30.10.2012 09:34

Inčukalna gāzes krātuve, visticamāk, ir un paliks vienīgā Latvijā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Inčukalna gāzes krātuve, visticamāk, ir un paliks vienīgā Latvijā publicitātes, www.delfi.lv

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atzīst, ka Inčukalna gāzes krātuve būs viens no centrālajiem elementiem reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa projektā.

Tomēr viņš arī atzīst, ka Latvija, visticamāk, nebūs tā valsts, kurā atradīsies pats terminālis, vēsta LETA.

Dombrovskis 29. oktobrī Helsinkos pēc tikšanās ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu vadītājiem sacīja, ka vispirms ir jāsagaida Eiropas Komisijas lēmums par to, kurā vietā ir jāizvieto gāzes terminālis, lai pēc tam saprastu, kāda ir Baltijas valstu loma šajā projektā.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka Latvijā jau ir nepieciešamā infrastruktūra un no Inčukalna gāzes krātuves ar dabasgāzi apgādā gan Lietuvu un Igauniju, gan arī Sanktpēterburgu.

Tāpat viņš pieminēja, ka Lietuva, nesagaidot oficiālo lēmumu, jau ir sākusi sava termināļa būvniecību, kas noteikti ietekmēs reģionālā termināļa projektu.

Tikmēr Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips atzina, ka uz šo projektu iesaistītajām valstīm ir sava veida konkurence. "Igaunijai vietas jautājums nav pats svarīgākais. Mums svarīgi ir saņemt lētāku dabasgāzi," sacīja A. Ansips.

Igaunija esot gatava akceptēt ikvienu izvēlēto vietu termināļa būvniecībai – vienalga, vai tā būtu Lietuva, Latvija vai Somija. Bet, ja gadījumā tiks nosaukta pati Igaunija, tā būs gatava šo projektu īstenot.

Kā ziņots, EK nolīgtais konsultāciju birojs sākotnējā ziņojumā plānoto Baltijas sašķidrinātās dabasgāzes termināli iesaka būvēt Igaunijā ar nosacījumu, ka projektam pievienojas Somija.

Konsultāciju kompānija "Booz&Company" atzinusi – ja tiktu izveidots gāzes savienojums starp Igauniju un Somiju, termināļa būvēšana Igaunijā būtu izdevīgāka nekā Latvijā vai Lietuvā.

Galīgo izvērtējumu "Booz&Company" gatavojas sniegt šomēnes, tomēr precīzs datums pagaidām nav zināms.

Iepriekš:
Dāvis: Lietuva Inčukalna krātuvē varēs glabāt gāzi no jaunā sašķidrinātās gāzes termināļa
Valstsvīriem nav skaidrs, kam pieder Inčukalna gāzes krātuve