01.04.2013 22:50

Carnikavai pārliecinoša uzvara LBL3 ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas izslēgšanas turnīru Carnikavas klubs sāk ar "plus 18" savās mājās pret basketbola klubu "Salacgrīva". Pārākums jānosargā atbildes spēlē viesos.

Spēles pirmajā ceturtdaļā nevienai komandai vērā ņemamu pārsvaru iegūt neizdevās. Taču otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki guva desmit punktus pēc kārtas un panāca 40:30 savā labā. Pirmais puslaiks beidzās 46:39 Carnikavas kluba labā.

Otrā puslaika sākumā carnikaviešiem izdevās vēl viens izrāviens 8:0, un starpība sasniedza jau 15 punktus (57:42). Kādu laiku starpība turējās apmēram 10–12 punktu robežās, taču veiksmīgi aizvadītas pēdējās trīs minūtes Carnikavas klubam pārsvaru ļāva palielināt līdz 89:71.

Pa 20 punktiem mājinieku labā guva Edgars Vecums un Ivars Lubāns, kurš arī izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. 19 punktus guva Kristaps Odziņš, 15 – Rolands Dovgjallo.

Jāpiezīmē, ka carnikavieši spēlē pieļāva tikai deviņas kļūdas, kamēr Salacgrīvas basketbolisti – 17, bet pārķerto piespēļu bilance bija 15:6 mājinieku labā.

Atbildes spēle Salacgrīvā notiks piektdien. Uzvarētāji un pusfinālisti tiks noskaidroti divu spēļu summā, līdz ar to Carnikavas komanda otrajā mačā nedrīkst zaudēt ar vairāk kā 18 punktu starpību.

Jau ziņojām, ka LBL3 ceturtdaļfināla pirmajā spēlē BK "Sigulda" ar 75:72 uzvarēja Iecavas klubu "Dartija". Otrdien plkst. 20 Saulkrastu basketbola komanda mērosies spēkiem ar olimpiskā centra "Limbaži" vienību.