Kamēr izglītības iestādēs mācību gads nav sācies, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela līdz ar citām sabiedrībā pazīstamām dāmām piekritusi iejusties modeles lomā un piedalīties Jūgendstila modes parādē, kas sestdien, 18. augustā, notiks Kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

Pagājušo nedēļu aktrise Ieva Puķe pavadīja laukos kopā ar ģimeni, bet jau šonedēļ viņa kopā ar teātri dosies tradicionālajās viesizrādēs uz Rīgu, lai Dailes teātra Mazajā zālē skatītājiem 17. un 18. augustā piedāvātu vienu no iepriekšējās sezonas veiksmīgākajām izrādēm – "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta".

Ideja par koncerta "Usmas ezera saulrieta sonāte" rīkošanu Latvijas Nacionālās operas tenoram Naurim Puntulim radusies pirms trim gadiem, kopā ar diviem Raimondiem ķerot zivis Usmas ezerā. Pirmajā reizē, izsludinot šo pasākumu, pat ļoti sliktajos laika apstākļos ezerā ar savām laivām klausīties koncertu sabraukuši vairāki desmiti laivu.

Tāpat kā daudziem kolēģiem, arī aktrisei Madarai Botmanei vasarā īsti nav laika atvilkt elpu, jo jāpagūst izdarīt tik daudz, ka neesot laika atpūsties. Pašreiz Madara aktīvi strādā pie koncerta "Mīlestība", kas 29. jūlijā notiks Kandavā, estrādē "Ozolāji", jo viņa ir ne tikai programmas muzikālā vadītāja, bet arī projekta kostīmu māksliniece.

Sporta cienītāju lielākā uzmanība pavisam nesen bija pievērsta pasaules čempionātam futbolā, taču ir daudzi citi sporta veidi, par kuriem, iespējams, neesat neko dzirdējuši, jo tie ir visnotaļ dīvaini.

Šī nedēļas nogale – 21. un 22. jūlijs – diriģentam, klavesīnistam un lieliskam senās mūzikas interpretam Mārim Kupčam būs visnotaļ piesātināta, jo jau trešo gadu Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Māra rīkotais Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia! ".

Izcilajai latviešu operdziedātājai Marinai Rebekai šī ir piesātināta vasara – jūnija vidū viņa Parīzes operā debitēja Violetas Valerī lomā Džuzepes Verdi operā "Traviata", pēc tam piedalījās Volfganga Amadeja Mocarta operas "Tita žēlsirdība" CD ierakstā kopā ar Rolando Vilazonu, Džoisu DiDonato un citām operzvaigznēm.

Seksuāli aktīviem vīriešiem nav daudz iespēju kontrolēt savu auglību. Viņi var lietot prezervatīvus, veikt vasektomiju vai sterilizāciju. Visi šie varianti ir tālu no ideāla. Iespējams, ierobežoto iespēju dēļ lielākā daļa vīriešu aptaujās ir atbildējuši, ka viņi labprāt lietotu hormonālās kontracepcijas tabletes, ja tādas būtu pieejamas.

Mūziķim, grupas "Apvedceļš" dalībniekam Armandam Leimanim aizvadītais gads bijis ļoti bagātīgs: kopā ar grupu nospēlēti vairāki desmiti koncertu Latvijā un arī Īrijā, pirms pāris nedēļām veiksmīgi aizvadīts jau septītais Starptautiskais diksilendu mūzikas festivāls (Armands ir tā producents)...

Pasaulē dārgākie pārtikas produkti ir kā radīti cilvēkiem, kam vairs patiešām nav nekādu ideju, kur iztērēt savu sūri grūti nopelnīto naudu. Piemēram, arābu pasaulē, kur zelts un grezni limuzīni ir tikpat ikdienišķi sadzīves priekšmeti kā papīra nēzdodziņi. Taču ne tikai tur.

Šo materiālu pārpublicējam no portāla "Pietiek", kur var iepazīties ar pētījuma pilnu tekstu. Kā jau priekšvēlēšanu laikā, arī šo vēlams uztvert rezervēti, tomēr pieminēto faktu apjoms un analīze ļauj pieņemt, ka tas nebūt nav primitīvas fantāzijas rezultāts.

Hermaņa Brauna fonda direktorei Innai Davidovai šī būs ļoti saspringta nedēļa, jo jau svētdien, 1. jūlijā, Dzintaru koncertzālē sāksies fonda rīkotais festivāls "Artissimo", kas ilgs trīs dienas. Šogad tas notiks jau septīto reizi un, kā allaž, piedāvās ļoti daudzveidīgu koncertu klāstu.

Ja kādreiz vasaras saulgriežu laiks LTV Kultūras redakcijas žurnālistei Līgai Gaigalai nozīmēja daudz ciemiņu un kņadu mājās, tagad viņa izvēlas mierīgāku svinēšanu. "Jau vairākus gadus ar vīru Jāni atzīmējam tieši saulgriežus. Līgas un Jāņus izvēlamies pavadīt kā vārdadienas svinēšanu kopā ar draugiem.

Ierasts, ka grupu "Sestā jūdze" var redzēt un dzirdēt visdažādākajos koncertos. Taču, kā saka grupas solists Agris Gedrovičs, reizēm der padarīt arī kaut ko ārpus ierastajiem rāmjiem.

Pēc ļoti veiksmīgās piedalīšanās Starptautiskajā F. Šopēna pianistu konkursā Polijā jaunais un ļoti talantīgais latviešu pianists Georgijs Osokins ir pieprasīts visā pasaulē, taču, par spīti pārpildītajam koncertu kalendāram, viņš atrod laiku uzstāties arī dzimtajā Latvijā.

Kas var būt labāks par atsvaidzinošu un gardu saldējumu siltajos vasaras mēnešos? Saldējums dažādās garšu variācijās un formās – uz kociņa vai vafeļu glāzītē, šokolādes glazūrā, ar ievārījumu un lielā ģimenes iepakojumā – ir iecienītāko gardumu saraksta neatņemama sastāvdaļa.

1. un 2. jūnijā ar izrādi "Lūcis", kurā galvenā loma uzticēta lieliskajam aktierim Imantam Stradam, Latvijas Nacionālajā teātrī Rīgā viesosies Valmieras teātris.

Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Mačanovskis visu iepriekšējo nedēļu cītīgi strādāja pie savas jaunās lomas Doniceti operas "Dons Paskvāle" jauniestudējumā, kas pirmizrādi piedzīvoja 24. maijā.

Režisore Ināra Slucka Latvijas Nacionālajā teātrī strādā pie dramaturga, režisora un kultūras darbinieka Pētera Pētersona lugas "Man šodien 30 gadu" iestudējuma, kura pirmizrāde gaidāma 24. maijā – tieši P. Pētersona 95. dzimšanas dienā.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropā aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm, un kopš pagājušā gada viņa pilda arī Elbas filharmonijas Hamburgā Goda ērģelnieces goda pienākumus. Taču, kad vien iespējams, Iveta uzstājas arī Latvijā...

ASV dzīvojošā mūziķe un aktrise Laila Saliņa šajās dienās viesojas Latvijā, lai kopā ar aktieri Gundaru Silakaktiņu iestudētu muzikālo izrādi "Elles ķēķis. Ņujorka->Latvija".

Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava ir triju meitu tētis, kurš atrod laiku arī dārza darbiem un cīņai ar bebriem savā Zosēnu mājā. Taču lielāko daļu laika viņš tomēr velta mūzikai un jaunu koncertprogrammu tapšanai.

Savas karjeras laikā talantīgais mūziķis Kristaps Vanadziņš secinājis, ka patiesībā muzicēt var jebkur. Arī grāmatu veikalā "Robert's Books", kur valdošā bohēmiskā gaisotne ir pavisam īpaša.

Pirms neilga laika Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba debitēja kā režisors, iestudējot Jasmīnas Rezā lugu "ART". Nu kopā ar kolēģiem Arturu Krūzkopu un Kasparu Zvīguli viņš iestudējis tradicionālo Teātra dienas koncertu.

Šodien klajā nāk pazīstamā mūziķa un vairāku projektu dalībnieka Aināra Majora jaunās grupas "Atom" pirmais singls "Mother I Feel You" un arī dziesmas videoklips. Aināra jaunajā projektā iesaistījušies gan talantīgie latviešu mūziķi Miķelis Dzenuška un Toms Kagainis, gan solists Čārlijs Vaskess, kuru uz Latviju no tālās Dienvidamerikas atvedusi mīlestība...

"Dzīvo Latgalē, muzicē visā pasaulē," – tā "Lielās Mūzikas balvas 2017" ceremonijā tika pieteikta klavesīniste Ieva Saliete, kura kļuva par balvas laureāti kategorijā "Par darbu ansamblī".

Andri Daugaviņu daudzi iepazinuši kā Harija Kuharjonoka lomas atveidotāju milzu popularitāti iekarojušajā filmā "Kriminālās ekselences fonds". Ikdienā Andris ir jurists, maksātnespējas procesu administrators.

Pēdējos mēnešus mūzikas izdevējkompānijas "Mikrofona ieraksti" vadītāja Elita Mīlgrāve pavadījusi īstā skrējienā, jo viņa ir ne tikai mūzikas izdevēja, bet arī mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" producente.

Pirms mēneša visā Latvijā notika režisora Aigara Graubas jaunās filmas "Nameja gredzens" pirmizrāde, pirms nedēļas klajā nāca albums ar Riharda Zaļupes komponēto mūziku šai filmai. Vēl dienaskārtībā ir filmai veltītā grāmata, kāda bija arī pēc "Rīgas sargiem" un "Sapņu komandas 1935".

9. martā ar tradicionālo labdarības koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā sāksies 23. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. "Šogad uz Rīgu vedīsim gan labāko latino stila deju kolektīvu "Ballet Hispanico" no Ņujorkas, gan Vācijas nacionālo jaunatnes baletu "Bundes Jugend Ballett" no Hamburgas, gan citas pasaules baleta zvaigznes," sola festivāla direktore.

Zemes pavadonis Mēness – tik ierasts, bet tajā pašā laikā tik noslēpumains. Mēnestiņš, čigāniņš, kam piedēvē spēju ietekmēt procesus uz Zemes – gan dabā, gan cilvēkos. Visi zinām, kas ir "pilnmēness trakums", bet ko zinām par Mēnesi kā debess ķermeni?

Talantīgo dziedātāju Katrīnu Gupalo klausītāji iepazina viņas veidotajā izrādē, kas veltīta leģendārajai franču dziedātājai Edītei Piafai. Nesen viņa sevi spilgti pieteica konkursā "Supernova" ar pašas sacerēto dziesmu "Intoxicating Caramel", bet šonedēļ Mūzikas akadēmijas Studentu klubā Katrīna kopā ar grupu "Black birds" prezentēs savu debijas albumu.

Komponists Jānis Lūsēns šogad svin 60 gadu jubileju un aizvien pievēršas jauniem radošiem projektiem, radot dziesmas ar viņam tuvo latviešu dzejnieku vārdiem. Vienu šādu programmu, kam dots nosaukums "Dziesmu varā", ar latviešu dzejnieču vārdiem viņš kopā ar dziedātāju Inetu Rudzīti klausītājiem piedāvās jau pavisam drīz – februāra vidū.

Pagājušajā nedēļā tika atvērta rakstnieces Daces Rukšānes jaunākā grāmata "Latviskais laimes kods", kurā autore ir aprakstījusi 60 dzīves mirkļus, kas raksturo latvieti un veicina prieku, aktivitāti un galu galā laimi.

Ja vēlaties nodzīvot līdz 100 gadu vecumam, ir jāievēro kas vairāk par atbilstošu diētu. Pētījums par attālu Itālijas lauku ciematu iedzīvotājiem, kas nodzīvojuši ilgāk par 90 gadiem, atklāja, ka viņiem kopīgas noteiktas rakstura iezīmes, to skaitā – stūrgalvība.

Pazīstamā akordeoniste un vairāku starptautisku konkursu laureāte Evita Dūra muzicē gan viena pati, gan dažādu interesantu muzikālu projektu sastāvā. Šoziem viņa kopā ar Latvijā dzīvojošo serbu mūziķi Radovanu Popovu un kanādiešu izcelsmes latvieti Morisu Balaskā izveidojusi starptautisku akordeonu trio "Balcardions".

Visā Latvijā labi zināmā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova aizgājušā gada nogalē saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu. Cienījamā aktrise turpina aizraut un iepriecināt skatītājus, spēlējot Aleksandra Kuprina lugā "Granātu aproce".

Dejojot jūs sadedzināt daudz enerģijas, bet ne tikai. Dejošana sniedz apbrīnojami daudz citu ieguvumu veselībai. Saskaņā ar Braitonas Universitātes (Lielbritānija) pētījumu, aktīvi dejojot, iespējams sadedzināt vairāk nekā 300 kaloriju katru pusstundu. Tas ir tikpat vai vēl vairāk, nekā peldot vai vidēji ātri skrienot.

Koklētāja Laima Jansone allaž ir kustībā: viņa piedalās dažādos mūzikas projektos, aizceļo līdz Japānai vai Indijai, bet pirms dažiem gadiem kļuva par pirmo Latvijas mūziķi, kuras uzstāšanās tika iekļauta lielākā un ietekmīgākā pasaules mūzikas gadatirgus "WOMEX" oficiālajā programmā.

Savā otrajā filmā "Dotais lielums: mana māte", kas vēsta par talantīga matemātiķa un viņa mātes attiecībām, ģimenes ietekmi uz cilvēku turpina pētīt kinorežisore Ieva Ozoliņa, kuras daiļradi skatītāji iepazina viņas debijas filmā "Mans tēvs baņķieris".