētajiem gurķiem, brokoļiem, āboliem un citiem rudens labumiem, skumji stāsta Mārupes tirdziņa pārdevēja Kristīne.

"Gribējām atrast veidu, kā bērniem ļaut izbaudīt brīvlaiku maksimāli trakāk. Ļaut vaļu fantāzijai un iekšējiem putniem – nemierīgajam gariņam, kas dzīvo katrā no mums."

"Laikā, kad senajā Itālijā vēl bija sastopams analfabētisms, svaigais siers paddraccio zemniekiem kalpoja kā valūta, ko ļaudis maksāja rakstvežiem," cienājot ar pašas gatavo svaigo sieru ar mandelēm, leģendu stāsta Ādažu novada siernīcas "Soira" īpašniece Inga Āriņa-Vilne.

"Tas bija šoks – ieiet sfērā, kurā tu neko nezini un neorientējies. Viss bija jāsāk no sākuma," 1992. gadu jeb Salaspils maizes ražošanas uzņēmuma AS "Roga-Agro" dibināšanu atceras tās īpašnieks maizniekmeistars Valdis ­Circenis.

Šomēnes aprit tieši gads, kopš atklāts Carnikavas Novadpētniecības centrs.

"No nepatikā sarauktiem deguniem, novērstiem skatieniem līdz neviltoti patīkamam pārsteigumam un izbrīnam. Tā ir gluži ierasta emociju gamma, ar ko jāsaskaras mazajiem dabas dakteriem – posmtārpiem dēlēm."

Neilgi pirms rudens brīvdienām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībām pārskaitījusi piešķirto valsts budžeta papildfinansējumu mācību grāmatu un darba burtnīcu iegādei – 689 651 latu jeb Ls 1,89 uz vienu Latvijas skolēnu.

Joprojām viena no aktuālākajām sociālekonomiskajām problēmām Latvijā ir jauniešu bezdarbs. Tomēr Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pētījumi rāda – jauniešu bezdarbs Pierīgā turpina sarukt.

"Tirgus prece ir tirgus prece. Visam jābūt perfektam," rādot paša gatavotos ekoloģiskos putnu būrīšus, uzsver galdnieks un dizainers Rūdolfs Drevinskis no Daugmales pagasta Ķekavas novadā.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā aizvadīts tradicionālais Latvijas lielāko ķirbju čempionāts. Šogad ar godpilno 10. vietu un brango 88 kilogramus smago dārza ogu var lepoties ādažnieks Valdis Magonis.

Līdz ar rudens lapkriti arvien biežāk gaisā jūtama gruzdoša ugunskura smarža. Vienam tā izraisa patīkamu rudens nostalģiju, taču cits riebumā sarauc degunu.

"Uzmanību! Kamera! Dublis 1!" izskan pēdējie norādījumi, un filmēšana Jaunmārupes sabiedriskajā ēkā var sākties.