05.04.2013 21:10

Stopiņu handbolisti pieliek treknu punktu sezonai

Stopiņu handbolisti pieliek treknu punktu sezonai nhk-stopini.lv

Stopiņu novada vīru handbola komanda Latvijas pirmās līgas turnīru noslēgusi ar pārliecinošu uzvaru pār Jēkabpils sporta skolas vienību, taču to, kuru vietu – pirmo vai otro – izcīnījusi noslēguma tabulā, uzzinās tikai pēc divām nedēļām.

Sezonas pēdējā spēlē piektdienas Ulbrokas sporta kompleksā laukuma saimnieki strauji audzēja pārsvaru – 4:0, 7:1 un 19. minūtē jau 15:5. Tālāk tik gludi vairs negāja, taču tuvāk par septiņu vārtu starpību (16:9, 27:20) jēkabpilieši vairs netika. Beigās pārliecinoša Stopiņu kluba uzvara 34:24 (18:10).

Uzvarētājiem Renārs Čerņavskis guva sešus, Artūrs Pauniņš un Mārtiņš Savickis pa pieciem un Andris Lazda četrus vārtus.

Sezonu Stopiņu NHK beigusi ar 11 uzvarām vienu neizšķirtu, diviem zaudējumiem un 23 punktiem 14 spēlēs. Nu stopiņiešiem atliek gaidīt 20. aprīli, kad pēdējo no divām atlikušajām spēlēm aizvadīs viņu vienīgie konkurenti cīņā par pirmās līgas čempionu titulu RTU-S komanda, kurai ir 20 punktu 12 spēlēs. Labāka savstarpējo spēļu bilance ir ulbrokiešiem.

Pēc čempionāta nolikuma, pirmās līgas uzvarētāji iegūst ceļazīmi uz virslīgu nākamajā sezonā, bet otrās vietas ieguvēji – tiesības aizvadīt pārspēles ar šīs sezonas virslīgas priekšpēdējās vietas ieguvējiem.

Pirms šīs spēles Ulbrokā dāmu virslīgas turnīra ceturtdaļfināla pirmo maču ar Ludzas sporta kluba "Latgols" handbolistēm mājinieču statusā aizvadīja Salaspils handbola kluba dāmu komanda. Salaspilietes piedzīvoja zaudējumu 19:32 (10:15) un saglabā vairs tikai teorētiskas izredzes iekļūt pusfinālā, jo atbildes spēle svētdien Ludzā viņām jāatspēlē 13 vārtu deficīts.

Šī pāra uzvarētājas pusfinālā tiksies ar LSPA komandu, bet Stopiņu novada dāmu komandas sāncenses kļūs zināmas Dobeles sporta skolas un Skrīveru vienību divcīņā. Ceturtdaļfināla sēriju zaudētājas divu spēļu summā noskaidros piektās vietas ieguvējas.