Man bieži karavīri jautā: "Vai kāds speciāli negrauj NBS kaujas spējas, nepiešķirot pielaides valsts noslēpumam zinošiem un izglītotiem karavīriem?"

Ir zināms jēdziens masu iznīcināšanas ieroči (MII): ķīmiskie, bioloģiskie, kodolieroči. Londonā starptautiskajā konferencē, diskutējot par hibrīdkaru, par propagandu, es piedāvāju papildus pieskaitīt plašsaziņas līdzekļus pie MII, pilnais nosaukums masu iznīcināšanas un ietekmēšanas ieroči (MIII).

Valsts pārvaldē strādā ļoti daudz cilvēku. Jaunais Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis reformas valsts pārvaldē vēlas sākt ar iestāžu apvienošanu, normatīvo regulējumu pārvērtējumu un vadītāju motivēšanu. Atbalstāma doma, konkrēti priekšlikumi.

Ir sācies jauns gads. Mēs vēlamies zināt, kas mūs sagaida un kāda būs mūsu nākotne. Taču, lai to varētu paredzēt, loģiski un pamatoti plānot, jābūt vismaz priekšstatam par cilvēces un mūsu planētas nākotni. Minot vienu piemēru, aicinu uz diskusiju par šīm tēmām.

Plašsaziņas līdzekļos un Latvijas iedzīvotāju vidū daudz tiek diskutēts par cilvēkiem, kam ir atņemtas pielaides, jo tas saistās ar amata zaudēšanu. Kaut arī likumā "Par valsts noslēpumu" cilvēkus, kam nav izsniegta pielaide, oficiāli neuzskata par valstij nelojāliem, tomēr sabiedrībā šie cilvēki ir iezīmēti ar aizdomu ēnu.

Pasaulē ir daudz dažādu notikumu, bet es gribētu šoreiz izteikt savu viedokli par mūsu nākotni. Nosaucot dažus faktus, aicinātu uz diskusijām par šiem jautājumiem. Tomēr sākumā īsi izteikšos par notikumiem Krimā.

Tuvojas vasaras olimpiāde – pasaules sabiedrības uzmanības centrā ir Krievijas dopinga skandāls, ES vai katru dienu nogalina cilvēkus, Turcijā tiek pārkāptas cilvēktiesības, Latvijā – KNAB skandāls... Beidzamo dienu notikumiem būs liela ietekme uz mūsu nākotni.

Tagad ir vasaras un atvaļinājumu laiks, bet ir daži būtiski notikumi, kuriem būs liela ietekme uz mūsu nākotni. Paliek otrajā plānā notikumi Ukrainā, Sīrijā, Islāma valsts (Daesh) aktivitātes, liels imigrantu un bēgļu pieplūdums ES. ES nekonsekventā rīcība un Lielbritānijas referendums. NATO samits.

BBC filma (3.02.2016.) par iespējamiem notikumiem Latvijā, par NATO spēju aizstāvēt savu teritoriju, izsauca lielas diskusijas. No militārā viedokļa neviena valsts vai valstu grupējums nav spējīgs uzvarēt NATO konvencionālajā karā. Piemēram, Krievijas Federācijas izredzes uz uzvaru ir apmēram 1:100.