15.04.2013 22:19

Carnikavas basketbolisti cīnīsies par trešo vietu

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas pusfināla atbildes spēlē pirmdien Carnikavas komanda savā laukumā piedzīvoja zaudējumu "Dārznieks"/Cēsis komandai 63:78 (23:40) un finālā neiekļuva. Cēsnieki uzvarēja sērijā 2:0.

Spēle laukuma saimniekiem iesākās graujoši – pirmos punktus carnikavieši guva tikai piektās minūtes sākumā, kad cēsnieki pretinieku grozā jau bija salādējuši septiņpadsmit. Pirmā puslaika vidū Carnikavas komandai izdevās izlīdzināt spēli un starpību samazināt līdz 14:23, tomēr vājā precizitāte – pirmajās 20 minūtēs no spēles tikai seši precīzi metieni no 28 plus zaudētā cīņa pie groziem – liedza attīstīt ofensīvu, un puslaika beigās Cēsu kluba pārsvars atkal pietuvojās 20 punktu atzīmei (19:37).

Pēc pārtraukuma mājiniekiem izdevās uzlabot metienu precizitāti un gūt gandrīz divreiz vairāk punktu nekā pirmajā puslaikā. Tomēr apdraudēt LBL3 regulārās sezonas uzvarētāju pozīcijas Carnikavas basketbolistiem reāli neizdevās ne brīdi. "Dārznieks"/Cēsis nosargāja apmēram 20 punktu pārsvaru (vienubrīd bija arī –26) un pārliecinoši kvalificējās finālam. Pamatlaika izskaņā carnikaviešu gūtie 18 punkti pēc kārtas tikai ļāva kopējo rezultātu padarīt mazliet solīdāku.

Laukuma saimnieku labā Edgars Vecums guva 30 punktu, taču īstu palīdzību uzbrukumā saņēma tikai no Kristapa Brieža (14 punktu plus deviņas atlēkušās bumbas). Atskaitot Vecuma precizitāti (11/20), pārējie Carnikavas komandas spēlētāji no 38 metieniem realizēja tikai astoņus.

Sērijā par trešo vietu līdz divām uzvarām carnikavieši sacentīsies ar otrā pusfināla Iecavas "Dartija" – OC "Limbaži" zaudētājiem. Šajā sērijā rezultāts pagaidām ir neizšķirts 1:1.

Kā zināms, abas pārējās Pierīgas komandas no Saulkrastiem un Siguldas LBL3 izslēgšanas turnīrā piedzīvoja zaudējumus ceturtdaļfināla sērijās.