Labestības dienu ieskaņā Salaspili vakar apmeklēja Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone. Ielūgumu apciemot mūsu novadu tieši šajā laikā Iveta Vējone saņēma jau 1. septembrī, kad viņa un Valsts prezidents pagodināja ar savu klātbūtni Zinību dienas pasākumus Salaspilī.

Kopš 4. septembra Salaspils memoriālā ir aizsākušies memoriāla ēkas renovācijas un ekspozīcijas atjaunošanas darbi. Turpmāk plašāks ieskats darbos, kas šajā rudenī tiks memoriālā veikti, un kā tas izskatīsies jau pavisam drīzā nākotnē.

Ar sērfošanai piemērotu vēju un skrējienu pēc Jāņu vainaga pagājušajā sestdienā atklāta, iespējams, stilīgākā atpūtas vieta Pierīgā – Salaspils peldvieta.

Interneta pieejas punkti ir būtiski svarīga infrastruktūras attīstības sastāvdaļa, kas nodrošina iedzīvotājiem piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai, tādējādi uzlabojot viņu dzīves kvalitāti.

Par godu Starptautiskajai dienai cilvēkiem ar invaliditāti jau ceturto gadu pēc kārtas Salaspils kultūras namā "Rīgava" notika labestības un sirsnības svētki "No sirds uz sirdi".

27. septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā ar uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās skriešanas seriāls "Veselības otrdiena 2014".

Līdz šim visas Salaspils novada publiskās ēkas ir atzītas par ekspluatācijai drošām, tomēr Salaspils dome piešķīrusi līdzekļus pašvaldības iestāžu ēku drošības uzlabošani.

Salaspilī noslēdzies viens no spilgtākajiem vasaras notikumiem – 40. bērnu sporta svētki. Jau par tradīciju ir kļuvis, ka sacensības sākas ar pašu mazāko dalībnieku rāpošanu, kam seko pārējās disciplīnas.

Dāvājot Salaspils novada aktīvajiem jauniešiem kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju, no jauna ir izbūvēts moderns skeitparks, kas nu ir vēl viens sakārtots infrastruktūras objekts starp abām vidusskolām, sporta halli, stadionu un topošu vidusskolas trešo korpusu.

Līdz ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošan, 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums "Par Latvijas Republikas Zemessardzi", kas noteica, ka Zemessardze ir brīvprātīgs militarizēts sabiedrības pašaizsardzības formējums.

Salaspilī starp Nometņu ielu un stēlu – pieminekli bojāgājušajiem karagūstekņiem – jau gadiem zaļo bērzu birzs.

Pagājušajā ziemā bija acīmredzama atšķirība gan patērētā siltuma, gan rēķinu ziņā, ka starp divām nesiltinātām mājām atradās viena siltināta ēka.

Goda salaspilieša un dzejnieka Knuta Skujenieka pārdomas par to, kas virmo ap mums šajā pavasarī.

Salaspils novada pašvaldība ir panākusi vienošanos ar zemes īpašniekiem ieilgušajā jautājumā par privātīpašumu izmantošanu, noslēdzot nomas līgumu.

Šoziem īpaši pastiprināta uzmanība Salaspilī tiek pievērsta gājēju drošībai. Arī policija vairāk mekā iepriekš tumšajā diennakts laikā strādā ar gājējiem, veicinot atstarotāju lietošanu.

9. novembrī plkst. 11 Salaspilī, Skolas ielā 4, pie "Rimi" piestās "Eņģeļu ekspresis", lai īpašā pasākumā atbalstītu labdarības akciju "Eņģeļi pār Latviju".

No oktobra līdz nākamā gada 15. maijam Salaspilī, Skolas ielā 7, pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 12 līdz 13 darbosies zupas virtuve.

Šogad tituls "Goda salaspilietis" piešķīra Nacionālā botāniskā dārza (NBD) Zinātniskās padomes loceklei Dr. biol. Dzintra Knapei.

Siltumenerģijas piegādātājs SIA "Salaspils siltums" atjaunojis karstā ūdens piegādi SIA "Dzīvoklis S" apsaimniekotajām dzīvojamām mājam, jo ir apmaksāts parāds par martā patērēto siltumenerģiju.

"Tik īsā periodā veikti tik apjomīgi darbi – tas ir fantastiski!" apbrīnu neslēpj skolas direktore Vera Kalniņa.

27. septembra vakarā kultūras namā "Enerģētiķis" nosvinēta jau četrpadsmitā Knuta diena – dzejas un dzejnieka Knuta Skujenieka svētki.

2. oktobrī ārkārtas domes sēdē par pašvaldības iestādes "Salaspils sporta nams" direktoru vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Berezņevs.

21. septembrī Rumānijas pilsētā Oradeā notika starptautiskās karatē sacensības, kas uz sešiem tatami pulcēja aptuveni 400 sportistu. Salaspils karatē klubu (SKK) un Latviju šajā turnīrā pārstāvēja desmit sportisti.

Biedrība "Jaunatnes un mazākumtautību iniciatīvu, izglītības un integrācijas attīstības biedrība" sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu realizē projektu "Brīvais laiks kā veselības, izglītības un patriotisma kokteilis".

Salaspils novada dome ir pieņēmusi saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā turpmāk pašvaldība kompensēs ikmēneša izdevumus daudzbērnu ģimenēm par bērnu fiziskās attīstības veicināšanu, radošo prasmju izkopšanu vai ēdināšanu izglītības iestādē.

Uzņēmums "Galss Buss" Salaspils novada iedzīvotājiem paziņo, ka no 1. septembra tiks veiktas izmaiņas autobusu kustības sarakstos.

Salaspilī šonedēļ sākta 220 nātrija augstspiediena un dzīvsudraba lampu nomaiņa pret LED tipa gaismekļiem, kā arī 29 apgaismojuma balstu maiņa.

Salaspils novada domes deputāti akceptēja arhitektes Daigas Veinbergas ieceri par īpaša dārza izveidi aiz kultūras nama "Rīgava".

Noslēgtā teritorija aiz kultūras nama jau izsenis tā vien prasās, lai tajā iedvestu dzīvību – sakoptu, padarītu skaistu un apdzīvotu.

Bulgārijas pilsētā Burgasā notika pasaules atklātais IJKA karatē čempionāts. Sacensības pulcēja sportistus no vairāk nekā 20 valstīm.

Uzņēmums "Sadales tīkls" informē, ka sakarā ar plānotajiem remontdarbiem elektroapgādes tīklā tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde vairākiem objektiem Salaspils novadā.

Tā kā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Daugaviņa" grupiņās ir brīvas vietas, vecāki aicināti pieteikt savas 1,5 līdz trīs gadus vecās atvases nākamajām mācību gadam.

Aprīļa beigās Salaspilī norisinājās Radošuma nedēļa, kuras ietvaros novadnieki iesaistījās akcijā "Izgatavo dāvanu mazulim".

Pēc bagātīgi nolijuša lietus dienas vidū pludmales volejbolistus vakarā Salaspils sporta skolas stadionā laika apstākļi lutināja ar bezvēju un saulīti.

"Šobrīd jau var teikt droši, ka maksa par apkuri ir samazinājusies gandrīz par 50 %. Sevišķi to jūt ziemas mēnešos. Jo dārgāka apkure, jo lielāka ekonomija mūsu mājas iedzīvotājiem," uzsver Dienvidu ielas nama siltināšanas iniciatore Rita Skolmeistare.

Enerģētiķu ielā iepretim pareizticīgo baznīcai, iespējams, ūdensvada avārijas dēļ bojāts asfalta segums.

Katru pavasari Salaspils novadā notiek ielu asfaltbetona seguma remontdarbi.

Salaspils Dievmātes – Rožukroņa Karalienes Romas katoļu baznīca celta pirms 15 gadiem.

"Kas šodien par svētkiem?" tā svētdienas rītā Skolas ielā pie sevis nodomāja ne viens vien salaspilietis. Protams, ka svētki – gadskārtējais krāsainais un atraktīvais pavasara ieskaņas skrējiens "450 metri dzīvespriekam".

Līdz 2. aprīlim pašvaldībā tiks gaidīti apsaimniekotāju pieteikumi bērnu rotaļu laukumu un jauniešu aktīvās zonas izveidei.