09.04.2018 15:52

Iespēja tiešraidē vērot melnā stārķa ligzdu Siguldas novadā

Autors  www.sigulda.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Iespēja tiešraidē vērot melnā stārķa ligzdu Siguldas novadā ekrānšāviņš no youtube.com

Šogad būs iespēja vērot tiešraidi no melnā stārķa ligzdas Siguldas novadā, kurā aizsargājamais putns nesen apmeties. Ligzda atrodas uz priedes sānzara 1,8 metrus no stumbra, bet mazliet neparasti ir tas, ka tā atrodas jau apkārtējo koku vainagu vidusdaļā – apmēram 18 metru augstumā, nevis paslēpta zem vainagiem.

2017.gadā pie ligzdas tika novietota treilkamera. Ligzdā izšķīlās četri mazuļi, no kuriem izauga trīs. Neparasts šogad ir kameras sensora novietojums, jo tas atrodas nevis pie koka stumbra, bet uz zara aiz ligzdas. Tas ir darīts tādēļ, lai saule visu dienu nespīdētu kamerā, jo ligzdas zars ir vērsts gandrīz precīzi uz dienvidiem.

Arī mežs ir pavisam citāds – īsts boreālais mežs ar vecām priedēm (varētu būt starp 150 un 200 gadiem) un eglēm. Tāpēc pastāv iespēja, ka kamerā ar balsi vai klātienē varētu atzīmēties vairākas pūču sugas (piemēram, urālpūce), riekstrozis un, iespējams, arī krustknābji.

Tiešraides no aizsargājamo putnu ligzdām nodrošina Latvijas Dabas fonds, pateicoties brīvprātīgo darbam un sabiedrības ziedojumiem.

Tiešraidi no melnā stārķa ligzdas aicinām skatīties šeit.