Vecāki bērniem bieži atgādina par nepieciešamību teikt "paldies", "lūdzu" vai "atvaino", bet ir arī citi pieklājības likumi, kas jāiemāca. Jā, jā, ar šīm zināšanām neviens nepiedzimst vai neapgūst tās pats no sevis! Šoreiz īsi atgādināšu par būtiskāko.

Patiesību sakot, lidojums var būt arī nepatīkams piedzīvojums. Lidmašīnā mēs esam salīdzinoši iespiesti, gaisa transports un drošības pārbaudes lidostā bieži vien saistās ar lielāku vai mazāku stresu, turklāt daļai ceļotāju laikam šķiet, ka labas manieres drīkst atstāt uz zemes.

Ar ko tad sākt? Laikam ar to, ka lielai daļai cilvēku šķiet, ka sabiedriskajā transportā notiek sacensība vai cīņa par izdzīvošanu. Notiek grūstīšanās, stumdīšanās, skriešana un steiga – tas viss tikai tādēļ, lai balvā saņemtu sēdvietu vai, sliktākajā gadījumā, stāvvietu ar iespēju pieturēties.

Automašīna ir ne tikai mūsu pārvietošanās līdzeklis, komforta zona vai statusa apliecinājums, tā ir arī vieta, kur nedrīkst aizmirst par pieklājību. Lai negadītos nepatīkami pārpratumi, atsvaidzināsim zināšanas par to, kā tad jāuzvedas šoferītim, kā – pasažieriem.

Lielākā daļa jau no mazām dienām labi zina, ka nav pieklājīgi runāt ar pilnu muti un slaucīt lūpas krekla piedurknē. Tomēr galda kultūra ar to vien neaprobežojas – ir arī niansētāki pieklājīgas ēšanas likumi, kurus vērts zināt un ik pa brīdim atsvaidzināt atmiņā.

Virtuālā pasaule piedāvā simtiem sociālo tīklu lapas, kurās parādīt sevi, biznesu, savas prasmes, dibināt kontaktus un sekot līdzi interesējošām tēmām. Kā populārākās būtu jāmin "Facebook", "Youtube", "Twitter", "Linkedin", "Pinterest", Latvijā noteiktās vecuma grupās arī "Draugiem.lv".

E-pasts, sociālie tīkli, ziņu portāli un mājaslapas ir ne tikai vienmēr pieejams informācijas avots un ērta mūsdienu privātās un profesionālās dzīves sastāvdaļa. Reti kurš no mums pavada dienu bez elektroniskās vēstules nosūtīšanas vai informācijas meklēšanas/ievietošanas internetā.

Bērni dodas uz skolu! Nav nozīmes, vai šis ir pirmais, piektais vai pēdējais gads, kad jūsu bērns apmeklē mācību iestādi, 1. septembra tuvošanās satrauc kā vecākus, tā bērnus.

Fakts, ka mobilais tālrunis ir salīdzinoši nesens izgudrojums un tā lietošanas zelta uzvedības likumi nav nodoti no paaudzes paaudzē, varētu būt galvenais iemesls, kādēļ tik daudzi cilvēki nepārzina un neievēro pieklājības normas, krītot uz nerviem līdzcilvēkiem, paši par to nemaz nenojaušot.

Mobilais tālrunis ir lielisks izgudrojums – tas ļauj mums būt kontaktā ar savu ģimeni, draugiem un biznesa partneriem un mēdz būt pat dzīvības glābējs ārkārtas situācijā. Tomēr tas var kļūt kaitinošs, ja tā lietošanā netiek ievērota elementāra pieklājība.

Svinīgā pasākuma formāts, kā arī apģērba etiķete nedaudz atšķirsies atkarībā no tā, vai dosities uz izlaidumu bērnudārzā, pamatskolā, vidusskolā vai universitātē. Tomēr ir apģērba un veselā saprāta normas, kuras būtu jāievēro jebkādas mācību iestādes svētku pasākumā.

Izlaidums ir ļoti nozīmīgs dzīves brīdis neatkarīgi no tā, vai absolvējam bērnudārzu vai iegūstam maģistra grāda diplomu. Šajā dienā vēlamies justies un izskatīties īpaši labi. Tādēļ pārdomas, diskusijas un arī finanšu plānošana saistībā ar svētku tērpu, ziediem, cienastu un dāvanām nodarbina gan absolventus un viņu vecākus, gan izlaiduma viesus un skolotājus.

Mākslas pasākumu apmeklējuma etiķete, tāpat kā mūzika un teātra māksla, gadsimtu laikā ir būtiski mainījusies. Kā tad īsti ir jāuzvedas kultūras pasākumos mūsdienās, kas jāievēro, kam nav jāpievērš uzmanība?

Mākslas pasākumu apmeklējuma etiķete, tāpat kā mūzika un teātra māksla, gadsimtu laikā ir būtiski mainījusies. Kā tad īsti ir jāuzvedas kultūras pasākumos mūsdienās, kas jāievēro, kam nav jāpievērš uzmanība?

Mākslas pasākumu apmeklējuma etiķete, tāpat kā mūzika un teātra māksla, gadsimtu laikā ir būtiski mainījusies. Šīs pārmaiņas patiešām liek aizdomāties.

Latvijā ziedu dāvināšana ir skaista tradīcija, par ko priecājas un brīnās daudzi mūsu valsts viesi un tūristi. Ziedi ir skaista dāvana un arī lielisks dāvanas papildinājums. Tomēr daudziem svētku diena var sagādāt galvassāpes un uztraukumus, domājot, kā neapjukt ziedu piedāvājuma klāstā, kā izvēlēties atbilstošāko pušķi un kā to pareizi pasniegt.

Nesarunājies skaļi. Vislabāk – nesarunājies nemaz. Cilvēki pērk kino biļeti tādēļ, lai baudītu filmu, nevis tādēļ, lai dzirdētu, ka Anna pametusi Robertu un tagad ir kopā ar Jāni (bet, protams, ka Jānim vislabāk būtu kopā ar Ilzi). Nu, tu saprati...