4. aprīlī ar skaistiem apsveikuma vārdiem, svētku torti un radošām aktivitātēm tika svinēta dienas centra "Švarcenieki" desmit gadu dzimšanas diena. Svētku notikums bija pulcējis lielā skaitā mazākus un lielākus dienas centra apmeklētājus, viesus no citiem novada dienas centriem un pašvaldības pārstāvjus.

Labdarības biedrība "Carita Latvia" Mārupē izvietojusi piecus konteinerus, kuros iedzīvotāji varēs atstāt lietoto apģērbu, apavus un sadzīves priekšmetus, kas tālāk tiks ziedoti, lai atbalstītu dažādas labdarības programmas, kuras pamatā ir vērstas uz bērnunamiem, pensionāriem, trūcīgām ģimenēm un dzīvnieku patversmēm.

Februārī Mārupes novada pašvaldība nodod sabiedrības apskatei jaunu un asprātīgu novada tēla video reklāmas rullīti. Video veidots sadarbībā ar SIA "Taracan Production" un tā tapšanai profesionālu aktieru vietā tika meklēti piemērotākie tēli no mūsu pašu novadnieku vidus.

Mārupes kapos pie Satiksmes ministrijas šofera Roberta Mūrnieka kapa vietas otrdien pulcējās cilvēki, lai pieminētu 1991. gada traģiskos notikumus un godinātu šīs pretošanās cīņas upurus.

Lai godinātu novada stiprās ģimenes un pateiktos par ģimenisko vērtību saglabāšanu, 2017. gada 2. decembrī Mārupes kultūras namā sirsnīgā noskaņā pirmo reizi novadā tika rīkots Zelta kāzu pāru godināšanas pasākums.

Mārupes kultūras namā ar sirsnīgām sarunām un aizraujošiem stāstiem atklāta izstāde "Omītes leģendas", kur ikvienam interesentam ir iespēja caur mūsu novada senioru dzīves stāstiem, fotogrāfijām un mākslinieku darbiem iepazīt novada vēstures līkločus.

Skolotāju dienas svinīgā pasākuma ietvaros Mārupes Kultūras namā jau trešo reizi pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem tika pasniegtas balvas izglītībā "Gada pedagogs 2017". Tika sveikti 18 skolotāji astoņās nominācijās, kurus šim godpilnajam titulam izvirzījušas izglītības iestādes un skolēni.

Nepieciešamība uzsākt Mārupes novada teritorijas plānojuma grozījumu izstrādi identificēta jau 2014. gadā, kad tika izveidota darba grupa teritorijas plānojuma grozījumu priekšlikumu izstrādei un sagatavoti sākotnējie priekšlikumi.

Pirmdien Mārupes kapos notika pulcēšanās pie Satiksmes ministrijas šofera Roberta Mūrnieka kapa vietas, lai pieminētu 1991.gada barikādes un godinātu šīs pretošanās cīņas upurus.

20. decembrī Daugavas ielas malā pie Mārupes kultūras nama tika atklāts jaunais interaktīvais tūrisma informācijas stends, kas uzstādīts ar mērķi paplašināt informācijas pieejamību novada iedzīvotājiem un viesiem.

15. decembrī starptautiskās lidostas "Rīga" pasažieru sagaidīšanas zālē E notika Mārupes novada bērnu mākslas darbu izstādes "Krāsu spēles Mārupē" mākslinieku svinīga apbalvošana.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārupieši" (VPDK) augusta beigās atgriezās no Brazīlijas, kur piedalījās XIII Internacionālajā folkloras festivālā. Kopā ar dejotājiem šoreiz festivālā bija arī Mārupes Mūzikas un mākslas skolas skolotāji, kas spēlēja pavadījumu gan koncertos, gan gājienos.

Mārupes novadā, Rožu ielā 35, svinīgi atklāta jaunākā pirmsskolas izglītības iestāde "Mārzemīte". Atklāšanas pasākumā piedalījās ievērojams skaits viesu un jauno ģimeņu ar bērniem, kas ne tikai baudīja mārupiešu sarūpētos priekšnesumus, bet arī varēja iemēģināt interesantos rotaļu laukumus un izstaigāt jaunās telpas.

Mārupes vidusskolas 12.a klases skolēni Ernests Dzelme, Otto Millers un Rets Rupmejs sīvā cīņā pēc savas biznesa idejas prezentācijas konkursā "Bizness24h" izcīnījuši pirmo vietu. Konkursu "Bizness24h" organizē Banku augstskola un šogad tas norisinājās jau astoto reizi. 

Vizītē Mārupes pašvaldībā 13.oktobrī, bija ieradušies kolēģi no Salaspils novada domes, lai iepazītos ar Mārupes pašvaldības izglītības iestādes "Zeltrīti" projektu.

Mārupes pašvaldības Labiekārtošanas dienests informē, ka, sākot ar 7. jūliju, Jaunmārupē Apšu un Alkšņu ielās un Mazcenu alejā tiek izbūvēti jauni gājēju tiltiņi.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības kvalitātes dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta lēmuma Jaunmārupes sākumskola pārdēvēta par Jaunmārupes pamatskolu.

Mārupes sporta kompleksā aizvadītas starptautiskās tekvondo sacensības "Mārupes kauss 2014".

Hokeja komanda "Mārupe" triumfējusi Zemgales Amatieru hokeja līgas (ZAHL) augstākās līgas čempionātā.

24. aprīlī notika pirmā sabiedriskā apspriede par lokālplānojuma izstrādi teritorijai starp Ābolu ielu, Vienības gatvi un dzelzceļu Rīga–Jelgava Mārupes novadā.

Gatavojoties svētkiem, Lieldienu zaķis jau paviesojies Mārupes novadā.

Beļģijā norisinājās starptautiskais tekvondo turnīrs "Belgian Open 2014", kurā ar Mārupes pašvaldības atbalstu Latviju pārstāvēja arī trīs mārupieši – Marija Ivanova, Kārlis Orleāns un Dāvids Bērziņš.

Ar Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ES ERAF) atbalstu Mārupes novada Skultes ciematā martā tiks pabeigta jaunu artēzisko aku izveide, tīrā dzeramā ūdens rezervuāru izbūve un otra pacēluma sūkņu stacijas izveide.

Latvijas Republikas Zemessardzes 3. zemessardzes novada 17. pretgaisa aizsardzības bataljons informē, ka Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgo pasākumu dēļ šā gada 9. novembrī no plkst. 10 līdz 14 Mārupes novada "Ceros" notiks salūta šaušanas treniņš.

Mārupes novads ir viena no pašvaldībām, kas var lepoties ar iedzīvotāju skaita kāpumu, taču tas uzliek par pienākumu domāt, kādas brīvā laika pavadīšanas iespējas saviem iedzīvotājiem piedāvāt.

Lai nodrošinātu Skultes iedzīvotāju vides un dzīves kvalitātes uzlabošanu, AS "Mārupes komunālie pakalpojumi" ir piesaistījusi Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Mārupes novada domes Attīstības komitejas priekšsēdētājs Pēteris Pikše, atbildot uz daudzajām iedzīvotāju sūdzībām par sliktajiem ceļiem, norāda, ka tie tiek remontēti prioritārā secībā, jo līdzekļi esot ierobežoti.

Mārupes novada dome sadarbībā ar biedrību "Mārupes uzņēmēji" izsludina pieteikšanos Mentoringa programmai, kuras ietvaros jaunie uzņēmēji varēs bez maksas saņemt pieredzējušu uzņēmēju padomu uzņēmējdarbības sākšanai vai attīstīšanai.

Sabiedrība aicināta līdz 4. septembrim sūtīt rakstiskus priekšlikumus un atsauksmes par Starptautiskās lidostas "Rīga" trokšņu samazināšanas rīcības plāna projektu.

Mārupē sākusi darboties Vides un komunālo jautājumu komiteja, tās uzmanības centrā – AS "Mārupes komunālie pakalpojumi" darbība.

Vides pārraudzības valsts birojs šovasar ir pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" infrastruktūras attīstības projektiem līdz 2020. gadam, kas plānoti Mārupes novadā.

Augustā sākta plaša Mārupes novada teritorijā esošo ģeodēzisko punktu apsekošana. Visā novadā tādu ir aptuveni 200.

Lai AS "Mārupes komunālie pakalpojumi" varētu realizēt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētu projektu, novada dome būs uzņēmuma galvotāja kredītam, ko tas ņems no Valsts kases.

Mārupes Sporta centra (MSC) jaunajiem futbolistiem vasara ir gan aktīvs treniņu, gan spēļu laiks.

Tiem autovadītājiem, kuri ik dienas dodas no Mārupes uz Rīgu vai otrādi, jārēķinās ar neērtībām. 

Pavasaris ir atnācis ar labām ziņām mārupiešiem, jo Satiksmes ministrija atradusi nepieciešamo finansējumu, lai šogad veiktu autoceļa P132 virskārtas seguma atjaunošanu.

18. maija vakarā "Muzeju naktī" Skultes sākumskolā notiks dažādi pasākumi, kuriem dots nosaukums "Zaļā krāsa – mežs".

No 2. maija Mārupes novada pašvaldībā sākta 2012. gadā dzimušo bērnu reģistrācija pirmsskolas izglītības iestāžu rindā.

Mārupē aizvadīts jau septītais starptautiskais tekvondo turnīrs, kurā šogad piedalījās gandrīz 200 dalībnieku no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas.

27. un 28. aprīlī Mārupes novada dome sadarbībā ar vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Eco Baltia VIDE" organizē lielgabarīta atkritumu – vecu mēbeļu, matraču un līdzīgu atkritumu –, kā arī nolietoto elektropreču savākšanu Mārupes novadā.