Līdz ar rudens iestāšanos, kad dienas kļūst īsākas un vakari tumšāki, nereti mazāk uzmanības tiek veltīts fiziskām aktivitātēm. Jūrmalas rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" Veselīga dzīvesveida nodaļas speciālisti fizioterapeite Iveta Kantiņa un ergoterapeite Zane Liepiņa iesaka recepti kustību minimumam veselībai un labsajūtai rudenī.

Jūrmalas pilsētas dome šomēnes pieņēmusi lēmumu sākt pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu izstrādi.

Jūrmalā, Strēlnieku prospekta, Poruka prospekta un Friča Brīvzemnieka ielas rajonā, top mūsdienīgs sabiedriskais komplekss, kurā atradīsies mūzikas skola, centrālā bibliotēka un mākslas skola.

Jūrmalas pilsētas dome 20. janvāra domes sēdē pieņēmusi lēmumu nodot publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai tematiskā plānojuma "Ķemeru attīstības vīzija" projektu.

4. februārī Jūrmalā svinīgi atklāts jaunuzbūvētais bērnudārzs Ķemeros, kas ir ne tikai vizuāli skaistākais, bet arī viens no mūsdienīgākajiem bērnudārziem Latvijā un Baltijas valstīs.

Lai novērstu Jūrmalas pašvaldības nonākšanu ķīlnieka lomā un novērstu pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu, Jūrmalas pilsētas dome pieņēmusi lēmumu vispirms iegādāties Ķemeru kompleksa teritorijā esošo artēzisko urbumu un tikai pēc tam Ķemeru sanatorijas kompleksu.

Pašvaldības uzņēmums SIA "Jūrmalas siltums", kura pamatkapitāls pilnībā pieder Jūrmalas pilsētas domei, nekādā gadījumā netiks privatizēts.

Oktobra nogalē Vaivaru pamatskolā svinīgi tika pacelts Ekoskolu zaļais karogs.

Šomēnes Jūrmalā (Skolas ielā 31b, Kauguros) par prieku mazajiem un lielajiem bērniem, kā arī pieaugušajiem tika atklāta aktīvās atpūtas teritorija bērniem un jauniešiem "Zīmuļu parks", kam nav analoga ne Latvijā, ne citviet pasaulē.

Jūrmalas pilsētas domē tiek piesaistīti jauni, augsta līmeņa speciālisti un uzsākts visu domes struktūrvienību reorganizācijas process, lai ieviestu mūsdienīgu, profesionālu un efektīvu pilsētas pārvaldi.

Nedēļas nogalē Jūrmalā tiks atklāts 43. Pasaules Ārstu tenisa čempionāts. Gaidāmi vairāk nekā 200 ārsti no 22 pasaules valstīm. Latvijas godu aizstāvēs 36 mediķi.

Pašlaik Dzintaru koncertzālē norisinās restaurācija, un pēc tiem zāle pilnvērtīgi būs izmantojama visu gadu. Tā ievērojami bagātināsies pilsētas kultūras dzīve.

Jūrmalas pilsētas domes sēdē 8. augustā par vienu no nākamā gada prioritātēm pašvaldības budžetā noteikta Dzintaru koncertzāles slēgtās zāles rekonstrukcija un restaurācija.

Apkopojot sabiedriskās aptaujas rezultātus par Jūrmalas pilsētas maršrutu tīkla pilsētas nozīmes maršrutu optimizāciju, kas notika šā gada jūnijā, no 15. augusta tiek grozīti autobusu maršrutu apraksti un kustības saraksti.

Latvijas senioru sports jūlijā svinēja savu pusgadsimta jubileju, kam par godu Jēkabpilī norisinājās Latvijas Sporta veterānu savienības pašvaldību 50. jubilejas sporta spēļu finālsacensības.

Šomēnes 17. jūlijā Jūrmalas pilsētas domē notikusi pirmā Ķemeru attīstības vīzijas darba grupas sanāksme, kur izstrādātāji prezentēja plānojuma vīziju, mērķus un uzdevumus.

Jūrmalas pilsētas domes Finanšu komiteja šonedēļ atbalstījusi brīvpusdienu piešķiršanu visiem 1.–12. klašu izglītojamajiem, kas deklarēti pašvaldības administratīvajā teritorijā. Līdz ar to Jūrmala būs vienīgā pašvaldība, kas nodrošinās bezmaksas ēdināšanu visiem izglītojamiem.

Šā mēneša pirmās nedēļas nogalē Dubultu pludmalē norisinājās 2. posms Jūrmalas domes kausa izcīņā pludmales futbolā, kurā piedalījās 17 komandas.

Jūrmalas pilsētas dome šomēnes pieņēmusi lēmumu piešķirt papildu finansējumu skolām mācību līdzekļu iegādei.

Lai uzlabotu Jūrmalas pilsētas autobusu maršrutu tīklu, maksimāli piemērojot to pilsētas iedzīvotāju vajadzībām, pašvaldība līdz 30. jūnijam veic sabiedrisko aptauju.

Zilā karoga starptautiskā žūrija Zilo karogu šovasar piešķīrusi četrām Jūrmalas pludmalēm – Jaunķemeru, Majoru, Bulduru un Dzintaru peldvietām –, bet vēl divām – Kauguros un Mellužos – piešķirts nacionālais peldvietu sertifikāts.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 4. maijā, Jūrmalā, Kauguru kultūras namā Raiņa ielā 110 plkst. 15 notiks svētku koncerts "Es Dzimteni ar lielo burtu rakstu...".

Iestājoties siltākam laikam, arvien vairāk vietējo un ārvalstu tūristu apmeklē Jūrmalu gan brīvdienās, gan darbdienās.

SIA "Jūrmalas siltums" šobrīd intensīvi strādā, lai attīstītu un rekonstruētu pilsētas siltumapgādes sistēmas, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus un investīcijas.

2012. gada nogalē Jūrmalas Centrālā bibliotēka un filiālbibliotēkas Valsts Kultūrkapitālfonda izsludinātajā literatūras nozares mērķprogrammas "Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām" projektu konkursā ieguva 110 grāmatas par kopsummu Ls 730.

Pērn septembrī stājās spēkā Jūrmalas pilsētas domes noteiktie braukšanas maksas atvieglojumi, kas deva iespēju lielākam skaitam iedzīvotāju nekā iepriekš izmantot pilsētas domes saistošajos noteikumos paredzētās braukšanas maksas atlaides.

Gadu mijā Kandavā risinājās ikgadējais starptautiskais bērnu un jauniešu basketbola turnīrs. U–14 meiteņu vecuma grupā starp sešām Latvijas un divām Zviedrijas komandām startēja arī Jūrmalas meiteņu basketbola komanda.

Jūrmalas pilsētas dome šonedēļ apstiprinājusi sabalansētu 2013. gada budžetu.

Par jauku tradīciju kļuvuši Horna dārza vasaras suvenīru tirdziņi Majoros, ko organizē Jūrmalas Kultūras centrs.