07.02.2015 17:10

Babītes un Siguldas skolēni starp laureātiem Jaunatnes ziemas Olimpiādes otrajā dienā Mārtiņš Mālmeisters, www.olimpiade.lv

Ērgļos sestdien noslēgušās Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensības, kas divas dienas risinājās septiņos sporta veidos. Pēc nedēļas Siguldas trasē sacentīsies jaunie kamaniņu braucēji.

Olimpiādes otrajā dienā Pierīgas skolu audzēkņu visai bagātīgo medaļu ražu izdevās papildināt trim Babītes vidusskolas un Laurenču sākumskolas skolēniem.

Slidošanā 333 metru distancē vecākajā grupā pirmo vietu finālā izcīnīja Roberts Kaļķis no Babītes, bet viņa skolas biedrs Kristers Māriņš jaunākajā grupā ieņēma otro vietu aiz Fēliksa Gavara no Rīgas Valda Zālīša sākumskolas.

Slēpošanas klasiskā sprinta sacensību finālā jaunākajā vecuma grupā meitenēm (2003. g. dz. un jaunākas) bronzas godalgu nopelnīja Sindija Turauska no Laurenču sākumskolas. Piekto vietu šajā grupā ieņēma Adriana Sanija Kreitenberga no Carnikavas pamatskolas, tiesa, sacensībās startēja tikai piecas dalībnieces.

Finālos citās grupās, kurās piedalījās krietni lielāks jauno slēpotāju skaits, iekļuva trīs siguldieši – gan Viesturs Veits no Siguldas Valsts ģimnāzijas, gan Kristīne Brunere un Oskars Veits no Siguldas pilsētas vidusskolas finišēja pēdējie un ieņēma sestās vietas.

Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Ērgļos mērojās spēkiem vairāk nekā tūkstoš jauniešu vecumā no 10 līdz 18 gadiem, kuri pārstāvēja 104 skolu komandas no 38 pašvaldībām.