18.02.2012 15:10

Nedēļas nogalē Siguldā Latvijas kausa pirmais posms kalnu slēpošanā

Autors  aprinkis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Brīvdienās Siguldā tiks noskaidroti labākie slēpotāji Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā. Brīvdienās Siguldā tiks noskaidroti labākie slēpotāji Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā. Publiciātes foto

Siguldā, Kordes trasē, 18. un 19. februārī ar sacensībām supergigantā, milzu slalomā un slalomā sāksies 2012. gada Latvijas kausa izcīņa kalnu slēpošanā.

Šīs sacensības, kā ierasts, organizē Latvijas Slēpošanas savienība. Brīvdienās notiks kausa izcīņas pirmais posms, kurā startēs vadošie pašmāju kalnu slēpotāji. Mačiem pieteikušies gandrīz visi vadošie Latvijas kalnu slēpotāji, izņemot līderi meiteņu konkurencē Leldi Gasūnu, kura sezonas lielāko daļu atrodas Eiropā, trenējoties un piedaloties starptautiskās sacensībās, informē organizatori.

Skatītājiem un līdzjutējiem būs iespēja redzēt Kristapu Zvejnieku, kas jau pāris reizes šajā sezonā uzvarējis Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās un debitējis Pasaules kausa posmā Austrijā. Pieteikušies arī pagājušajās brīvdienās labāko trīsdesmitniekā Pasaules kausā iekļuvušais Roberts Rode, Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieki un labus rezultātus sasniegušie Miks Zvejnieks un Agnese Āboltiņa, kā arī pagājušajā gadā Pasaules čempionātā startējušie Kasparu Daugulis, Roberts Briška, Kristaps Blūms un vēl daudzi citi.

Kā jau ierasts, paši jaunākie būs C grupas dalībnieki, kas dzimuši 2001./2002. gadā, bet vecākie būs senioru grupas pārstāvji, kas dzimuši 1977. gadā vai agrāk. Neiztiks arī bez elites grupas un junioriem, kuri pagaidām ir labākie Latvijā. Sestdien plānotas divas disciplīnas – supergigants un milzu slaloms, bet svētdien tikai slaloms. Katrā disciplīnā paredzēti divi braucieni.

Latvijas kauss ir prestižākās sacensības kalnu slēpošanā valstī. Dalībnieku vidū jau ierasti būs arī Igaunijas un Lietuvas sportisti, informē organizatori. Abas dienas sacensības pirmie uzsāks jaunieši jau pulksten 9.30, bet juniori, elite un seniori sestdien startēs pulksen 16.00, bet svētdien pulksten 14.00.