26.05.2013 18:11

Carnikavietis Skujiņš triumfē velobraucienā Čehijā

Toms Skujiņš uzvarējis gan Miera velobrauciena ("Course De La Paix") pēdējā posmā, gan sacensību kopvērtējumā.

Miera velobrauciens U-23 vecuma grupas riteņbraucējiem Čehijas ceļos ritēja sestdien un svētdien. Tajā piedalījās vairāk nekā 120 jaunie sportisti, arī Latvijas junioru izlases un "Rietumu Delfin" komandas braucēji.

Svētdien teicamu sniegumu nodemonstrēja 21 gadu vecais carnikavietis Toms Skujiņš, kurš 150 kilometru garajā pēdējā posmā finišēja pirmais, par trim sekundēm pārspējot tuvāko sekotāju slovēni Luku Piberniku. Vēl piecas sekundes vēlāk mērķi sasniedza trešās vietas ieguvējs čehs Jans Hirts.

Iepriekš pirmajā posmā 2,2 km individuālajā braucienā Toms bija finišējis astotais 16 sekundes aiz uzvarētāja dāņa Rasmusa Sterebū, bet otrajā posmā finišēja lielajā grupā 81. pozīcijā. Ņemot vērā pēdējā posmā iegūtās prēmijas sekundes, velobrauciena kopvērtējumā T. Skujiņš izcīnīja pirmo vietu, otrās vietas īpašnieku J. Hirtu pārspējot par 16 sekundēm. Nevienam citam no Latvijas riteņbraucējiem labāko četrdesmitniekā iekļūt neizdevās.

Toms Skujiņš sacīkšu noslēgumā arī ieņēma otro vietu aktīvāko braucēju konkurencē, bet komandu vērtējumā Latvijas izlase ieņēma divpadsmito vietu.

Jāatgādina, ka pirms divām nedēļām Carnikavas sportists izcīnīja trešo vietu vienas dienas velobraucienā Zviedrijā, bet vēl pirms tam bija desmitais Norvēģijas velobrauciena kopvērtējumā.