Ikšķile var lepoties ar senām, unikālām un saistošām vēstures lappusēm. Diemžēl, tāpat kā daudzviet, atsevišķas lappuses ir bezcerīgi izrautas...

Eiropas viesmīlīgā vasara aicina ļauties tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. Maršruta izvēlē katram ir savi kritēriji, sapņi, vēlmes un priekšnosacījumi. Santjago ceļš ne tikai sarūpē garīgu atklāsmi, pārbauda spēku un izturību – tam ir savs stāsts un nākotnes vēstījums.

2015. gada "Latvijas lepnuma" balvas ieguvēja Sandra Gavre (Stepiņa) kopā ar vīru Jāni un sešiem aizbildniecībā esošiem bērniem mīt Taurupes pagasta Sidrabiņu mājās. Sandras dvēseles pūrā ir savas četras nu jau pieaugušās atvases – Jānis, Ilze, Agris un Ingus –, kā arī izaudzinātie un patstāvīgas mūža gaitas vadošie deviņi audžubērni.

Virzoties pa Latvijas ārēm, allaž priecājamies par neskaitāmajām balto stārķu ligzdām apdzīvotu vietu tuvumā.

Šogad aprit 10 gadi, kopš esam Eiropas Savienības (ES) ciešajās, 28 valstu "armijas rindās" un, gribam vai nē, bezierunu militārā paklausībā (pazemībā) pildām "Briseles karavadoņu" pavēles.

Runājot ar lauku ļaudīm, nākas secināt, ka šogad neparasti bieži lauku māju saimnieki un arī apdzīvoto vietu centru iemītnieki sūdzas par mežacūku nekaunīgajiem sirojumiem.

Taurupes pagasta Aderkašos Ogres novadā, "Sarkalnu" mājās, mīt Sproģu ģimene.

Turpmāk kurmji tiks pielīdzināti kaitīgajiem grauzējiem, tāpēc uz melni šūto samta kažociņu valkātājiem vairs neattieksies "Dzīvnieku aizsardzības likumā" definētais aizliegums nogalināt dzīvniekus.