Pasaulē vērojamā ekonomiskā izaugsme pozitīvi ietekmē Latvijas tautsaimniecību, veicinot arī uzņēmējdarbības uzlabošanos. Lai gan kopējās izaugsmes tempi nākamgad varētu nedaudz samazināties, uzņēmēju un to organizāciju pārstāvju vidū vērojams optimisms.

Aizvien ik pa laikam dzirdamie izteicieni, ka Latvijā visi grib tikai tirgoties, ražošanas un eksporta mums nav, bet pēc attiecību saasināšanās ar Krieviju viss ir kļuvis pavisam slikti, maigi sakot, neiztur kritiku. Tieši rūpniecība un eksports šobrīd ir kļuvuši par vienu no galvenajiem Latvijas tautsaimniecības dzinējspēkiem...

Lai arī pagājuši turpat desmit gadi kopš pasaules parādu krīzes un ar to saistītā finanšu sabrukuma, pārmērīgas aizņemšanās sekas Eiropā ir jūtamas vēl aizvien.

Kaimiņvalsts atkarība no izejvielu pārdošanas un aizvien pieaugošā mūsu valsts uzņēmumu noieta ģeogrāfija mazina Krievijas spēju ietekmēt ekonomiskos procesus Latvijā.

Šomēnes plānotā 50. panta iedarbināšana saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības Latvijas ekonomikai būtisku kaitējumu, visticamāk, nenodarīs.