Digitālā pārblīvētība ir parādība, no kā cieš modernās digitālās ierīces, turklāt arvien vairāk viedtālruņos, planšetdatoros un datoros saglabātās informācijas apdraud lietotāju sliktā digitālā higiēna.

Savas šķietami laimīgās digitālās dzīves apžilbināti, mēs bieži vien neapzināmies, kā sociālie tīkli apdraud mūsu attiecības reālajā dzīvē. Saskaņā ar "Kaspersky Lab" jauno pētījumu trešdaļa iedzīvotāju mazāk sazinās ar tuviniekiem klātienē un 21 % vecāku atzīst, ka ir pasliktinājušās attiecības ar bērniem, jo viņi sociālajos tīklos ir redzējuši vecākus kompromitējošā situācijā.

Pēc starptautiskā kiberdrošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" pasūtījuma veiktais "iconKids & Youth" pētījums ir atklājis pārmērīgas atkarības no interneta skaudro ietekmi uz bērniem visā pasaulē. Pētījums atzina par atkarīgiem no interneta 55 % bērnu.

Pēc informācijas drošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" lūguma veiktā Vircburgas un Notingemas Trentas universitātes eksperimenta dalībnieki norādīja, ka viedtālrunis viņiem ir vērtīgāks un tuvāks par daudziem cilvēkiem, tostarp radiem un draugiem.

Vecie, labie fotoalbumi ir sākuši jaunu dzīvi digitālajā vidē un savairojušies visos iespējamajos lietotāju kontos. Tagad lietotāji gandrīz katru dienu pievienojas internetam un var uzreiz publicēt fotogrāfijas Facebook vai Instagram.

Pasaulē, kur internetam un tam pievienotajām ierīcēm ir milzīga nozīme, liela daļa bērnu dzīves paiet ārpus pieaugušo redzesloka, tādējādi uzdodot vecākiem grūtu jautājumu: kā jūs nodrošināt, lai bērni uzaug uzticamā un drošā vidē, neiejaucoties viņu privātajā dzīvē?

Informācijas drošības jomā strādājošā uzņēmuma "Kaspersky Lab" pētījums liecina, ka pēdējo 12 mēnešu laikā katram ceturtajam interneta lietotājam ir uzlauzts vismaz viens tiešsaistes konts. Cits pētījums parāda, ka tikai 38% patērētāju veido stipru paroli katram kontam un vairāk nekā puse (57%) glabā paroles nedrošās vietās.

Mūsdienu lietotāji nevēlas iemācīties vai mēģināt atcerēties informāciju, ko var viegli atrast internetā vai digitālajā ierīcē saglabātajos datos. Viņi drīzāk patērēs savus atmiņas resursus, lai iegaumētu, kur tieši tīmeklī atrodas atbilde uz viņus interesējošo jautājumu.

Draudi internetā ir visur, un tie var būt sevišķi bīstami jaunākiem lietotājiem. Turklāt bērni, kas lieto mobilās ierīces, ir vēl neaizsargātāki, jo bez pieaugušo uzraudzības var brīvi sērfot internetā jebkurā laikā vai vietā.

Tikai puse vecāku (48%) raizējas par to, ka viņu bērni var kļūt par kiberiebiedēšanas upuriem, liecina IT drošības programmu izstrādes uzņēmuma "Kaspersky Lab" un neatkarīgās aģentūras "B2B International" kopīgā pētījuma rezultāti.

IT drošības programmu izstrādes uzņēmums "Kaspersky Lab" uzsāk sadarbību ar Zviedrijas neatkarīgo biohakeru kopienu "BioNyfiken", lai pētītu cilvēka "savienojuma" ar internetu iespējas un ievainojamības.

Svētā Valentīna dienā daudzi saņems tradicionālās anonīmās Valentīndienas apsveikuma kartītes, kas arvien biežāk tiek nosūtītas elektroniski. Dažkārt savā pastkastītē var ieraudzīt Valentīndienas apsveikuma kartītes no anonīmiem sūtītājiem.

Pēdējos mēnešos Latvijā tika novērota paaugstināta kibernoziedznieku aktivitāte nolūkā izspiest naudu vai nozagt to no bankas kontiem. Turklāt šā gada janvārī ir pastiprinājusies šifrēšanas ļaunprogrammatūras "CTB-Locker" darbība.

"Kaspersky Lab" sadarbībā ar uzņēmumu "B2B International" veiktā apsekojuma dati liecina, ka saistībā ar finanšu darījumiem internetā trešdaļa lietotāju izceļas ar nevērību.

iPhone akumulatoru baterijas ātrās izlādēšanās iemesls ir vienkāršs: iOS rūpnīcas iestatījumi ir paredzēti maksimālai operētājsistēmas iOS iespēju demonstrācijai, nevis akumulatoru baterijas enerģijas taupīšanai.

"Kaspersky Lab" speciālisti ir atklājuši plašu vairāku kaitīgo programmu izplatīšanas tīklu.