Mūsdienās uzņēmumu un pakalpojumu sniedzēju klienti sagaida, ka pat vismazākajam vietējam uzņēmumam būs sava mājaslapa, kurā ērti iepazīties ar piedāvājumu, uzzināt kontaktinformāciju un citus nosacījumus.

Kredītu veidi ir ļoti dažādi, jo atšķirīgas ir mūsu vajadzības un situācijas, kad aizņēmums nepieciešams. Privpātpersonas, kas aizņemas naudu Latvijā var izvēlēties no virknes dažādu iespēju. Pieņemot lēmumu, ir būtiski saprast, kurš no variantiem ir piemērotāks un izvēlēties tieši to, kurš ir finansiāli izdevīgāks konkrētajā gadījumā.

Ja mēs pievēršam detalizētu uzmanību mūsdienu biznesa finanšu realitātei, tad ir labi zināms fakts, ka liela daļa jauno uzņēmumu jeb "startapu" tā arī nesagaida savu slavas stundu un ir nolemti neveiksmei. Tam, protams, ir vairāki iemesli, taču visbiežāk sastopamais ir tieši izpratnes trūkums par to, kā darbojas uzņēmējdarbības finanses.

Ja runājam par finansiālo stabilitāte mūsu ikdienas dzīvē, tad jāsaka, ka bieži vien tā prasa lielu devu disciplīnas. Šāda disciplīna reizēm var nozīmēt arī to, ka mums reizi pa reizei ir jāaplūko ikdienas izdevumu paradumi – gan lielie, gan arī mazie – un jāsamazina daži it kā nebūtiskie rādītāji, lai būtu droši, ka visā visumā mēs varam sasniegt nospraustos, pašus galvenos finanšu mērķus.

SIA "Eco Baltia vide" un AS „Latvijas Zaļais punkts" sadarbībā ar pasākuma atbalstītājiem – veikaliem "Rimi" un sulu ražotāju „Cido" – aicina uz fotoorientēšanās sacensībām "Stikla skrējiens", kas notiks 28. maijā Ādažos un Salaspilī, kā arī 29. maijā Mārupes novada Jaunmārupē.

Par šādu iespēju ir parūpējies "Tele2", kas, sākot ar šī gada jūniju, kad spēkā stāsies ES viesabonēšanas regula, saviem klientiem mobilos pakalpojumus Eiropā* piedāvās par tieši tādiem pašiem tarifiem kā mājās.

Savu finansiālo nākotni neviens skaidri nevar paredzēt. Pat tad, ja pašlaik jums ir augsti, stabili ienākumi, tas viss var mainīties vienā brīdī, un jūs varat piedzīvot īstu finansiālo katastrofu.

Lēmums par aizņemšanos nekad nav viegls, līdz ar to vēl jo lielāks ir cilvēku apmulsums, kad viņi uzzina, ka aizdevumu nemaz nevar saņemt. Ja runa ir par ilgtermiņa kredītiem vai lielām summām, tad pārsteigums ir mazāks. Vienlaikus Latvijā nereti tiek atteikta arī mikro kredītu piešķiršana. Aplūkosim populārākos iemeslus, kādēļ aizdevums netiek piešķirts.

Kad Tavu stabilo ikdienas dzīvi pārtrauc neparedzēti izdevumi, Tu, visticamāk, meklēsi veidus, kā iegūt papildus naudas līdzekļus. Visbiežākie izdevumi, kas cilvēkus pārsteidz nesagatavotus, ir, piemēram, ārstniecības pakalpojumu nepieciešamība, automašīnas remonts, negaidīti lieli rēķini par apkuri.

Mēs visi esam pieraduši maksāt minimālos kredītmaksājumus katru mēnesi, un, lai gan, parakstot līgumu ar aizdevēju, tikām informēti, ka kredītu ir iespējams atmaksāt arī ātrāk, šo iespēju izmanto vien retais.

Augstskolas absolvēšana un pieaugušo dzīves uzsākšana nenoliedzami ir īpašs periods ikviena cilvēka dzīvē. Uzsākot pieaugušo dzīvi, ko varētu dēvēt arī par īsto dzīvi, rēķinu apmaksa, šķiet, kļūst par nepatīkamāko aspektu. Lai rēķini nekļūtu arī par jūsu dzīves "suņa naglu", ir svarīgi iemācīties kontrolēt savu finanšu plūsmu jau no paša sākuma.

Katru mēnesi daudzi desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju sedz kredītmaksājumus. Liela daļa no viņiem neapšaubāmi ir aizdomājusies par to, kā samazināt maksājumu apmēru. Viens veids būtu pagarināt aizdevuma termiņu, taču tas nozīmētu, ka ilgtermiņā palielināsies kopējā summa, kas jāmaksā kreditoram. Teorētiski tas ir risinājums situācijās, kad samazinās ienākumi, bet ieguvums ir mānīgs.

Interneta aizdevumi ir dažādi. Šobrīd portālā Credits ātrie kredīti ir apkopoti pēc būtiskākajām īpašībām. Katram, kas pārskatāmā nākotnē plāno aizņemties kredītu, salīdzinājums var palīdzēt tikt pie izdevīgākā piedāvājuma. Jāatceras gan, ka pirms aizņemšanās ir rūpīgi jāizvērtē iespējas atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā. Ja aizņematies, dariet to atbildīgi.

Kredīts bez izziņas

Nav noslēpums, ka ātrais kredīts Latvijā kļuva lielā mērā pateicoties tam, ka bija pieejams ātrāk un vienkāršāk kā bankās. Šobrīd joprojām ir pieejams kredīts bez izziņas par ienākumiem. Tas nozīmē, ka klientam nav jāprasa izziņa no darba devēja vai nodokļu administrācijas. Ienākumu pārbaude notiek interneta vidē, izmantojot elektroniskās datu bāzes. Vajadzības gadījumā kreditors var lūgt klientu nosūtīt pa epastu bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem, lai pārliecinātos par naudas plūsmu. Drošībai finanšu darījumos ir izšķiroša nozīme.

Nenoliedzami daži cilvēki reizēm varētu vēlēties ņemt kredītu Latvijā bez darba vietas vai bez reālas iespējas to atmaksāt. Pasaules prakse gan liecina, ka šāds scenērijs pašiem aizņēmējiem vēlāk rada ļoti lielas nepatikšanas. Naudas atgūšanā tiek iesaistīti parādu piedzinēji un tiesu izpildītāji. Rezultātā zaudētājs ir tikai un vienīgi aizņēmējs, kuram pašam ir jāsedz papildus izmaksas, kas radušās naudas atgūšanas procesā, turklāt tiek sabojāta arī kredītvēsture. Lai tas nenotiktu katram uzņēmuma ir izstrādātas savas iekšējās procedūras, kas ļauj izvērtēt klienta maksātspēju un potenciālos riskus. Galvenā uzmanība tiek pievērsta diviem faktoriem – klienta ienākumiem un kredītvēsturei. Nereti tieši slikta kredītvēsture ir galvenais iemesls, kādēļ aizdevums netiek piešķirts. Katram var gadīties pieļaut kļūdas, taču kredītvēstures izvērtējums palīdz kreditoriem novērtēt, vai klients ir pilnīgi uzticams vai pastāv iespēja, ka varētu būt problēmas ar maksājumu disciplīnu.

Latvija, protams, nav vienīgā valsts, kur tiek izsniegti šādi īstermiņa aizdevumi. Patlaban tie ir pieejami visās Eiropas valstīs, t.sk. Igaunijā (sms laen) un Lietuvā. Darījuma nosacījumi un procentu likmes visās Baltijas valstīs ir aptuveni vienādi.

Cik daudz es varu aizņemties ?

Latvijā ātrais kredīts formāli ir pieejams līdz pat 3000 eiro. Praksē bezskaidras naudas aizdevumu apmērs tomēr tiek ierobežots. Vairumā gadījumu pirmajā reizē kreditori ir gatavi aizdot ne vairāk par 300 eiro. Pierādot savu lojalitāti, otrajā reizē var aizņemties jau vairāk. Jebkurā gadījumā katram klientam sākotnēji tiek noteikts savs kredītlimits. Ja ienākumi ir zemi, nevajadzētu cerēt, ka būs pieejams liels aizdevums. Jāņem arī vērā, ka šis pakalpojums jau savā būtībā ir paredzēts tikai kā īstermiņa risinājums. Ja vajadzīgs ilgtermiņa kredīts, ir vērts izvērtēt banku piedāvājumus. Mazie kredīti Latvijā ir paredzēti retām, ārkārtas reizēm. Tie nav domāti ikdienas lietošanai un, ja kāds tos tā izmanto, tad ir nopietni jāsāk domāt. Izdevumu samazināšana ir labs sākums, taču ilgtermiņā krietni labākus rezultātus dos ienākumu palielināšana vai abu šo iespēju apvienojums.

Lai saņemtu kredītu ir jāveic sekojošas darbības:

salīdziniet piedāvājumus;
aizpildi pieteikuma anketu un apstiprini profilu;
gaidi atbildi no aizdevēja.

Pretendēt uz aizdevumu var visi, taču praksē gan ātrais, gan patēriņa kredīts Latvijā tiek piešķirts tikai tiem cilvēkiem, kas atbilst aizdevēju prasībām. Regulāri ienākumi, saprātīga aizdevuma summa un termiņš, nesabojāta kredītvēsture. Ja atbilsti šiem nosacījumiem un esi vismaz 18 gadus vecs, paņemt kredīt Latvijā, visticamāk, būs iespējams. Visiem pārējiem, jārēķinās, ka problemātiskiem klientiem aizdevumi tiek izsniegti nelabprāt. Situācijas gan, protams, ir dažādas un katrs pieteikums tiek vērtēts individuāli.

Plašāku informāciju par ātro kredītu piedāvājumiem Jūs varat uzzināt Credits. Izvērtējiet iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Kredīta refinansēšana (рефинансирование кредита)

Galvenais iemesls, kādēļ tiek izvēlēta kredīta refinansēšana ir vēlme iegūt zemākus ikmēneša maksājumus – ietaupīt. Situācijās, kad uzlabojas ekonomiskā situācija nereti tiek piedāvāti izdevīgāki aizdevumi. Arī personīgās situācijas uzlabošanās var būt par pamatu, lai lūgtu pārskatīt pašreizējos nosacījumus. Vienlaikus gan jāņem vērā, ka darījuma noslēgšana ir saistība ar papildus izmaksām, tādēļ pirms tam ir rūpīgi jāizvērtē – kādi ir pašreizējie izdevumi, komisijas maksas apmērs. Papildus tam jāizlasa arī pašreizējais līgums, lai noskaidrotu kādi ir nosacījumi izdevuma pirmstermiņa atmaksai.

Lai refinansētu finansiālās saistības Jums ir jāveic šādas darbības:

aizpildiet pieteikuma anketu (jānorāda informācija par saistībām, ienākumiem, kredītvēsturi, apgādājamajiem, darba vietu u.c. informācija);

pēc pieteikuma saņemšanas ar Jums vajadzības gadījumā sazināsies kredītspeciālists;
refinansēšanas piedāvājumu saņemsiet e-pastā vai uzņēmuma birojā.Tālākā procedūra paredz divus scenārijus – a) trīspusēja vienošanās starp kredītņēmēju, veco un jauno aizdevēju, b) divpusēja vienošanās starp kredītņēmēju un jauno aizdevēju, kas apņemas pēc līguma noslēgšanas segt klienta vecās saistības. Pēdējais variants parasti tiek attiecināts uz ātro kredītu apvienošanu. Hipotekāro kredītu un auto līzinga pārkreditācijas procedūra ir sarežģītāka, jo arī darījuma summas ir būtiski lielākas.

Jau ievadā noskaidrojām, ka Pāriešana ar savām finansiālajām saistībām pie cita kreditora nav bez maksas. Līdzšinējie aizdevumi netiek dzēsti un tāpat kā iepriekš Jums būs jāturpina maksāt. Svarīgākais, tomēr ir tas, ka refinansēšana bez ķīlas vai lielākiem aizdevumiem – pret ķīlu var palīdzēt ietaupīt naudu. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu visas izmaksas, kas saistītas ar finanšu resursu piesaiti, t.sk. komisijas maksa par līguma noformēšanu (ja tiek piemērota) un procentu maksājumi. Papildus tam līgumā vai tā pielikumā jāietver visas citas izmaksu pozīcijas (soda nauda, līguma grozījumi, kredītbrīvdienas), kas klientam var rasties līguma darbības termiņā. Precīzas refinansēšanas izmaksas iepriekš nav paredzamas, jo to apmērs atkarīgs no klienta riska novērtējuma, darījuma summas, termiņa un citiem faktoriem. Jārēķinās, ka maksa par darījuma izskatīšanu un noformēšanu var pārsniegt vairākus simtus eiro. Detalizētāku informāciju par darījuma izmaksām Jūs varat iegūt, aizpildot anketu vai sazinoties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem. Aizņemieties atbildīgi.

Papildus informācija

Situācijās, kad neesiet pārliecināti, vai pārkreditācija ir Jums piemērotākais risinājums, ir vērts izvērtēt, ko piedāvā patēriņa kredīts vai kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ja darījuma summa ir salīdzinoši neliela, kredītu refinansēšanas noformēšanas izmaksas var būt augstākas nekā finansiālais ieguvums no ikmēneša maksājuma samazināšanās. Izvērtējiet savas pašreizējās finansiālās saistības un iespējamo ieguvumu no darījuma pārfinansēšanas. Aizņemieties atbildīgi.

Varbūt apmeklēt vairākus festivālus? Bet tas ir diezgan dārgi. Tomēr ļoti gribas... Tamlīdzīgas domu svārstības festivālu laikā Latvijā iešaujas galvā ne vienam vien atpūsties gribētājam.

Saulkrastu svētku ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem jau otro gadu pēc kārtas būs iespēja pierādīt savu un pilsētas spēku svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu. 2. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Ainažu ielā notiks sacensību "Latvijas spēcīgākā pilsēta" Saulkrastu posms.

Latvijas iedzīvotāju izglītotība par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar finanšu pakalpojumiem varētu būt augstākā līmenī. Lai arī vidusskolās tiek mācīti ekonomikas pamati, tomēr netiek pateiks pats galvenais – aizdevumiem ir ietekme ne tikai uz ģimenes finansiālo veselību, bet arī indivīda garīgo veselību.

Skolās šobrīd noslēdzas karstais eksāmenu laiks, un daudziem devīto klašu beidzējiem jāizšķiras, kur tieši mācīties tālāk. Latvijas uzņēmēji un izglītības nozares profesionāļi arvien biežāk uzsver – lielākas iespējas paveras jauniešiem, kas papildus teorētiskajām zināšanām ir ieguvuši arī profesionālās iemaņas.

Vai jūs jūtaties lepni, kad jums vai jūsu ģimenei izdodas uz kaut ko ietaupīt naudu? Droši vien jūtaties, tomēr ir viena problēma: dažkārt mēs esam tik ļoti apmāti ar izdevīgu piedāvājumu meklēšanu, cenu nokaulēšanu un naudas ietaupīšanu, ka dažreiz tas mums maksā vēl vairāk naudas nekā tad, ja mēs to vienkārši nedarītu. Skan paradoksāli, bet tā nu tas ir.

Latvijā mums ir daudz un dažādi svētki, taču tie visi paliek tikai par pasēdēšanu vai dzeršanu, ja netiek ieturēti atbilstoši tradīcijām. Pavisam drīz būs klāt vasaras un gada jautrāki svētki – Līgo, kuros skanēs jāņu dziesmas, tiks dzerts alus un ēsts siers.

Sabiedriskā organizācija Eiropas Biznesa centrs, no šā gada 1. maija sāk pieņemt Jūsu pieteikumus mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas izvērtēšanas un celšanas atbalsta programmā. Šīs programmas būtība: izstrādāt uzņēmuma pārdošanas apjomus palielinošas darbības mārketinga un sabiedrisko attiecību kompleksā.

Mums, kā pieaugušajiem, nevajadzētu sevi mānīt, lai kaut ko izdarītu tā, kā nākas, tomēr daudziem no mums sevis mānīšana vēl aizvien ir vienīgais risinājums.

Pašlaik izdevumi degvielai ir vieni no lielākajiem izdevumiem, ar kuriem nākas saskarties jebkuram motorizēta transportlīdzekļa vadītājam, tādēļ ir vērts darīt visu iespējamo, lai brauktu tik ekonomiski, cik vien tas ir iespējams. Turpinājumā iepazīstieties ar sešiem izplatītākajiem iemesliem, kas palielina jūsu transportlīdzekļa degvielas patēriņu.

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem tikai daļa Rīgas reģiona iedzīvotāju veido uzkrājumus. Brīžos, kad rodas vajadzība pēc nelielas papildus summas – aizdevuma līdz algai, var izlīdzēt aizdevumi internetā jeb sms kredits.

Sena latviešu gudrība māca, ka parāds nav brālis. Vēl pirms 100 gadiem cilvēki, kas nespēja nomaksāt savus parādus varēja tikt pārdoti ūtrupē ar visu savu mantu. Mūsdienās situācija ir nedaudz uzlabojusies un cilvēki vairs netiek tirgoti, taču iespēja zaudēt nekustamo īpašumu un kustamo mantu dēļ savlaicīgi nenokārtotām parādsaistībām ir ļoti reāla.

- viesnīcu administratoriem (ar svešvalodas zināšanām)
- galvenajam pavāram un pavāriem
- viesmīļiem

Ierašanās Minhauzena Undā, Ainažu ielā 74, Saulkrastos

8.03. no plkst. 15.00 līdz 17.00, līdzi ņemot CV

Viens no lielākajiem šķēršļiem, ar ko cilvēkiem nākas saskarties, mēģinot nokārtot savas kredītsaistības, ir pārliecība, ka nav nepieciešamības dzīvot taupīgi visa mūža garumā.