01.06.2017 14:13

Jau piektdien – kultūras notikums "Baznīcu nakts 2017"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Baznīcu nakts 2014" "Baznīcu nakts 2014" baznicunakts.lv

2. jūnijā gaidāms kultūras notikums "Baznīcu nakts 2017", kas notiks jau ceturto gadu, aicinot atklāt baznīcas visā Latvijā. Šogad pavisam 190 baznīcās no plkst. 18.00 līdz 24.00 notikuma viesiem būs iespēja pavadīt skaistu un garīgi piepildītu vakaru, baudot koncertus, lekcijas un citus pasākumus.

Baznīcu nakts kultūras un mākslas norises bagātinās ne tikai Latvijā iemīļoti mākslinieki un mūziķi – solisti, kori, ansambļi, vokālās grupas un ērģelnieki –, bet arī daudzviet baznīcās uzstāsies vietējo mūzikas skolu audzēkņi, kori, ansambļi un slavēšanas grupas, notiks arī lekcijas. Savukārt radošas darbnīcas bērniem būs sagatavojušas draudžu svētdienas skolas, informē kultūras notikuma "Baznīcu nakts" komunikācijas vadītāja Inese Knipše.

Daži no Latvijā zināmiem māksliniekiem un mūziķiem, kuri piedalīsies pasākumā: kori "Balsis" un Ints Teterovskis, "Sōla" un Kaspars Ādamsons, "Maska" un Jānis Ozols, "Balta", Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", J. Mediņa mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace", Rīgas Skolēnu pils koris "Accolada", jauktais koris "Fortius", kamerkoris "Medera", jauktie kori "Norise", "Salve", "Laudate Charismata", "Austrums", gospeļkori "Rīgas Gospeļkoris" un "GG Choir" un citi.

Kultūras notikumā piedalās arī operdziedātājas Evita Zālīte, Evija Martinsone, Gunta Gelgote, Marlēna Keine, Ilona Bagele, grupa "MyRadiantU", dziedātājs Ēriks Loks, ģitārists Kaspars Zemītis, dziesminieki Haralds Sīmanis un Valdis Dvorovs.

Tāpat arī komponisti Mārtiņš Brauns un Rihards Zaļupe, zvanu ansamblis "Primus", Rīgas kamerorķestris, ērģelnieki Aigars Reinis, Jeļena Privalova Epšteina, Ingmars Zemzaris, Larisa Carjkova, Liene Andreta Kalnciema, Ilona Briģele un daudzi citi mākslinieki, vēsta I. Knipše.

"Baznīcu nakts 2017" pasākumi Pierīgā norisināsies: Baltezera baznīcā, Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Baldones Sv. Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Carnikavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā Siguļos, Ikšķiles Sv. Meinarda evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Vangažu evaņģēliski kristīgajā baptistu baznīcā, Jūrmalā Dubultu luterāņu baznīcā un Bulduru evaņģēliski luteriskā baznīcā, Ķekavas novadā Katlakalna ev. lut. baznīcā un Ķekavas-Doles evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Kultūras pasākumi gaidāmi arī Krimuldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Olaines Sv. Elizabetes baznīcā, Ropažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Salaspils Mārtiņa Lutera baznīcā, Saulkrastu novadā Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Saulkrastu Dieva Žēlsirdības Romas katoļu baznīcā, Siguldas novadā Romas katoļu baznīcā un Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kā arī Evaņģēliskās ticības kristiešu draudzē "Dieva valstība" Stopiņu novadā.

Latvijas kristīgo draudžu ļaudis arī šogad ir sagatavojuši programmas norises, kurās katrs "Baznīcu nakts" viesis varēs atrast sev interesanto – iejusties baznīcu arhitektūras un mākslas skaistumā, klausīties koncertus, būt lūgšanā un apcerē un pavadīt laiku sarunās. Oficiālais pasākuma tēmturis sociālajos tīklos ir #BaznicuNakts, informē I. Knipše.

"Baznīcu nakts" programma, informācija par māksliniekiem, fotogalerijas un daudz kas cits atrodams arī pasākuma mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" Latvijā notiek kopš 2014. gada, pulcējot vairāk nekā 190 dievnamus visā Latvijā. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku.

"Baznīcu nakts" ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada "Baznīcu nakts" notiek arī Tartu, Igaunijā, norāda I. Knipše.