04.01.2013 11:01

Jūrmalnieces izcīna bronzu

Gadu mijā Kandavā risinājās ikgadējais starptautiskais bērnu un jauniešu basketbola turnīrs. U–14 meiteņu vecuma grupā starp sešām Latvijas un divām Zviedrijas komandām startēja arī Jūrmalas meiteņu basketbola komanda.

Jau pirmajā sacensību dienā jūrmalnieces tikās ar pagājušā gada turnīra uzvaretājām no Jelgavas. Spēles sākums veiksmīgāks padevās Jūrmalas meitenēm, tomēr trešajā trešdaļā jelgavnieces ieguva desmit punktu pārsvaru. Pēdējā ceturdaļā, ar izmisīgiem centieniem atspēlēties, minūti līdz pamatlaika beigām jūrmalnieces panāca –1, tomēr pēdējās sekundēs aukstasinīgāk nospēlēja Jelgava, uzvarot spēli ar rezultātu 27:33. Dienas otrajā spēlē ar rezultātu 47:28 tika uzveiktas majinieces – Kandavas meitenes.

Sacensību otrajā dienā Jūrmalas meitenes svinēja divas uzvaras ar rezultātu 54:16 pārspējot "Kolibri" komandu no Rīgas un 53:37 – meitenes no Saldus. Trešajā sacensību dienā, ļoti veiksmīgi aizvadot pirmo spēles puslaiku, jūrmalnieces ar rezultātu 33:8 apspēlēja TTP meitenes. Dienas otrajā spēlē Jūrmalai pretī stājās Zviedrijas otrā spēcīgākā komanda Stokholmas SBBK. Ar pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā un kopējām komandas pūlēm uzbrukumā jau no pirmās minūtes spēles gaitu kontolēja Jūrmalas meitenes, kā rezultātā tika svinēta uzvara ar rezultātu 54:45.

Turnīra ceturtajā dienā Jūrmalas meitenes aizvadīja pēdējo spēli 2012. gadā, kuras likme bija augsta – finālspēle pret Zviedrijas čempionēm "Polisen Basket". Spēles sākumu veiksmīgāk uzsāka Jūrmala, izvirzoties vadībā, tomēr pirmās ceturdaļas izskaņā viešņas no Zviedrijas guva desmit bezatbildes punktus, izvirzoties vadībā ar 20:8. Otrajā ceturdaļā jūrmalnieces rezultāta starpību sadeldēja līdz –5 punktiem, bet trešajā ceturdaļā zviedrietes atkal ieguva komfortablo 12 punktu pārsvaru. Spēles pēdējā ceturdaļā Jūrmalas meitenēm atkāpšanās ceļa vairs nebija un ar kopējām komandas pūlēm divas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāta starpība atkal tika sadeldēta līdz –5. Šis izrāviens jūrmalniecēm prasīja pārāk daudz enerģijas, kā rezultātā spēles izšķirošajām divām minūtēm spēka vairs nepietika un nācās atzīt Zviedrijas komandas pārākumu ar rezutātu 49:38.

Turnīrā "Kandavas kauss 2012" Jūrmalas meitenes izcīnīja 3. vietu, sev priekšā palaižot Jelgavu un "Polisen Basket" (Zviedrija). Par Jūrmalas komandas vērtīgāko spēlētāju turnīrā tika atdzīta Amanda Švedenberga.

Jūrmalas komandā spēlēja: Aleksa Purmale (nr. 4), Demija Druzika (nr. 8), Annija Skreija (nr. 22), Lora Briķe (nr. 11), Laima Lapiņa (nr.6), Dženeta Aišpure (nr. 19), Nikola Ozola (nr. 9), Ieva Kokaine (nr. 7), Amanda Švedenberga (nr. 5), Ieva Tīmane (nr. 16) un Ilva Pļaviņa (nr. 15).