15.12.2016 16:00

Lidostā apbalvoti izstādes "Krāsu spēles Mārupē" labāko darbu autori

Autors  www.marupe.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Lidostas valdes loceklis Normunds Feierbergs sveic Keriju Nīkrenci ar iegūto 1.vietu balsojumā Lidostas valdes loceklis Normunds Feierbergs sveic Keriju Nīkrenci ar iegūto 1.vietu balsojumā Mārupes novada pašvaldība

15. decembrī starptautiskās lidostas "Rīga" pasažieru sagaidīšanas zālē E notika Mārupes novada bērnu mākslas darbu izstādes "Krāsu spēles Mārupē" mākslinieku svinīga apbalvošana.

Izstādes darbi lidostā bija apskatāmi trīs nedēļas, kuru laikā lidostas pasažieri un viņu sagaidītāji bija aicināti balsot par visvairāk iepatikušos mākslas darbu.

Svinīgajā pasākumā, klātesot mākslas darbu autoriem, izstādes organizatorēm, māksliniecēm Ievai Carukai un Evijai Pamovskai, starptautiskās lidostas "Rīga" un Mārupes novada pašvaldības pārstāvjiem, tika paziņoti labāko darbu autori, kuri balsojumā ieguvuši visvairāk balsu: 1. vieta – Kerijai Nīkrencei, 2. vieta Amandai Bukovskai, 3. vieta – Hannai Isaksenai.

Savu simpātiju bija izvēlējusies arī Mārupes pašvaldība, un simpātiju balva tika pasniegta arī deviņgadīgajai Jaunmārupes pamatskolas skolniecei Kerijai Nīkrencei. Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe pateicās izstādes dalībniekiem par skaistajiem darbiem, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pasniedzējām, māksliniecēm un projekta autorēm Ievai Carukai un Evijai Pamovskai par uzņēmību un bērnu radošu izglītošanu, kā arī lidostai par mākslas projektu atbalstīšanu.

Bērnu radītie mākslas darbi tapuši šovasar biedrības "Mārupes radošā laboratorija" rīkoto plenēru laikā, kad bērni pedagogu pavadībā devās mākslas ekspedīcijās. Meistarklases dabā dažādās tehnikās notika Mārupes saimniecībās – Tīrainē un Jaunmārupē, kur bērniem bija iespēja mācīties no profesionāliem māksliniekiem, piemēram, kā gleznot dažādus objektus kustībā. Gleznots tika arī Jūrmalas brīvdabas muzejā, Vecrīgā un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Bērni vēroja dabu, arhitektūru un cilvēkus, un izpauda to tālāk savos radošajos darbos.

Foto no pasākuma skatīt šeit.