Nedēļas nogalē pie Siguldas Sporta centra izpostīti apstādījumi. Lai arī darbinieki operatīvi reaģējuši un izpostītie apstādījumi ir atjaunoti, Siguldas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus un viesus būt atbildīgiem un nepostīt pilsētvidē esošos augus un apzaļumoto teritoriju.

Siguldas novada pašvaldība maijā saņēmusi Veselības inspekcijas pozitīvu atzinumu, ka Gaujas upes peldvietas (Peldu ielā 11, Siguldā) ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajā peldvietā ir atļauts peldēties.

Šogad būs iespēja vērot tiešraidi no melnā stārķa ligzdas Siguldas novadā, kurā aizsargājamais putns nesen apmeties. Ligzda atrodas uz priedes sānzara 1,8 metrus no stumbra, bet mazliet neparasti ir tas, ka tā atrodas jau apkārtējo koku vainagu vidusdaļā – apmēram 18 metru augstumā, nevis paslēpta zem vainagiem.

Pusotra gada laikā, kopš ieviestas jaunās ID viedkartes, tās saņēmuši jau 70% iedzīvotāju, tādējādi apliecinot piederību Siguldas novadam un iegūstot iespēju izmantot vairāk nekā 200 izdevīgu piedāvājumu no uzņēmējiem.

Ar piesaistīto Eiropas Savienības finansējumu par gandrīz četriem miljoniem eiro tiks rekonstruēta Siguldas Jaunā pils, atjaunojot unikālo nacionālā romantisma pērli, kas pirmās Latvijas Republikas neatkarības laikā tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā.

Sākoties Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, medaļotākais novads pasaulē, Sigulda, un siguldieši sagatavojuši īpašu sveicienu Latvijas olimpiskās komandas dalībniekiem, kuri šajās dienās uzsāks startus četrgades nozīmīgākajās sporta sacensībās Dienvidkorejā.

27. janvārī Livonijas ordeņa Siguldas pilī otro gadu pēc kārtas norisināsies pasākums gardēžiem "Ziemas garšu svinēšana". Pasākuma laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji būs aicināti ļauties gastronomiskam piedzīvojumam un izbaudīt labāko Rīgas–Gaujas reģiona restorānu šefpavāru ēdienus, kas gatavoti brīvā dabā uz dzīvās uguns.

Maija parkā, Siguldā, iespējams, melnās dzilnas, meklējot barību, radījušas bojājumus aptuveni desmit kokiem. Lai nepieļautu turpmāku koku bojāšanu, speciālisti stumbrus cenšas pasargāt, ierobežojot iespēju putniem knābāt koka mizu.

Ģimenes, draugu, bijušo darba kolēģu un atbalstītāju lokā savu atmiņu grāmatu "Izvēle. Gauja" atvēra ilggadējais Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības inspektors Māris Ansis Mitrevics. Tajā apkopoti, kā autors pats raksturo, atmiņu uzplaiksnījumi no agras bērnības līdz mūsdienām, kā vadmotīvu izvēloties paša attiecības ar Gauju.

Aizvadīts tradicionālais Siguldas novada atklātais turnīrs volejbolā, ko organizēja Siguldas novada Sporta pārvalde sadarbība ar sporta klubu "Nuki". Siguldas Sporta centrā pulcējās rekordliels dalībnieku skaits – 83 volejbola entuziasti, tai skaitā 27 meitenes.

Gājēju ietves, kas ved no Panorāmas rata uz gaisa trošu vagoniņu Siguldā, bruģa segumā konstatēts iegruvums, kā rezultātā gājēju ietvē izveidojusies bedre. Pašvaldības speciālisti pēc situācijas apsekošanas bedri norobežojuši un konstatējuši, ka iegruvums radies netālu notiekošo Jāņa Poruka ielas pārbūves darbu rezultātā.

Atzīmējot Latvijā pirmā izveidotā nacionālā parka – Gaujas Nacionālā parka – 44. gadadienu, Dabas aizsardzības pārvalde tā apmeklētājiem dāvājusi jaunu pieturas punktu ainavas baudīšanai – jaunizveidoto "sēnīti" Siguldas kājāmgājēju serpentīna augšdaļā, ko atklāja 14. septembrī.

Līdz 2018. gada rudenim Siguldas novada pašvaldība plāno izveidot zaļo atkritumu kompostēšanas laukumu, kurā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot zaļos un dārza atkritumus – lapas, zarus, nopļauto zāli un bojātos augļus – tādējādi mazinot zaļo atkritumu dedzināšanu, kas pavasarī un rudenī nereti piedūmo pilsētu un piesārņo vidi ar kaitīgām gāzēm.

31. jūlijā "Sunset Festival" ietvaros Siguldas pilsdrupu estrādi pieskandinās eleganti dvēseliskā vokāla īpašniece Džesija Veira. Mūziķe 2012. gadā izlaida debijas albumu, sasniedzot nozīmīgu topu virsotnes. Debijas albuma zināmākais singls "Wildest Moments" īpaši iecienīts arī latviešu auditorijā.

Kopš februāra Siguldas pils kompleksā norisinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi, kuru laikā tiek pārbūvēta muižas koka māja, pils kompleksa dzīvojamā māja un saimniecības ēka, kurās kapitālais remonts nav veikts vairākus gadu desmitus. Tuvāko gadu laikā, piesaistot līdzekļus no Emisijas kvotu izsoļu finanšu instrumenta un ERAF, pārbūve skars arī Siguldas Jauno pili.

Rūpējoties par dabas resursu taupīšanu un vides kvalitāti, Siguldas dzelzceļa stacijā uzstādīts atkritumu šķirošanas konteiners ar nodalījumiem plastmasas pudelēm, stiklam un papīram. Drīzumā šādu konteineru plānots uzstādīt arī Siguldas Sporta centrā un citviet pilsētā.

Siguldas pilsētas 810. gadskārtas svinību laikā Siguldas novada Kultūras pārvalde sāk akciju "Atbalsti Siguldas spieķa darināšanu", lai Siguldas spieķu darināšanas tradīciju ietvertu Latvijas Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā (LNKMS).

Iestājoties siltam un sausam laikam, Siguldas novada pašvaldības policisti uzsākuši velopatruļas – izmantojot mobilu un videi draudzīgu pārvietošanās veidu, policijas inspektori varēs aptvert lielāku teritoriju, piemēram, parkus, operatīvi reaģēt uz tuvākajiem izsaukumiem jo īpaši vietās, kur nav iespējams piekļūt ar transportlīdzekli, un rūpēties par sabiedrisko kārtību.

No 24.aprīļa atsākusies tilta pār Gauju pārbūve Gaujas senielejā, Gaujas ielā. Tilta rekonstrukcijas darbi sākās jau pagājušā gada vasarā – tika uzsākta tilta konstrukcija un brauktuves atjaunošana, gājēju ietves paplašināšana, kā arī margu nomaiņa vienā tilta pusē.

Ministru prezidents Māris Kučinskis 30. martā Latvijas izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza Ministru kabineta diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

24. martā koncertzālē "Baltais flīģelis" notika svinīgā "Siguldas novada Sporta laureāts 2016" balvu pasniegšanas ceremonija, kurā apbalvojumus augsto sasniegumu sporta, bērnu un jauniešu sporta, kā arī tautas sporta kategorijās saņēma labākie Siguldas novada sportisti, sporta skolotāji, treneri un citi sporta jomas darbinieki un organizācijas.

Piektdien Siguldas pagasta kultūras namā notika pirmā "Siguldas novada Gada balva kultūrā" ceremonija, kurā vienpadsmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada kultūras dzīvē tika cildināti kultūras jomas pārstāvji.

9. februārī uzsākta un līdz 9. martam norisinās Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas būvniecības ieceres publiskā apspriešana. Siguldas novada būvvaldē Zinātnes ielā 7 iespējams iepazīties ar būvniecības ieceres dokumentāciju, tai skaitā vizuālo risinājumu un skaidrojošo aprakstu par iecerēto būvniecību.

Šajā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. februārim tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2017" Siguldas novada tūrisma stendā tiks prezentēti sezonas jaunumi – atrakcija "Zērglis" un Baltijā pirmais futbolgolfa parks.

Siguldas novada pašvaldība 2017. gada budžetā ieplānojusi līdzekļus 31 528 eiro apmērā līdzfinansējuma nodrošināšanai individuālo un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un/vai kanalizācijas sistēmai.

22. janvārī 104. dzimšanas dienu svin siguldiete Anna Elberte. Siguldas vecāko iedzīvotāju dzimšanas dienā, vēlot neizsīkstošu enerģiju un veselību, sveica arī Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas novada festivālu mērķprogrammas līdzfinansēšanas konkursā, kas noslēdzās novembra beigās, tika saņemti astoņi pieteikumi. Festivālu mērķprogrammas komisija par 2017. gadā atbalstāmiem atzina vairākus pieteikumus, paredzot līdzfinansējumu līdz 50% no attiecīgā festivāla kopējām izmaksām.

Piektdien uzņēmuma "Skywalk Latvia"ražotnē norisinājās Siguldas novada pašvaldības organizētā konkursa "Siguldas novada Uzņēmēju Gada balva" apbalvošanas ceremonija, kurā tika godināti tie Siguldas novada uzņēmēji, kas aktīvi darbojas savā nozarē un sekmē novada uzņēmējdarbības vides attīstību.

Ceturtdien Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta Dienas centrā saņemti vairāk nekā 50 adventes vainagi, kurus Siguldas 1. pamatskolas 2. klašu skolēni kopā ar skolotājām sarūpējuši Siguldas novada senioriem.

Piektdien, 23. septembrī, turpinot pagājušajā gadā atjaunoto tradīciju, Siguldā notiks Dzejas dienu pasākumi. Plkst. 15.00 Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis" notiks Rutas Štelmaheres gleznu izstādes "Dzejo – glezno!" atklāšana ar Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" pedagogu un izstādes autores performanci "Dzejo – dejo, skaņo, glezno".

Septembrī Siguldas novada pašvaldība vairākos klientu apkalpošanas centros un publiski pieejamās labierīcībās uzstādījusi bērnu pārtīšanas galdiņus, mazuļu podiņus un kāpslīšus, lai bērni ērtāk varētu piekļūt, piemēram, izlietnei.

Saskaņā ar Siguldas novada izglītības iestāžu attīstības stratēģiju šovasar uzsākta Laurenču sākumskolas paplašināšana – notiek blakus esošās dienesta viesnīcas pārbūve, lai jau šoruden jaunās, mūsdienīgās klašu telpās mācības varētu uzsākt 4.–6. klašu skolēni.

6. jūnijā sociālais uzņēmums "Pogotava" atklāja savas labiekārtotās telpas Raiņa ielā 1, kuru dizainu un interjeru veidojis Karlo del Mazo – Latvijas Mākslas akadēmijas apmaiņas students no Peru. "Pogotava" ir biedrības "Cerību spārni" sociālais uzņēmums, kurā var iegādāties biedrības darbnīcās tapušos rokdarbus.

Sestdien, 2. aprīlī, trīs vietās Siguldā tiks atklāta plaša Vidzemes novadu mākslinieku mākslas dienu izstāde: plkst. 13.00 izstāde tiks atklāta Siguldas mākslu skolā "Baltais Flīģelis", plkst. 14.00 Siguldas novada Kultūras centrā, bet plkst. 16.00 Kultūras un mākslas telpā "Siguldas Tornis".

Lai mērķtiecīgi attīstītu Siguldas pagasta un Peltes ciema infrastruktūru, izstrādāta satiksmes organizācijas shēma un infrastruktūras attīstības plāns, ko plānots ieviest līdz 2018. gadam, šim mērķim atvēlot vairākus miljonus eiro. Jau šogad tiks uzsākti projektēšanas darbi Helmaņa ielas pārbūvei.

Naktī uz 5. martu teritorijā, kur norisinās Siguldas sporta kompleksa būvniecība, ir noticis negadījums, kā rezultātā apmēram 20 m2 platībā bojāta neliela Siguldas pilsētas vidusskolas fasādes daļa un ieplaisājuši divi logi skolas kāpņutelpā. Citu bojājumu skolas ēkai nav.

Naktī uz 12. novembri sācies lašu un taimiņu nārsts. Dienas laikā no Gaujas tilta var redzēt vismaz četras berzes un 12 – 15 nārstojošās zivis – gan taimiņus, gan lašus. Šis ir unikāls gads – Gaujas ūdens līmenis ilgstoši ir bijis viszemākais kopš ūdens līmeņa novērošanas sākuma 1939. gadā. Iespējams, šis ir arī galvenais iemesls, kādēļ nārsts sācies tik vēlu.

Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajā konkursā "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016" ir saņemti 10 pieteikumi no pašvaldībām, kuras vēlas nākamajā gadā kļūt par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu. Pieteikumu nominācijai iesniegusi arī Siguldas novada pašvaldība.

Trešdien no ierastās atrašanās vietas Raiņa ielā 5A demontēts un aizvests 1941.–1949. gadā represēto siguldiešu piemiņai veltītais piemineklis "Lielā Stēla". Tas tiks rekonstruēts un notīrīts, lai līdz Lāčplēša dienai atrastos ierastajā vietā.

Siguldas novada pašvaldības Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldes speciālisti informē, ka Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā konstatētas mūrēto dekoratīvo sienu nogruvumi un deformācijas, kas, visticamāk, ir būvniecības nepilnības.