Jau ilgāku laiku "Nākotnes fonds" ar patiesu interesi, bet reizēm ar izbrīnu vēro domnīcas "Certus" paziņojumus saistībā ar demogrāfisko situāciju Latvijā. Ļoti labi, ka par šo valsts nākotnei eksistenciālo tēmu tiek aktīvi diskutēts, tomēr ir vairākas, teiksim tā, mulsinošas lietas.

Latvijas vadošie politiķi un īpaši ārlietu ministrs atver durvis ārkārtīgi bīstamai diskusijai par Latvijas valsts tiesisko pamatu un vispār likumību. Tā faktiski piebalsojot Krievijas šovinistiem.

Latvijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas valstu dibināšanas pamats ir tautu pašnoteikšanās tiesību princips. Nevis apšaubāmā boļševiku režīma mirkļa labvēlība vai nestabilā starptautiskā situācija.

Kāpēc tieši Latvijas karaļa runa? Mani draugi noteikti šūpotu galvu un teiktu – vai tik tu, Otto Ozol, neesi, latviski runājot, mazliet sagājis sviestā? Ceru, ka vēl ne. Tomēr rakstniekiem ir tā nelielā privilēģija atļauties būt sapņotājiem un arī mazliet dulliem.

Tā nav jauna ziņa, ka Latvijā ir nedabiski zemi akcīzes nodokļu ieņēmumi. Tiek lēsts, ka šādi Latvijā tiek pazaudēti vismaz 370 miljoni eiro ik gadu. Lielākā daļa no šīs naudas nonāk kontrabandistu mafijas rokās. Tas nav nekāds noslēpums nevienai no atbildīgajām iestādēm – sākot ar VID un beidzot ar visām tiesībsargājošajām iestādēm.

Protams, tas ir joks, ka paliku uz otro gadu "Alfa" kursā. Patiesība ir tā, ka ar prieku piedalos tajā jau otro reizi.

Bez pārspīlējumiem, balstoties uz aukstiem, nepielūdzamiem skaitļiem, šis gads var izrādīties liktenīgs latviešiem kā nācijai.

21.03.2013 18:06

Piecas minūtes ...

Tas nudien ir vairāk nekā savādi. Vēl nesen, nepārspīlējot, visa Latvijas tauta ar nedalāmu, vienojošu cieņu atvadījās no Dzejnieka Imanta Ziedoņa.

Nesen autostāvvietā pie kāda no Rīgas kinoteātriem nejauši sastapās divi skolas biedri. Par draugiem viņus gluži nevarētu dēvēt, jo mācījās dažādās klasēs, bet par labiem paziņām gan.