Valsts investēs 680 000 eiro SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" pamatkapitālā, kas lielāko daļu summas tālāk ieguldīs AS "RB Rail", otrdien lēma valdība.

Amerikas latviete Erna Paulīne Robertsa (dzim. Mūrmanis) pagājušajā nedēļā ieradās Latvijā, lai 25. jūnijā radu un draugu pulkā nosvinētu savu 100 gadu jubileju. Ernas dzīvesstāsts lasāms grāmatā "Ernas dzīve" ("Erna's life").

Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas paredz, ka turpmāk sabiedriskā transporta reisos teritorijās ar mazu apdzīvotības blīvumu, kur bieži vien ir slikti rentabilitātes rādītāji sakarā ar mazu autobusu piepildījumu, varēs izmantot vieglos automobiļus.

2. jūnijā gaidāms kultūras notikums "Baznīcu nakts 2017", kas notiks jau ceturto gadu, aicinot atklāt baznīcas visā Latvijā. Šogad pavisam 190 baznīcās no plkst. 18.00 līdz 24.00 notikuma viesiem būs iespēja pavadīt skaistu un garīgi piepildītu vakaru, baudot koncertus, lekcijas un citus pasākumus.

2017. gada sākumā Latvijā dzīvoja apmēram 1 950 000 iedzīvotāju, kas ir par 18 800 mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par Latvijas iedzīvotāju skaita izmaiņām 2016. gadā.

Eiropas Komisija (EK) rekomendē Latvijai samazināt nodokļu slogu zemu ienākumu saņēmējiem, pārceļot to uz citiem avotiem, kas ir mazāk kaitīgi izaugsmei un veicina nodokļu maksāšanu, teikts pirmdien publiskotajās Eiropadomes rekomendācijās Latvijas 2017. gada reformu programmai un tās viedokli par valsts Stabilitātes programmu.

Jūnija sākumā arī Latvijā būs iespējams paust viedokli par gāzes vada projekta "Nord Stream 2" ietekmi uz vidi. Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) informē, ka Latvija ir saņēmusi Krievijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas oficiālus paziņojumus par "Nord Stream 2" gāzes vada būvniecību Baltijas jūrā.

Lai pilnveidotu regulējumu nacionālās drošības stiprināšanai un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sadarbībai ar NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sabiedrotajiem, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti otrdien, 9. maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas trīs likumos.

Arī šogad esam ieguvuši informāciju, ka atsevišķiem tā dēvētās Uzvaras dienas pasākumiem un to organizatoriem ir novirzīts Krievijas finansējums, kas norāda, ka tā mērķtiecīgi mēģina uzturēt šo svētku vērienīgumu un radīt iespaidu par to popularitāti Latvijā, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica Drošības policijas (DP) priekšnieks Normunds Mežviets.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vairākums otrdien, 2. maijā, atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) priekšlikumu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, paredzot, ka cirkā tiktu aizliegts izmantot brīvībā sagūstītus savvaļas sugu dzīvniekus, bet atļauts izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus.

1 lapa no 130