Karsta un saulaina vasara nenoliedzami ir pludmales atpūtas laiks. Visi zina, ka, baudot ūdens priekus, ēstgriba ir sevišķi laba, jo īpaši, ja atpūta ir aktīva. Bieži vien atpūtnieki ņem līdzi ēdienu, taču aizmirst par svarīgāko — pārtikas drošumu, jo karstumā visi ēdieni bojājas daudz ātrāk.

Gada īsākās nakts svinībām esam pieraduši sarūpēt krietnus alus un siera krājumus, bet ko iesākt, ja līgošana jau beigusies, Jāņu nakts ēdieni jau mazliet apnikuši, taču ledusskapī vēl gozējas saulainais Jāņu siers.

Īpašu svētku brokastu vai pusdienu pagatavošana ir viens no iecienītākajiem māmiņu palutināšanas veidiem svētkos – tas ir mīļi un sirsnīgi, turklāt pa spēkam gandrīz visu vecumu "bērniem".

Mūsu klimats nelutina ar mūžīgu vasaru, tāpēc ar uzturvielām bagāti un patiešām garšīgi vietējie dārzeņi, augļi, ogas un zaļumi plauktā dzīvo pavisam neilgi. Šie dzīvie dabas vitamīni nav pieejami ziemā, tāpēc saprotams, ka pēc aukstā laika bieži vien jūtamies saguruši un apātiski. Par laimi, palīgā nāk dabas aptieciņa – pirmie pavasara zaļumi!

Par spīti cerībām marts nav atnācis ar sauli un siltumu. Taču, kamēr sapņojam par saulainām dienām, derētu atcerēties – ieilgusi ziema var veicināt D vitamīna trūkumu, kas Latvijas iedzīvotājiem ir īpaši izteikts. Ko likt iepirkumu grozā, lai pasargātu sevi no D vitamīna deficīta?

Starptautiskajā sieviešu dienā pieņemts dāmas iepriecināt ar pavasarīgiem ziediem, tomēr iecienītās tulpes vai rozes vietā var izvēlēties arī ko netradicionālāku. "ELVI" piedāvā gardu un neparastu ēdienu receptes, kas palīdzēs skaistus un gaumīgus ziedus par godu Sieviešu dienai uzburt nevis vāzē, bet gan uz šķīvja.

Gada nogales svētku pārēšanās skar teju ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Gan mūsu pašu novērojumi, gan ārstu atziņas liecina — pēc svētkiem ļaudis sūdzas par nepatīkamiem simptomiem gremošanas traktā, smaguma sajūtu vēderā, nogurumu, vājumu un vēdera izejas problēmām.

Gan garie un tumšie rudens vakari, gan drēgnie laikapstākļi gada nogalē cilvēkus mudina vairāk uzturēties mājās un biežāk sevi palutināt ar kādu gardu ēdienu, tāpēc tieši rudenī un ziemā parādās lielāks risks iegūt liekus kilogramus vai ciest no pārēšanās.

Visu svēto dienas priekšvakars jeb Helovīns ir vieni no Latvijā pretrunīgāk vērtētajiem svētkiem, taču neatkarīgi no skeptiķu kritikas veikalu tīkla "Elvi" pārdošanas dati liecina – šie svētki mūsu valstī tiek svinēti diezgan plaši un svētku svinībām visbiežāk tiek pirkti tieši saldumi.

Kaut arī ne visiem patīk tradīcijas, kuras mūsu zemē ienākušas no citām valstīm, tieši Valentīndiena ir tā, kas liek atmaigt pat visskeptiskākajām sirdīm – mīlestības taču nevar būt par daudz! Pārsteidziet savējos svētkos ar maigu siera un ziedkāpostu pudiņu, baltās šokolādes desertu un viegli pagatavojamu, bet izcili gardu šokolādes kūku!