Vasaras saulgriežos godā ceļam senču tradīcijas un savu latviskumu gribas ietvert arī apģērbā, uzvelkot tautastērpu. Lielai daļai sabiedrības tautastērps nav tikai grezns goda apģērbs svētkos, bet arī ir saikne ar senčiem un veids, kā paust savas tautas kultūras mantojumu.

Karogs ir viens no valsts simboliem, un likumā ir noteikti datumi, kuros pie ēkām jāizkar Latvijas valsts karogs. Par karoga nenovietošanu tiesiskais regulējums arī paredz sodu, tomēr kopš pagājušā gada vasaras fiziskām personām to vairāk piemērot nedrīkst – tā lēmusi Satversmes tiesa.

Sulu tecināšanas laiks šogad iestājies neierasti agri. Tirdziņos jau nopērkamas kļavu sulas, un pavisam drīz sāksies arī bērza sulu tecināšana. Līdzīgi kā ar Ziemassvētku eglītēm, sulu laikā ikvienam ir iespēja bez maksas valsts mežā augošam kokam izdarīt vienu urbumu sulas iegūšanai.

Jaundzimušā vārda izvēle ir privāts, savā ziņā intīms process, un izvēle ir pilnībā vecāku ziņā. Vecāki pēc saviem ieskatiem mazulim var dot ne tikai kalendārā ierakstītu vārdu, bet izvēlēties arī citās kultūrās esošu vai pat izdomāt savu. Fantāzijas lidojumam ierobežojumu nav, bet vienlaikus ir vairāki nosacījumi, kas jāņem vērā, savai atvasei dodot vārdu.