05.04.2013 22:20

Carnikavas basketbolisti spēlēs LBL3 pusfinālā

(1 balsojums)

Par spīti zaudējumam ceturtdaļfināla atbildes spēlē pret BK "Salacgrīva" komandu, Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas pusfinālā iekļuvis Carnikavas basketbola klubs. Kaimiņiem Saulkrastu komandai izslēgšanas turnīra pirmo kārtu pārvarēt neizdevās.

Carnikavieši labu pamatu iekļūšanai pusfinālā ielika jau pirmajā spēlē savās mājās, ko uzvarēja 89:71. Salacgrīvā viņi negribēja apstāties pie sasniegtā un astotajā minūtē jau bija pārsnieguši 10 punktu pārsvaru (22:11). Otrās ceturtdaļas beigās mājiniekiem izdevās starpību uz brīdi sadeldēt līdz četriem punktiem (44:40), taču pirmajās trijās minūtēs pēc lielā pārtraukuma Carnikavas basketbolisti veica strauju izrāvienu un atjaunoja 59:45 pārsvaru.

Turpinājumā Salacgrīvas komanda viesu uzvaru divu spēļu summā apdraudēt nespēja, taču intriģējošu mača galotni sarūpēja gan. Pamazām deldēja starpību, panāca izlīdzinājumu un ar precīzu tālmetienu trīs sekundes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām izcīnīja uzvaru 87:85.

Ivars Lubāns carnikaviešu labā guva 20 punktus, Kristaps Briedis un Rolands Dovgjallo pa 15 punktiem. Divu spēļu summā Carnikavas klubs uzvarēja ar 174:158.

No gluži pretējām pozīcijām atbildes spēli izbraukumā pret Limbažu komandu sāka Saulkrastu basketbolisti, kuri pirmajā cīņā savā laukumā bija zaudējuši ar 17 punktu starpību. Pēc gluži līdzīgā spēlē aizvadīta pirmā puslaika viesi aizvadīja lielisku trešo trešdaļu, gūstot 33 punktus, un ceturtdaļfināla duelī atjaunoja intrigu – 73:61 viņu labā.

Izvērsties vēl vairāk limbažnieki tomēr viņiem neļāva, pašā spēles izskaņā pārspēja sāncenšus 85:84 un divu spēļu summā uzvarēja 175:157. Saulkrastu komandas labā Artjoms Ribakovs guva 27 punktus, Kaspars Rubenis 20 un Mikus Karlovs 11 punktus.

Jau ziņots, ka citā ceturtdaļfināla sērijā basketbola klubs "Sigulda" divu spēļu summā ar 137:153 piekāpās Iecavas klubam "Dartija" un no tālākas cīņas par medaļām izstājās.