Marta viducī Siguldas novada Mākslu skolas "Baltais flīģelis" koncertzālē aizvadīts pasākums "Siguldas Jauniešu gada balva 2012", kas norisinājās jau trešo reizi.

Skolēnu brīvlaikā no 25. līdz 28. martam Siguldas novada bērni ir aicināti piedalīties "Krāsu karuselī".

Jaunajā Laurenču sākumskolā Siguldas novadā vajadzīgi skolotāji. Vakantas piecas vietas.

3. martā pulksten 17 Siguldas novada Kultūras centrā spilgtā un savdabīgā horeogrāfija, kā arī emocionāli piesātinātā jauno dejotāju skatuves valoda aicinās skatītāju ļauties līdzpārdzīvojumam un izbaudīt dejas mākslas maģiju modernā baleta viencēlienu vakarā.

Allažu tradīciju klubs un Allažu Tautas nams aicina uz pēdējo ziemas jampadraci – Meteņdienu pasākums notiks 23. februārī pulksten 13.

No 1. marta vecāki aicināti pieteikt savas atvases pirmajai klasei kādā no Siguldas novadā esošajām skolām. Topošo pirmklasnieku vecāki var iesniegt dokumentus Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā un Laurenču sākumskolā.

Līdzekļu apguvē ēku siltināšanas projektiem Siguldas novads ir trešais veiksmīgākais Rīgas reģionā, Pierīgā – pirmais.

Šī gada garumā notiks projekta "Tautastērps pašu rokām. I. daļa – tautiskais krekls un aube" praktiskās un teorētiskās nodarbības, kurās aicināti piedalīties visi novada iedzīvotāji, kuri vēlas radīt tautisko kreklu vai aubi.

15.februārī pulksten 19 Siguldas pagasta kultūras namā, tikšanās ciklā "Piektdienas sarunas pie tējas tases" tiks runāts par tēmu "Kas ir Gaisma, ko tā nozīmē mums cilvēkiem?". Īpašais viesis – Varis Vētra.

No 4. februāra līdz 4. martam Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" izstāžu telpā skatāma mākslinieces Agitas Zālītes darbu izstāde "Atspulgi".

30. janvārī pulksten 16.30 Allažu pamatskolas telpās interesenti tiek gaidīti uz pirmo "Ideju tirgus" dienu, kas veltīta kultūras dzīvei.

1. februārī pulksten 18.30 Siguldas pagasta kultūras namā ar muzikālo programmu "Sarunas starp Tevi un Mani" viesosies dzejniece Inga Norvaiša un apvienība "Mēnesgaismas naktsputni".

4. un 5.februārī Siguldas paredzēti demontāžas darbi uzstādītajiem Ziemassvētku rotājumi Pils ielā, tādēļ ir iespējami satiksmes ierobežojumi.

Ar dalību Ziemeļeiropas lielākajā tūrisma gadatirgū "Matka" Somijā sākta vērienīga kampaņa Gaujas nacionālā parka (GNP) tūrisma piedāvājuma popularizēšanai, tajā iesaistās arī Sigulda un Krimulda.

No šī gada sākuma, kad Siguldas novada pašvaldība sāka realizēt atbalsta programmu daudzbērnu ģimenei, tai pieteikušās jau vairāk nekā desmit ģimenes.

Pagājušās nedēļas izskaņā tika publiskoti Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012 nominanti. Starp tiem arī Siguldā notikušais "Kremerata Baltica" koncerts.

18. janvārī pulksten 16 Siguldas novada Kultūras centrā tiks atklāta grafiķa, siguldieša, ievērojama mākslinieka Zigurda Zuzes izstāde, kas uz laiku kļūs par savdabīgu viņa dzīves telpu, kurā atļauts ieskatīties ikvienam, tādā veidā tuvāk un personiskāk iepazīstot mākslinieku un viņa daiļradi.